הצהרת תובע תיק רצח שימי דדון: הרוצחים כיוונו לאחים כחלון

שתף כתבה עם חברים

נגד החשוד גל שושני נטען שהיה חייב כסף לאחים כחלון ועשה להם "כיפה אדומה" בכניסה לקניון אבל מהירי נרצח בטעות חבר שלהם, את הרצח נטען שבצעו רחמים יחזקאל ורונן ירמיהו, ולגבי דור יוסף נטען שהוא זה אשר שלח את המבצעים

video
כך בוצע הרצח בכניסה לקניון הזהב (דוברות המשטרה)

כחודש לאחר גל המעצרים בתיק הרצח בקניון הזהב בראשון לציון, הצהרת תובע הוגשה היום נגד ארבעה חשודים, המזוהים עם כנופיית פשיעה מאזור המרכז (3 אפריל).
גל המעצרים בוצע כחצי שנה לאחר  ששמעון (שימי) דדון (29) נרצח בכניסה לקניון.
תחילה עצרו שוטרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב, את דור יוסף מרמת גן וגל שושני מבית דגן.
בהמשך נעצרו עוד שלושה:
רחמים יחזקאל מאור יהודה.
רונן ירמיהו מדימונה.
דניאל ארונבייב מרמת גן.

ב-18 אוגוסט אשתקד, סמוך ל-16:15, התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב איילון על פצוע ברחוב דוד סחרוב פינת משה לוי, סמוך לקניון הזהב.
עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות מד"א, איחוד הצלה ומשטרה, שנחשפו לפצוע ירי וביצעו פעולות החייאה, אך בחלוף זמן קצר נקבע מותו של דדון – אסיר משוחרר וירושלמי במקור, שהתגורר בשנים האחרונות באילת.
ימים ספורים בלבד לפני מותו, ב-15 אוגוסט הוא השתחרר ממאסר בכלא צלמון לאחר שריצה מאסר של כשנתיים על עבירות סמים. היו לו שש הרשעות קודמות, רובן בעבירות סמים, אלימות ורכוש, והוא ריצה מספר מאסרים – חלקם ממושכים. לאתר "פוסטה" נודע כי דדון הוא רביעי מבין שישה אחים ואביו הוא שוטר לשעבר.

שמעון שימי דדון. אסיר משוחרר שהיה מקורב לאחים כחלון ונורה למוות בטעות (צילום: פייסבוק)

עוד נודע לאחר הרצח, כי במאסרו האחרון הנרצח היה מזוהה עם קבוצת הפשיעה של האחים כחלון מחולון בת ים וראשון לציון, שעיקר עיסוקה הוא הלוואות בשוק האפור. האחים כחלון ריצו את מאסרם אף הם בכלא צלמון, שם הם הסתבכו בפרשה מתחום המוסר בה היתה מעורבת אשת צוות של שב"ס.
מכריו של דדון המנוח סיפרו, כי עם שחרורו מהכלא ליוו אותו גורמים מהקבוצה הזו לה היו מספר חזיתות פתוחות עם גורמים מקבוצות פשע מסוכנות באזור המרכז.
זמן קצר לאחר הרצח הופצו ברשתות חברתיות סרטונים של עוברי אורח מהזירה. באחד מהם ניתן לשמוע מספר יריות ומיד לאחר מכן נראה אופנוע שנמלט מהמקום. עד ראייה דיווח אז כי על האופנוע היו שני גברים. כמו כן, גם הנרצח היה על אופנוע.

video
בסרטון: זירת הרצח של שימי דדון (למצולמים אין קשר לאירוע)

כבר בדיון הראשון התברר כי בחקירה הוטחו בחשודים שמותיהם של האחים נעם ואבי כחלון, שנטען כי מי מאנשיהם היו בזירת הרצח. נציג היחידה החוקרת סירב להתייחס האם קיים סכסוך בין הצדדים וציין כי מהות הקשר בין הקורבן לבין אנשים אחרים הוצגה בפני בית המשפט.
כמו כן, הטיחו החוקרים פרטים שונים לגבי טלפונים וכלי רכב שנקשרים בצורה כזו או אחרת לרצח. עוד התברר כי מעצרו של יוסף בוצע ביום בו הוא היה אמור לטוס לחו"ל, ימים ספורים לאחר שבית המשפט התיר לו לצאת מישראל.

ל"פוסטה" נודע כי תיק הראיות כולל סרטונים ממצלמות אבטחה ממקומות שונים, הקלטות, מחקרי תקשורת ועדויות. יחד עם זאת, המשטרה הצהירה במהלך הדיונים כי מדובר בתיק חקירה המבוסס על ראיות נסיבתיות.
עוד עולה מהדיונים, כי המשטרה אינה מייחסת לחשוד מספר 1, דור יוסף, את ביצוע הירי עצמו, לפי החשד הוא זה אשר שלח את האחרים לבצע את הרצח.

מהחקירה של חוקרי ימ"ר תל אביב עולה כי קודם לרצח היה נסיון רצח שכשל, ולפני הרצח התקיימו מספר מפגשים. אחד מהם, נטען, התקיים בבית קפה בנמל תל אביב ונכחו בו דור יוסף, רונן ירמיהו, רן יחזקאל (ועבריין בכיר נוסף שלא נעצר).
בהמשך למפגש הזה, נטען, מי מהמעורבים הגיע לרחוב מסוים בתל אביב, וקיבל שם שקית עם טלפון מבצעי.

לאחר מכן, נטען, שניים מהחשודים, ירמיהו ויחזקאל, הגיעו לאור יהודה שם הם החליפו בגדים ולקחו את האופנוע אשר נטען כי הוא שימש אותם לרצח.
בסמוך לכך, נטען, דור יוסף נפגש עם גל שושני בתחנת דלק באזור רמת גן, בפגישה הזו טוענים החוקרים כי נקבעה הפגישה עם האחים כחלון בפתח קניון הזהב, ושושני עדכן בכך את דור יוסף, נטען.

במסגרת החקירה הוטח במי מהחשודים, כי המניע לרצח היה חוב כספי של שושני לאחים כחלון, שעל מנת לכסות אותו הוא נהג להעביר להם אלפי שקלים מידי כמה ימים.
החשד הוא, כי החשודים תכננו "כיפה אדומה" לאחים כחלון, ונטען כי שושני הוא זה אשר עשה מאמצים כבירים על מנת שהאחים כחלון יגיעו למקום האירוע.
ואכן, במהלך האירוע בוצע ירי לעבר הקבוצה של האחים כחלון ואחרים אליה הגיע דדון, והחשד הוא כי היעד לירי היה פגיעה באחים כחלון אשר הצליחו להימלט מהמקום.
מהירי נפגע בסופו של דבר רק דדון אשר מת מפצעיו תוך זמן קצר.

על פי החשד, את הירי ביצעו יחזקאל וירמיהו.
האופנוע אשר שימש את המתנקשים נמצא בהמשך שרוף.
כמו כן, החוקרים איתרו את החניון התת קרקעי ממנו לקחו החשודים את האופנוע אשר שימש לרצח, שם נטען כי נמצאה טביעת אצבע של אחד החשודים על מברגה אשר נקשרת לאופנוע אשר שימש לרצח.

מעצרם של החשודים הוארך מאז מעת לעת והיום התייצב בבית משפט השלום בתל אביב נציג הימ"ר, רס"ב דן יואלי, עם הצהרת תובע נגד ארבעה מהחשודים, פרט לחשוד ארונבייב.
מתברר, כי לגבי החשוד ארונבייב ששוחרר יש בידי המשטרה דגימת די.אן.איי שלו על בקבוק דלק אשר שימש לכאורה לשריפת האופנוע ממנו בוצע הירי הקטלני.
את החשוד דור יוסף מייצגת עו"ד נעמה אלחדד
את החשוד גל שושני מייצג עו"ד רצון דרחי
את החשודים רן יחזקאל ודניאל ארונבייב מייצגים עורכי הדין תמיר סננס ושחר חצרוני ממשרד נוי סננס שפרלינג וחצרוני
את החשוד רונן ירמיהו מייצגים עו"ד יצחק איצקוביץ', ועו"ד שנהב אילון.
מעצרם של כל הארבעה הוארך עד 7 באפריל, אז יוגשו נגדם כתב אישום. טרם ברור אם כל הארבעה יואשמו ברצח.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
6 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות