אלמוג אספו המכונה קווקיה נורה למוות בחולון

שתף כתבה עם חברים

נורה מרכב חולף באמצע רחוב בחולון ובחלוף מספר שעות מת מפצעיו בתל השומר. בעת מאסרו לפני כשנתיים טענה המדינה כי "שחרורו עלול לגרום להצתה מחדש של סכסוכים בעלי פוטנציאל לפגיעה הן באסיר והן בגורמים אחרים". עדכון:  שוחרר דור עמר מחולון שנעצר בגין מעורבות ברצח

 "סוף שבוע של יריות לכולם". קווקיה בתמונה מפייסבוק

שוב חיסול פלילי: אלמוג אספו המכונה קווקיה מחולון המוכר היטב למשטרה, נורה הלילה (20.9.14) לא הרחק מביתו שבעיר. בלשי מרחב איילון עצרו את רועי קנדיטי, בן 31 אף הוא מוכר למשטרה מחולון, בחשד למעורבות באירוע, אך לא בירי עצמו.

קצת לפני חצות התקבל דיווח במד"א ומשטרה על צעיר שנורה ברחוב יוסף אהרונוביץ' בעיר. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו למרכז הרפואי תל השומר במצב קשה עם פצעי ירי בפלג גופו העליון. בבית החולים הוא הוכנס לחדר הניתוח, אך ניסיונות לייצב את מצבו כשלו ובחלוף מספר שעות נמסר מבית החולים כי הפצוע מת מפצעיו.

חוקרי מרחב איילון וצוות זיהוי פלילי שהוזעקו למקום החלו בגביית עדויות ובאיסוף ממצאים. מפקד מרחב איילון, נצ"מ נתן בוזנה, מינה צוות חקירה מיוחד, בראשותו של פקד עדי ברקוביץ לחקירת האירוע. בהמשך נמסר מהמשטרה כי נעצר חשוד במעורבות באירוע ועל פי הערכה הרקע לחיסול הוא סכסוך בין השניים.

הנרצח, בן 23 בלבד, הוא אחד מארבעה אחים, שאביהם היגר לישראל לפני כ-20 שנה מגאנה שבאפריקה. מצעירותו הוא הסתבך פעם אחר פעם בפלילים מאז היותו נער, מה שהאיץ את ההידרדרות שלו לעולם הפשע. בין היתר הוא היה מעורב בעבירות איומים, שיבוש מהליכי משפט ואלימות כלפי שוטרים.

בשנת 2011 הורשע בהצתה לאחר שנשלח על ידי עבריין אחר להצית משרד של עורך דין ברחובות. על המעשה הזה הוא נידון ל–13 חודשי מאסר בפועל, אותם ריצה בכלא ניצן. ועדת השחרורים דחתה את בקשתו לשחרור מוקדם בין היתר בשל מה שהוגדר: "מידע המתייחס לסכסוכים של האסיר עם גורמים אחרים בנוגע לאירועי אלימות כאלה ואחרים, מידע על אמל"ח ועל איומים". נציג המדינה שהתנגד לשחרור מוקדם מהמאסר טען אז בבית המשפט כי "המידע מתייחס לסכסוך או סכסוכים של האסיר עם גורמים אחרים (חברים או יריבים), אשר שחרורו עלול לגרום להצתה מחדש של אותם סכסוכים ובעל פוטנציאל לפגיעה הן באסיר והן בגורמים אחרים".

גם לאחר שחרורו מהכלא המשיך להסתבך בפלילים ובשנת 2013 נעצר פעמיים בתיקי רכוש שונים, שלא הבשילו לכדי כתבי אישום. אפרופו המעורבות של אספו בסכסוכים מזויינים והיריות שהרגו אותו, לפני כשנתיים הוא פרסם בדף הפייסבוק שלו סטטוס לצד תמונתו ובו כתב: "סוף שבוע של יריות לכולם".

בדיון על הארכת מעצרו של קנדיטי טענה המשטרה כי הוא חשוד בשיבוש הליכי משפט ובקשירת קשר לביצוע פשע, אך את עבירת הרצח לא ייחסו לו בשלב זה. סנגורו, עו"ד ערן שגב, טען בדיון בבית המשפט כי מרשו הוא "מכר של הנרצח והיה במקום הלא נכון בשעה הלא נכונה". לדברי הסנגור, שביקש לקצר את ימי המעצר, מרשו היה בזירת האירוע ונמלט מהכדורים. "הוא עצמו ניצל מאותם כדורים שאולי היו מכוונים אליו", ציין עו"ד שגב.

השופט ירון גת קבע כי קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר כנגד החשוד קנדיטי לביצוע העבירות המיוחסות לו, והאריך את מעצרו עד 24 בספטמבר.

עדכון (24.9.14)

בית המשפט האריך עד 29 בספטמבר את מעצרו של קנדיטי החשוד בקשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט. השופט ירון גת קבע כי חלק מהממצאים  העולים מפעולות החקירה שבוצעו סותרים חלקים בגרסתו של החשוד. מחלק מהממצאים עולה חשד סביר למעורבות בלתי תמימה של החשוד באירוע. קנדיטי ממשיך להכחיש את המיוחס לו וטוען כי אין לו כל סכסוך עם הנרצח.

סנגורו, עו"ד יצחק איצקוביץ', מסר בתגובה: "מרשי היה ברגע לא נכון ובמקום הלא נכון. הוא לא חשוד ברצח עצמו. הייתה טענה שהירי בוצע לא מהכיוון של החשוד, אלא מכיוון אחר. הוא שמע את היריות וברח מהמקום".

עדכון (29.9.14)

התפתחות בחקירת הרצח של אלמוג אספו. חוקרי מרחב איילון עצרו אתמול חשוד במעורבות ברצח – אורן בן דוד (21) מחולון – המוכר למשטרה בעיקר מעבירות רכוש. במקביל, כעת מייחסים החוקרים גם לרועי קנדיטי, שנעצר לפני כשבוע בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט, גם את עבירת הרצח.

אחיו ואביו של בן דוד, שמואל ומשה, נעצרו לפני מספר שנים בחשד למעורבות ברצח  מור אלגרבלי סמוך לביתו בבת ים. אולם הם שוחררו בסופו של דבר מבלי שהוגש נגדם כתב אישום.

 

השניים הובאו לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בעשרה ימים. במהלך הדיון התברר כי בידי המשטרה תיעוד ממצלמות האבטחה ובו ככל הנראה תיעוד של רוב ההתרחשויות בזירת הרצח. עם זאת, לא ברור אם רואים בצילום את היורה עצמו שהחזיק בנשק. בן דוד הכחיש באמצעות עורך דינו משה סוחמי את המיוחס לו ולדבריו מרשו מסכים לשתף פעולה עם החוקרים ואף לעבור בדיקת פוליגרף. גם עו"ד יצחק איצקוביץ' המייצג את קנדיטי ממשיך להכחיש את מעורבותו של מרשו ברצח. עוד התברר בדיון כי לשני החשודים יש היכרות טובה עם המנוח ושניהם ככל הנראה הגיעו יחד עמו לזירת הירי.

השופט שמואל מלמד קבע בהקשר לראיות נגד בן דוד כי "קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו וזאת בהסתמך על חומר הראיות שנאסף עד כה. מדובר הן בתצלום והן בעדויות וראיות נוספות הקושרות את החשוד לביצוע המיוחס לו". גם לגבי החשוד קנדיטי קבע השופט כי "החשד התחזק לנוכח הראיות שנאספו מאז הדיון הקודם".

עו"ד סוחמי: "אין שום קשר בין מרשי למותו המצער של המנוח. מדובר באנשים שהם חברים קרובים במיוחד. המשטרה מבצעת מעצר לשם הסטטיסטיקה בלי שקיימות כאן ראיות. אם היו טורחים ובודקים את החומר החקירה שיש בידיהם היו משחררים את מרשי וגם מבקשים את סליחתו על המעצר. אין לי ספק שהוא ישוחרר בקרוב".

עו"ד איצקוביץ': "מרשי טוען שהיה במקום , אבל לטענתו אין לו שום קשר למה שאירע. ברגע שהתחילו יריות לכיוון המנוח מרשי סבר כי היריות מכוונות גם אליו ולכן הוא ברח מהמקום. הוא התקשר לאחיו ודאג שהוא יגיע למקום על מנת להעניק עזרה ראשונה למנוח".

מעצרם של השניים הוארך עד 5 באוקטובר.

עדכון (5.10.14)

שוטרי מרחב איילון בפיקודו של נצ"מ נתן בוזנה, עצרו הלילה ארבעה חשודים נוספים במעורבות ברצח. שניים מהם – מאור שחב ועדן ווזנה (19) מחולון – הובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. שני החשודים הנוספים:  גבר בן 35 מחולון ששוחרר בתום חקירתו למעצר בית וצעירה בת 18 שתשוחרר ככל הנראה בהמשך.

שני החשודים שהובאו להארכת המעצר הכחישו את המיוחס להם. עורכי הדין אלעד רט ועינת אלאלוף שמייצגים את שחב מטעם הסנגוריה הציבורית, מסרו בתגובה: "מרשנו מכחיש כל קשר לאירוע שבגינו נחקר. הוא הסביר בידיוק איפה הוא היה באותו הלילה. אנחנו בטוחים שלאחר שהמשטרה  תבדוק את הגרסה שלו, הגרסה שלו תאומת ואנחנו מקווים שהוא ישתחרר כמה שיותר מהר". את ווזנה מייצגת עורכת הדין אורית חיון, שמסרה בתגובה: ״בשלב הזה בו מרשי נעצר, מספר שבועות לאחר האירוע המדובר ובמסגרת התיק בו נעצרו מספר חשודים שחלקם אף שוחררו נראה שזה נסיון המשטרה להרויח זמן לאחר שביהמש קבע שלמרות חלוף הזמן אין התפתחות משמעותית בחקירה".

השופט ירון גת קבע כי קיים חשד סביר כנגד החשודים לביצוע העבירות המיוחסות להם, וזאת כעולה מצילומים מזירת האירוע ומראיות נוספות שהוצגו. מעצרם הוארך עד 12 באוקטובר.

לגביהם קבע השופט, "מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר כנגד החשודים לביצוע העבירות המיוחסות להם, וזאת כעולה מתצלומים בזירת האירוע ועדויות ומראיות נוספות. מאז הארכת המעצר הקודמת של החשודים בוצע מספר רב של פעולות חקירה. התרשמתי כי החשד הסביר בעניינם של החשודים התחזק מאז הארכת המעצר הקודמת וזאת על יסוד עדויות נוספות שנגבו, סתירות שנמצאו בגרסאות של החשודים, התנהגויות מפלילות של החשודים טרם החקירה ובמהלכה וראיות נוספות". עם זאת ציין השופט, כי "על היחידה החוקרת להתקדם באופן משמעותי  בחקירת הפרשייה ולהתייצב לדיון הבא כאשר חלה התקדמות משמעותית בחקירה". בתוך כך, הוארך עד לאותו מועד גם מעצרם של אורן בן דוד ורועי קנדיטי, שנעצרו לפני מספר ימים בגין אותם חשדות ומיוצגים כיום על ידי עורכי הדין יצחק איצקוביץ וטל ליטן.

 עדכון (12.10.14)

בית המשפט האריך עד 17 באוקטובר את מעצרם של רועי קנדיטי, אורן בן דוד ועדן ווזנה. מנגד המשטרה שחררה מהמעצר את החשוד מאור שחב.

שופט צחי עוזיאל קבע במהלך הדיון כי "ישנן ראיות הקושרות את כל החשודים למיוחס להם וזאת, בדמות מצלמות, גרסאות החשודים ועדויות של מעורבים נוספים. עוד ציין השופט את קביעתה של פרקליטות מחוז תל אביב לגבי קנדיטי ובן דוד לפיה סבורה הפרקליטות כי קיימת תשתית הקושרת את שניהם למיוחס להם.
לגבי ווזנה ציין השופט כי "עיון בראיות שהצטברו מאז הארכת המעצר הקודמת מצביע כי חלה התפתחות בחקירה לגביו, שיש בה כדי לחזק את החשד מאז הדיון הקודם".

לדברי השופט, "החקירה בישורת האחרונה שלה", ועל כן הורה על הארכת מעצרם. "אז יש לצפות תוגש הצהרת תובע או תתקבל החלטה אחרת על ידי גורמי החקירה או הפרקליטות", ציין השופט.

עדכון (17.10.14)

אחרי תקופות מעצר ממושכות, נראה כי חקירת הרצח של אלמוג אספו הגיעה למבוי סתום ואין בידי המשטרה מספיק ראיות להגשת כתב אישום. ביממה האחרונה החליטה המשטרה לשחרר את רועי קנדיטי, אורן בן דוד ועדן ווזנה שהיו עצורים בחשד למעורבות ברצח, וכן את שי חזן (24) מחלון שנעצר השבוע בגין קשירת קשר לביצוע פשע במסגרת חקירת הרצח. ארבעת החשודים שוחררו למעצרי בית ובתנאים מגבילים נוספים. את הארבעה יצגו עורכי הדין אורית חיון, יצחק איצקוביץ, משה סוחמי וטל ליטן, שכבר עם מעצרם טענו שאין למרשיהם כל קשר למיוחס להם.

עדכון (22.10.14)

אחרי שכל החשודים שנעצרו במסגרת חקירת הרצח – שוחררו בתום ימי מעצר ארוכים ומבלי שהוגש נגדם כתב אישום, עצרו הבוקר חוקרי מרחב איילון צעיר מחולון, בשנות העשרים לחייו, בחשד למעורבות ברצח אלמוג אספו ז"ל.

החשוד נעצר בנמל התעופה בן גוריון עם חזרתו ארצה, ולאחר מכן הועבר לחקירה של חוקרי מרחב איילון. החשוד, שמיוצג על ידי עו"ד משה יוחאי, הכחיש את המיוחס לו. מחר הוא יובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

עדכון (23.10.14)

בית משפט השלום בתל אביב האריך עד 28 באוקטובר את מעצרו של דור שמש מחולון החשוד ברצח אלמוג אספו ז"ל ובשיבוש מהליכי משפט.

עדכון (28.10.14)

בית המשפט האריך עד 3 בנובמבר את מעצרו של דור שמש, והורה למשטרה לסיים את החקירה עד מועד זה ולהתייצב לדיון או עם הצהרת תובע או עם בקשה לשחרר את החשוד. בידי החוקרים ככל הנראה סרטון ממצלמות אבטחה מבית ספר, שממוקם לא הרחק מזירת הרצח, אליו נראה החשוד נמלט. מעבר לכך לא ברור האם יש בידי המשטרה ראיות נוספות כנגדו. הוא בכל מקרה מכחיש את המיוחס לו ולרוב בוחר לשמור על זכות השתיקה. לדברי השופט, חלק מפעולות החקירה שבוצעו מאז הדיון הקודם חיזקו את החשד כלפי שמש.

עדכון (30.10.14)

שחקן כדורגל, שהינו קרוב משפחתו של אחד מהחשודים שנעצרו,  עוכב הבוקר לחקירה בחשד למעורבותו ברצח אלמוג אספו. השחקן, שמיוצג על ידי עו"ד משה יוחאי, היה נוכח בכל הדיונים בעניינו של קרוב משפחתו בשבועות האחרונים. בתום חקירתוהוחלט לשחררו למעצר בית בן חמישה ימים.

עדכון (5.11.14)

לאחר כמעט שבועיים במעצר, דור שמש שנעצר בחשד למעורבות ברצח מיד לאחר ששב ארצה מחו"ל – שוחרר הערב בתנאים מגבילים על ידי היחידה החוקרת, וזאת מבלי שהובא לבית משפט. עו"ד משה יוחאי, המייצג אותו, מסר בתגובה: "כל המעצרים בתיק הזה נועדו לכישלון. המשטרה סברה כי מרשי קשור לרצח, אך כמו שטענתי מהיום הראשון למעצרו מדובר במעצר מיותר ולא הייתה כל תשתית ראייתית".

עדכון (9.11.14) 

בית משפט השלום בתל אביב האריך (7.11.14) את מעצרו של דור עמר מחולון שנעצר בחשד למעורבות ברצח אלמוג אספו ז"ל.

עמר (20), כדורגלן לשעבר, נעצר מיד עם נחיתתו בארץ לאחר ששהה מספר שבועות בחו"ל והיה דרוש לחקירה בגין מעורבותו ברצח. המשטרה מייחסת לו עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש חקירה ורצח. נציג המשטרה לא חשף בדיון מה חלקו של עמר והאם הוא נראה בצילומי מצלמות האבטחה שיש בידי המשטרה. עמר עצמו שומר בחקירתו על זכות השתיקה. יש לציין כי  לפני מספר ימים נעצר גם אביו של עמר בגין שיבוש החקירה, אך הוא שוחרר על ידי היחידה החוקרת לאחר שלושה ימי מעצר.
המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של עמר הבן ב – 12 ימים, אך בין היתר בעקבות טיעוני הסנגורית, עו"ד אליקה לוין, החליט השופט לענות חלקית לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו בשישה ימים בלבד, עד 13 בנובמבר.

עו"ד לוין, מסרה בתגובה: "במסגרת תיק חקירה זה נעצרו מספר רב של אנשים, שלגבי כולם טענה המשטרה שהם אלו שביצעו את הרצח, וכולם שוחררו. כפי שנראה גם מרשי ישוחרר ממעצרו".

עדכון (12.11.14)

החשוד דור עמר שנעצר עם נחיתתו בנתב"ג בגין מעורבותו ברצח שוחרר על ידי המשטרה בתנאים מגבילים לאחר מספר ימי מעצר ומבלי שהובא להארכת מעצר נוספת בית משפט. בכך הסתיים עוד מעצר, מבין רבים שכבר היו מאז הרצח, מבלי שהמשטרה הגיעה לפענוח וכתבי אישום. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות