כתב אישום נגד "חוליית חיסול" בתיק האקדחים הטעונים בחולון

שתף כתבה עם חברים

בדלי סיגריות רבים, בקבוקי שתייה וחטיפים לימדו את החוקרים על שהות ממושכת של הנאשמים ברכב, בעת שתצפתו לכאורה על "היעד". טביעת אצבע של אחד הנאשמים התגלתה על שקית שעטפה את האקדחים שנמצאו בסמוך

האקדחים שנתפסו (צילומים: משטרה)

תיק האקדחים הטעונים בחולון: לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש כתב אישום נגד שלושה מוכרים למשטרה שנעצרו בפרשה:
רן יחזקאל (23) מאור יהודה
רונן ירמיהו (23) מדימונה
דניאל ארונובייב (22) מרמת גן.

ב-6 בדצמבר סמוך לשעה 21:00 התקבלה שיחה במוקד 100 של המשטרה על רכב חשוד ובו שלושה גברים ברחוב הלוחמים בחולון. בתחקור שביצעו שוטרי סיור ממרחב איילון מול יושבי הרכב, התחזק החשד נגד השלושה, שהתקשו להסביר את פשר מעשיהם במקום. אל המקום הוזעקו כוחות נוספים ממרחב איילון וצוותים מבצעיים מהיחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב.

בחיפוש שערכו השוטרים ברכב נתפסו חמישה טלפונים "מבצעיים" ללא בעלות, ועלה חשד כי השלושה תכננו לפגוע באדם אחר במסגרת מאבק ארגוני פשיעה.
מהחקירה עלה כי מול הרכב ששימש אותם מיקמו החשודים רכב גנוב עם לוחיות מזויפות, ובתוכו קסדות וג'ריקן עם חומר דליק. בסריקות שערכו השוטרים התגלו בקרבת מקום גם שני אקדחים בשקית, עם מחסניות טעונות בכדורי 9 מ"מ.

לפי המשטרה, "החולייה" עמדה בקשר עם חברי כנופיה אחרים שביצעו תצפית על יעד החיסול (זהותו אינה ידועה). ברכב בו ישבו התגלו גם כובעים, פריטי לבוש להחלפה ומספר זוגות נעליים.
לטענת המשטרה, לאחר שהבחינו הנאשמים בשוטרים שהגיעו למקום, הם מחקו את המסרונים בטלפון המבצעי שעמד בקשר עם המתצפתים, יצאו מהרכב והשליכו את הטלפון המבצעי המחוק ואת מפתחות הרכב כדי להעלים ראיות.

הרכב הגנוב ועליו הקסדות שנתפסו בתוכו

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת עד שאתמול הגישה נגדם הפרקליטות את כתב האישום המייחס להם עבירות קשירת קשר לרצח, נשיאת נשק, החזקת נשק, שיבוש הליכי משפט, השמדת ראיה ושינוי זהות של רכב. היעד שבו תכננו לפגוע לא נחשף בכתב האישום, וככל הידוע גם לא הוטח בנאשמים במסגרת חקירתם. עם זאת, מבחינה מודיעינית החשד הוא שהנאשמים המזוהים עם אנשי האחים קסנטיני התכוונו לפגוע באנשים המזוהים עם אנשי האחים כחלון.

התשתית הראייתית נגד הנאשמים מתבססת על השיחה עם עדת ראייה שהבחינה בחשודים ועדויות שוטרים שהבחינו בהם מחוץ לרכב שבו שהו במשך כשלוש שעות.
כמו כן, החוקרים מצאו בדלי סיגריות רבים מאוד, בקבוקי שתייה וחטיפים, המלמדים על שהות ממושכת ברכב.
זאת ועוד, החוקרים הצליחו לשחזר ממצאים חלקיים מהטלפון המבצעי, מהם ניתן ללמוד כי הנאשמים ערכו תצפית על אדם אחר ודיווחו על תנועותיו.
עוד בתיק: ממצאים פורנזיים שונים, ובין היתר טביעת אצבע של יחזקאל על שקית שעטפה את האקדחים.

הנאשמים – שמיוצגים על ידי עורכי הדין שחר חצרוני ותמיר סננס ממשרד נוי סננס שפרלינג וחצרוני ועו"ד יצחק איצקוביץ' – שמרו בחקירותיהם על זכות השתיקה.
לצד כתב האישום הוגשה נגד הנאשמים בקשה למעצר עד תום ההליכים, ממנה עולה כי באמתחתו של יחזקאל חמש הרשעות קודמות בעבירות נשק, אלימות וסמים, בגינן ריצה עונשי מאסר ותלויים נגדו מאסרים מותנים.
לירמיהו עבר פלילי הכולל חמש הרשעות קודמות בעבירות אלימות, סמים ורכוש.
לארונבייב הרשעה על החזקת סכין.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות