מוכר למשטרה מאור יהודה נעצר בחשד לניסיון רצח

שתף כתבה עם חברים

לטענת המשטרה, ממצאים פורנזיים קושרים את דוד עזרא, כיום תושב קרית מלאכי, לביצוע ירי על אדם אחר

מעצר חשוד (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

היחידה ללוחמה בפשיעה במשטרת מרחב דן עצרו את דוד עזרא (39), מוכר למשטרה מקרית מלאכי, בחשד לניסיון רצח ונשיאת נשק.

החשוד, במקור מאור יהודה, נעצר במסגרת חקירת אירוע ירי שהתרחש ב-16 בדצמבר באור יהודה. הוא מוכר היטב למשטרה, כמי שישב בתחילת העשור שעבר (2010) בכלא עקב מעורבותו בפרשת הסחיטה המפורסמת, שזכתה לכינוי "עץ הרימון" ונחשבת לאחת מפרשות הסחיטה בגדולות באזור המרכז.

לפני כשמונה חודשים  עזרא נעצר בחשד למעורבות בדקירה, וכעת בחשד למעורבות בירי ובתקיפת אדם אחר (53). המקרה התרחש בערב יום חמישי (16 דצמבר) כאשר החשוד נכנס לעסק הנמצא בשיפוצים ברחוב העצמאות, וירה פעמיים. לפי המשטרה, הקורבן לא נפגע מהירי אולם הותקף על ידי החשוד וכתוצאה מכך נפגע באורח קל. השניים נמלטו מהמקום מיד לאחר מכן.

במשטרה אומרים כי החוקרים איתרו את הקורבן ובתוך שעות ספורות עצרו את החשוד, שלאחר חקירה ראשונית הובא ביום שישי לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בעשרה ימים (17 דצמבר).
המשטרה טוענת כי החוקרים תפסו ממצאים פורנזיים רבים, ועזרא נעצר בהמשך בקרית מלאכי.

במסגרת הדיון סירב נציג היחידה החוקרת לחשוף האם אירוע הירי או החשוד תועדו במצלמות אבטחה, אך כן ציין כי ישנן ראיות אובייקטיביות ועדי ראייה. עוד התברר כי הקורבן נפצע, אך לא צוין מה מצבו או האם נזקק לטיפול בבית חולים. עם זאת, לא ברור האם הקורבן הגיש תלונה ו/או האם מסר את שמו של החשוד.

סנגורו של החשוד, עו"ד זאב אלוני, הכחיש את המיוחס למרשו והתרעם על כך שלא חשפו בפניו פרטים ביחס לאירוע.
השופטת רונית פוזננסקי כץ, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, קבעה כי קיים חשד סביר שהחשוד מעורב בעבירות שיוחסו לו. לאור קביעה זו, ולאחר שנקבע כי קיימות עילות של מסוכנות וחשש משיבוש, מעצרו של עזרא הוארך בחמישה ימים, עד 21 בדצמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות