מחיר הטרדה מינית של ילדה בת 11 וחצי

שתף כתבה עם חברים

קאמל הואשלה השיג טלפון של ילדה והציע לה הצעות מגונות בהודעות טקסט ובפייסבוק * בית המשפט גזר עליו 12 חודשי מאסר והוא גם יפצה את הקטינה ב-40 אלף שקל

yadaym mikledet 
 אילוסטרציה

שופט בית משפט השלום בבאר שבע, רון סולקין, גזר 12 חודשי מאסר בפועל על קאמל בן הוישל הואשלה מהדרום, לאחר שהורשע בהטרדה מינית של קטינה. דומה כי דפוס הפעולה של הואשלה אמור להעלות חשש בקרב כל הורה, באשר לסכנות האורבות לבתו בעידן הדור השלישי וההתפתחות של הרשתות החברתיות.

על פי כתב האישום, ביוני 2013 השיג הואשלה את מספר הטלפון של הקטינה, אז בת 11 וחצי. החל מאותו מועד, הואשלה החל לשלוח מסרונים לקטינה, ובאחת הפעמים ביקש ממנה לשלוח לו תמונה שלה. בהמשך, הואשלה ביקש ממנה חברות בפייסבוק ושלח לה באמצעות הטלפון הנייד תמונות של איבר מינו, תוך שהוא מציע לה הצעות מגונות.

לאחר שתוכן ההתכתבויות בין הואשלה לבין הקטינה נודע לאימה, היא הגישה נגדו תלונה במשטרה, שהחליטה לבצע פעולה יזומה: אחד השוטרים המשיך להתכתב עם הנאשם במסווה של הקטינה, ובמהלך אותה התכתבות כתב הואשלה כי הוא מעוניין לקיים עמה יחסי מין. הואשלה ביקש להיפגש שוב עם הקטינה, והשוטר הסמוי נענה בשמה לבקשה ונקבע מפגש לשעה 17:00. כאשר הואשלה הגיע לנקודת המפגש, הוא נעצר על-ידי שוטרים שארבו לו מראש.

במהלך הדיונים בעניינו של הנאשם, סיפר אביו כי בנו התארס וצפוי היה להינשא לבחירת לבו, אלא שהחתונה נדחתה בשל הסתבכותו. האב סיפר עוד כי בנו גדל ברווחה כלכלית, הביע את צערו על התנהגותו והוסיף כי הוא מוכן לפצות את משפחת הקטינה. הואשלה הודה כי טעה במעשיו, אולם יחד עם זאת ניסה לגלגל את האשמה אל הקורבן כשטען שהיא זו אשר גררה אותו לשיחות על "מגוון נושאים". הואשלה ציין עוד כי מדובר ב"ילדה יפה", וכי היא זו שחפצה לקבל התמונה שבה נראה איבר מינו הזקור. הוא הוסיף כי הל היה רק דיבורים, כלשונו, ולא היה מעז לעשות עם הקטינה דברים המנוגדים לחוק.

 shofet solkin ron
 השופט רון סולקין

תסקיר שירות המבחן שהוגש לבית המשפט בעניינו של הואשלה, העלה כי הוא לוקה בדפוסי חשיבה ילדותיים ויש לו קושי לראות את האחר ואת צרכיו, כמו גם סובל מהדחקה ומהתכחשות לצרכיו ולדחפיו המיניים. סנגורו, עו"ד מוטי יוסף, טען כי מרשו אינו עבריין סדרתי, אלא בעל אופי ילדותי ובשל כך נקלע לביצוע העבירות.

"אין המדובר במקרה שגרתי של מי שחשף עצמו בפני אחרים, או העביר תמונה פוגענית לאחר, אלא המדובר היה במעשים שכוונו, במפורש, ליצירת קשר שיוביל למגעים מיניים מלאים בין הנאשם, בעשור השלישי לחייו, לבין ילדה קטינה שטרם הגיעה אף לגיל האחריות הפלילית", כתב השופט סולקין בגזר הדין. "הנאשם עשה זאת תוך ניצול תמימותה וחוסר הבנתה במטריה, וכן תוך ניצול נסיבות חייה של הקטינה".

השופט סולקין כתב כי גם לאחר שהובאו בחשבון נסיבותיו האישיות של הנאשם, על בית המשפט לקבוע קו ענישה אשר יהיה בו כדי להרתיע עבריינים פוטנציאליים ולשדר מסר ברור לפיו כל ניסיון לפגיעה מינית בילדה ייענה בענישה כבדה.

מלבד מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו, השופט גזר על הואשלה גם 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ופיצוי בסך 40 אלף שקל לקטינה, כמו גם קנס בסך 10,000 שקלים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות