אחרי שהשתחרר ממאסר על הריגה, הסתבך בייבוא קוקאין

שתף כתבה עם חברים

תושב בת ים שהשתחרר לפני שנתיים ממאסר של 11 שנים אותו ריצה על הריגה, נתפס בשדה התעופה עם 6.8 ק"ג קוקאין. טוען: חשבתי שאני מבריח יהלומים וזהב

mizvadat samim200
המשטרה תפסה קוקאין במזוודה (צילום ארכיון להמחשה)

פחות משנתיים לאחר שהשתחרר ממאסר ממושך אותו ריצה על תיק הריגה, נגד רוסטם קובטוב (37) מבת ים הוגש (חמישי, 2.2) כתב אישום חדש, בטענה שייבא 6.8 ק"ג קוקאין מאירופה.

על פי כתב האישום שהגיש עו"ד ענאן איוב מפרקליטות מחוז תל אביב, קובטוב קשר עם אדם שזהותו אינה ידועה לייבא לישראל קוקאין. ב-12 בינואר המריא קובטוב לבריסל שבבלגיה ובמהלך שהותו שם קיבל לידיו מזוודה ובה 6.8 ק"ג קוקאין נטו. עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון ב-19 בינואר, הוא נעצר על ידי המשטרה, והועבר לחקירה במשרדי ימ"ר תל אביב. על פי המשטרה, מחירו של ק"ג קוקאין נאמד ב-490 אלף שקל. 

מעצרו של קובטוב הוארך מעת לעת, עש שהוגש נגדו כתב האישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בו מייחסת לו הפרקליטות קשירת קשר לפשע וייבוא סמים. התשתית הראייתית נגדו מתבססת על דוחות הפעולה של השוטרים, חוות דעת סם וכרטיס טיסה שנתפס ברשותו.

בחקירתו הכחיש קובטוב כל קשר לסמים שנתפסו, אך הודה כי המזוודה שייכת לו. לחוקריו סיפר כי  אלמוני שאת פרטיו מסר באופן חלקי, סיכם איתו שיבריח זהב ויהלומים ארצה תמורת 1000 דולר. הוא הוסיף וטען כי קיבל את המזוודה מאותו אלמוני בבריסל.

עו"ד אהוד בן יהודה, המייצג את רוסטם קובטוב בתיק הסמים, מסר בתגובה: "מרשי חף מפשע. הוא היה קורבן בסיפור הזה, בכך שעבדו עליו, ואני מאמין שבית המשפט יקבל את הגרסה שלו וישחרר אותו מהמעצר".

אמנויות לחימה והריגה בקטטה

כאמור, אין זו הסתבכותו הראשונה של קובטוב. במאי 2015 הוא שוחרר ממאסר של 11 שנים. בזמנו הוא היה אחד ממספר מורשעים בהריגתו של ויקטור ליידרמן בחולון ב-15 במאי 2004. יחד איתו הורשעו אחיו, רסול קובטוב; בן-דודו, זקיר נרקסימוב; ואביו, זכר קובטוב . בפרשה ההיא, בין הצדדים פרצה תגרה, בעקבות ניסיון של שלושה מהמורשעים לכפות על ליידרמן לאפשר מפגש בין רסול קובטוב לבין בת זוגו של ליידרמן, שהיתה אז קטינה בת 14 בלבד. ליידרמן תקף אז את רסול במכה לפניו, מה שהוביל לכך שהאחרים, בעלי הכשרה בצורות לחימה שונות, הצטרפו לקטטה והיכו את ליידרמן.

בעקבות התגרה הוזעקו שוטרים למקום, ולאחר ששמעו את גרסת ליידרמן ובני משפחתו, יצאו לאתר את התוקפים, ללא הצלחה. בשלב זה הציעו השוטרים לליידרמן ולבני משפחתו להגיע לתחנת המשטרה כדי להתלונן. זמן לא רב לאחר מכן, ליידרמן יצא מביתו בדרך לתחנת המשטרה. לפתע הבחין בשלושה מהמעורבים וניגש לשוחח איתם, אולם עד מהרה הפכה השיחה לחילופי מהלומות, והפעם הצטרף לתוקפים גם אביהם של האחים. הארבעה הפילו את המנוח ובעטו בו, בעיקר בראשו. בתום התקיפה הוא הובהל מחוסר הכרה לבית החולים, שם אובחנו בראשו דימום מסיבי ובצקת קשה במוח, כמו גם שברים באפו ובארובת העין. הוא נותח, אולם הטיפול הרפואי לא הצליח להציל את חייו, והוא נפטר כתוצאה מהחבלות.

אחרי ערעור שהוגש לבית המשפט העליון, עונשם של קובטוב ואחיו הועמד על 11 שנות מאסר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות