התפתחות מפתיעה בתיק ניסיון הרצח בשכונת רמות

שתף כתבה עם חברים

לאחר שנמלטו מהמשטרה ונעצרו, הוארך מעצרם של החשודים מספר פעמים עד להחלטה של השופט השבוע בעקבות העובדה שהחשד נגדם לא התחזק

זירת ירי (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

כשבועיים לאחר מעצר של חשודים בניסיון רצח בשכונת רמות בירושלים, התפתחות מפתיעה בפרשה. הצעירים אריאל חיים בוזגלו (21), ישראל אריש (24) וישראל עבודי (24) נעצרו בחשד לביצוע הירי. בהמשך החקירה נעצר גם שמואל אייזיק איתיאל (19). המשטרה יחסה לכולם עבירות של ניסיון רצח, סיכון אדם בנתיב תחבורה בטיפול, קשירת קשר לפשע, ירי מנשק חם, שיבוש והעלבת עובד ציבור.

החשד הוא כי היו מעורבים באירוע ירי ב-7 בנובמבר לעבר רכב חונה בשכונת רמות. מספר קליעים פגעו ברכב, אך איש לא נפגע, כאשר חקירה ראשונית העלתה כי מהמקום נמלט רכב ובו מספר חשודים. שוטרי מחוז ירושלים הוזעקו, ולצד איסוף ממצאים ערכו סריקות לאיתור החשודים במעשה. זמן קצר לאחר מכן, הרכב הנמלט זוהה על ידי שוטרים בעת שנכנס לשכונת שרפאת במזרח ירושלים. מספר חשודים נמלטו מהרכב אך לאחר מרדף רגלי נעצרו שלושה מהם.

נוכח זהות המעורבים וחומרת האירוע, הוטלה החקירה על היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים. לאתר 'פוסטה' נודע, כי בין היתר נבדק חשד כי היריות נועדו לרצוח צעיר מוכר למשטרה.  החשודים לא שיתפו פעולה בחקירה והובאו לבית משפט השלום בעיר.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת, כשהמשטרה טענה בבית המשפט כי החשד התחזק מדיון לדיון.  מנגד, סנגוריהם של החשודים, עורכי הדין מיכאל עירוני, גבריאל טרונישוילידותן דניאלי ודוד הלוי, הכחישו את המיוחס למרשיהם.

בדיון בתחילת השופט, קבע השופט אופיר יחזקאל , לאחר שעיין בחומרי החקירה ושמע את טיעוני הצדדים, כי החשד מאז הדיון  הקודם – לא התחזק. כמו כן, טרם התקבלו תוצאות המעבדה בתיק.  לאור כך, מעצר החשודים הוארך לתקופה קצרה נוספת ועד ל-23 בנובמבר.
אלא שלדיון הבא, המשטרה הפתיעה כאשר התייצבה בבית משפט עם הודעה על הסכמתה לשחרור העצורים, מאחר שהחשד נגדם לא התחזק ולא התבסס ברמה המספיקה להגשת כתב אישום.
לאור הודעת המשטרה הורתה השופטת עדי בר טל על שחרור החשודים למעצר בית עד 26 בנובמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות