כתב אישום על ניסיון רצח נגד דוד עזרא מאור יהודה

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות: עזרא ידע כי הקורבן עוסק בשיפוצים בחנות, הגיע למקום והחל לירות לעברו. בעקבות מעצור בנשק התפתח במקום מאבק שבסיומו ברח עזרא מהמקום

מעצר חשוד (צילום ארכיון להמחשה)

כשלוש שבועות לאחר מעצרו, הפרקליטות הגישה הבוקר כתב אישום נגד דוד עזרא (39) מקריית מלאכי, בו מיוחסות לו עבירות ניסיון רצח, ירי מנשק חם ונשיאת נשק.

עזרא, במקור מאור יהודה, נעצר במסגרת חקירת אירוע ירי שהתרחש ב-16 בדצמבר בעיר. הוא מוכר היטב למשטרה, כמי שישב בתחילת העשור שעבר (2010) בכלא עקב מעורבותו בפרשת סחיטה מפורסמת שזכתה לכינוי "עץ הרימון" ונחשבת לאחת מפרשות הסחיטה בגדולות באזור המרכז.
לפני כשמונה חודשים נעצר עזרא בחשד למעורבות בדקירה, והאירוע הנוכחי מייחס לו ירי ותקיפה של אדם אחר (53).

לפי כתב האישום שהגישה עו"ד שרית ארונוב, משפחת הנאשם ומשפחת הקורבן היו מסוכסכות, והנאשם שידע כי הקורבן עוסק בשיפוצים בחנות באור יהודה, הגיע באותו יום לחנות בשעות הערב המוקדמות, והחל לתצפת על הקורבן. נטען כי מספר דקות לאחר מכן התקרב הנאשם לחנות בה שהה הקורבן עם שני אנשים נוספים, והחל לירות לעברו.
מכתב האישום עולה כי הנאשם לא הצליח לפגוע בקורבן, וניסה שוב לירות, אך בשל תקלה באקדח הקליע נתקע. בשלב זה, לפי האישום, הקורבן קפץ על הנאשם ונאבק בו. עוד נטען, כי במסגרת המאבק החל הנאשם להכות את הקורבן בראשו באמצעות האקדח. כאשר הצליח הנאשם להשתחרר מאחיזת הקורבן הוא ברח ונתפס מאוחר יותר.

התשתית הראייתית נגד הנאשם מתבססת על עדות הקורבן, למרות שלא ציין את שמו של הנאשם. כמו כן מצאו השוטרים את האקדח ששימש לירי, וגבו עדויות. זאת ועוד, די-אן-איי של הנאשם נתפס על גבי מעיל שאותו פשט הקורבן במהלך המאבק. בתיק גם צילומי אבטחה מבית העסק שבו אירעה התקרית ומנתיב ההגעה והבריחה של הנאשם. חרף כל אלו, בחקירתו שמר עזרא על שתיקה כמעט גורפת, או הכחיש את המיוחס לו.
בבקשת מעצר עד תום ההליכים ציינה עו"ד ארונוב: "בעניינו של הנאשם קמה עילת מעצר וחזקת מסוכנות סטטוטורית… מעצם טיב העבירות ונסיבות ביצוען ובכלל זאת, הגעת הנאשם לאזור סחר בטבורה של העיר אור יהודה, בשעות הומות אדם, ירי בתוך חנות אשר נכחו בה אותה עת עוברי אורח נוספים, חלקם מבוגרים, אשר היו עלולים להיקלע לקו האש".

מהבקשה עולה כי באמתחתו של עזרא, המיוצג על ידי עו"ד זאב אלוני, 13 הרשעות קודמות בעבירות אלימות, סמים, מרמה ואחרות. הוא ריצה מאסרים ממושכים, באחרון מביניהם נשפט ל-58 חודשי מאסר על ריבוי עבירות סחיטה ונשק.
יש לציין כי כבר לפני כשמונה חודשים אירעה תקרית אלימה בין שתי הקבוצות המסוכסכות ואנשים הקשורים אליהן.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות