הסדר טיעון לנאשם שאיים על אשתו: "את תהיי שירה איסקוב הבאה"

שתף כתבה עם חברים

הבעל, נהג אמבולנס לשעבר, הואשם גם בכך שהיכה את אשתו לעיני עוברים ושבים והותיר אותה לצד הכביש חבולה ומדממת. קשיים ראייתיים והרצון למנוע את עדות האישה הוביל להסדר

הנאשם לאשתו: "עכשיו אני אראה לך מה זה" (אילוסטרציה)

כולם כבר מכירים את הסיפור המזעזע של שירה איסקוב, שכמעט ונרצחה על ידי בן זוגה אביעד משה. המקרה זכה לסיקור נרחב ועוקב בכלי התקשורת, עד אשר משה הורשע בניסיון רצח. כבר לאחר ניסיון הרצח, וגם בהמשך, הפך סיפורה של איסקוב לסמל במאבק נגד אלימות במשפחה בכלל ואלימות גברים כלפי נשים בפרט.

מספר חודשים לאחר הרשעתו של משה הגישה שלוחת התביעות של משטרת זבולון כתב אישום נגד תושב הקריות (44), בטענה שתקף את אשתו ואיים עליה. בכתב האישום נטען כי טרם האירועים שתוארו בכתב האישום, האישה ביקשה להתגרש מבעלה על רקע התנהגותו השתלטנית והקנטות מצדו.

הנאשם, בעברו נהג אמבולנס, כעס על כך שאשתו החליפה את הסיסמא בטלפון הסלולרי שלה ואיים עליה: "את תהיי שירה איסקוב הבאה".
ב-29 באפריל, בני הזוג הסיעו את ילדיהם לבית הספר, ובדרך התעורר ביניהם ויכוח, על רקע חשדה של האישה כי בעלה לקח את כרטיס האשראי שלה. מכתב האישום עלה כי כאשר הושיטה את ידה לטלפון הסלולרי שלו, הוא אמר לה: "עכשיו אני אראה לך מה זה". אחר כך עצר את הרכב, ניגש לדלת האחורית, אחז בראשה של אשתו ו"שלף" אותה אל מחוץ לרכב, והיכה אותה.

לפי כתב האישום, מושב הילד (בוסטר) נפל מהרכב, ואילו הנאשם זרק ארצה את התיק של אשתו ושקית עם אוכל. נהגים שעברו באזור עצרו את רכביהם, ביניהם גם נהגת שצעקה לעבר הנאשם: "מה אתה עושה?". נטען כי בשלב זה נכנס הנאשם בחזרה לרכב ונסע מהמקום, כשהוא מותיר את אשתו לצד הכביש חבולה, מדממת ונסערת.

בעת שעוברי האורח סייעו לאישה הנסערת, הנאשם חזר למקום בנתיב הנגדי וקרא לאשתו לעלות בחזרה לרכב, אך היא סירבה והוא נסע מהמקום. בהמשך פונתה האישה לבית החולים רמב"ם.

כתב האישום ייחס לנאשם עבירות איומים ותקיפה הגורמת חבלה של ממש. בהיעדר חלופה מתאימה, בית המשפט קיבל את בקשת התביעה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים, והוא נותר מאחורי סורג ובריח מאז נעצר ב-30 באפריל.

לאחרונה מינה הנאשם סנגור חדש, עו"ד יובל זמר, שהציג לתביעה סרטון אשר הוביל לקשיים ראייתיים בתיק. על רקע זה, ומאחר שגם נציגי התביעה רצו למנוע את עדות האישה – שתאלץ "כניסה" לתוך עמקי מערכת היחסים בין בני הזוג – הצדדים הגיעו להסדר טיעון שהוצג אתמול בבית משפט השלום בקריות יחד עם כתב אישום מתוקן.

תיאור האירועים בכתב האישום המתוקן רוככו, אולם סעיפי העבירות נותרו בעינן, והצדדים ביקשו מבית המשפט לגזור על הנאשם 11 חודשי מאסר, כמו גם עונשים נלווים הכוללים פיצוי למתלוננת.

לאחר שהנאשם הודה והורשע, עו"ד זמר ציין במסגרת הטיעונים לעונש כי מדובר בהסתבכות ראשונה של מרשו עם החוק, מה גם שהודאתו חסכה את עדות המתלוננת, וכיום בני הזוג בהליכי גירושין.
התביעה מנגד, דרשה פיצוי משמעותי לטובת המתלוננת, ומאסר על תנאי "מרתיע".

הנאשם עצמו אמר: "אני לא בורח משום אחריות, אבל אם היו חופרים קצת יותר עמוק, היו רואים הרבה מעבר לזה. אני רוצה את טובת הילדים שלי וכל החלטה שתיעשה לטובת המשפחה".

השופט יוסי טורס ציין בהחלטתו: "על רקע ניסיונו של הנאשם להצר את צעדיה של המתלוננת איים עליה בכך כי גורלה יהיה זהה לגורלה של אישה שנחבלה באופן קשה מצידו של בעלה ועניינה קיבל הד תקשורתי נרחב (הכוונה לאיסקוב, א.ז)".
"אין צריך להכביר במילים בדבר חומרתן של עבירות האלימות בכלל ואלה המתבצעות בתוך התא המשפחתי בפרט. בתי המשפט חזרו וציינו לא אחת את חומרתם של מעשים אלו וזאת בשל היחסים המיוחדים שבתוך התא המשפחתי, הרתיעה מהגשת תלונה, תחושת התלות בתוקף והפגיעה הקשה שמסבה האלימות בתוך המשפחה לביטחון האישי של המותקף", הוסיף השופט, "האלימות שהפגין הנאשם כלפי המתלוננת אינה במדרג קל ועל רקע זה בחנתי את הסכמת הצדדים ומבלי להקל ראש בחומרת העבירות, מצאתיה כמקיימת את האיזון הנדרש שבין טובת ההנאה שניתנה לנאשם לבין האינטרס הציבורי. בעניין זה הבאתי בחשבון את העבר הנקי, קבלת האחריות ואת הצהרת המאשימה בדבר הקשיים הראייתיים שנשקלו
לצורך הגעה להסדר".
לבסוף, השופט גזר על הנאשם 11 חודשי מאסר שייספרו מיום מעצרו (30 באפריל כאמור), ארבעה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של 6,000 שקל למתלוננת.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות