ירושלים: שלושה מוכרים למשטרה נעצרו לאחר מרדף בחשד לניסיון רצח

שתף כתבה עם חברים

לפי המשטרה, החשודים ירו לעבר רכב של אדם אחר המוכר למשטרה במטרה לחסל אותו. מעצרם הוארך לאחר ששמרו על זכות השתיקה

יריות מתוך הרכב (צילום ארכיון להמחשה)

בלילה שבין שבת לראשון התקבל דיווח על אירוע ירי לעבר רכב חונה בשכונת רמות בירושלים. מספר קליעים פגעו ברכב, אך איש לא נפגע (7 נובמבר). חקירה ראשונית העלתה כי מהמקום נמלט רכב ובו מספר חשודים.

שוטרי מחוז ירושלים הוזעקו למקום, ולצד איסוף ממצאים ערכו סריקות לאיתור החשודים במעשה. זמן קצר לאחר מכן, הרכב הנמלט זוהה על ידי שוטרים בעת שנכנס לשכונת שרפאת במזרח ירושלים. מספר חשודים נמלטו מהרכב אך לאחר מרדף רגלי נעצרו שלושה מהם בחשד למעורבות באירוע הירי.
שלושת החשודים שנעצרו הם:
אריאל חיים בוזגלו (21)
ישראל אריש (24, בנו של אלי אריש)
ישראל עבודי (24)

לפי המשטרה, הרקע למעשה הוא פלילי. נוכח זהות המעורבים וחומרת האירוע, החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים. לאתר פוסטה נודע כי בין היתר נבדק חשד כי היריות נועדו לרצוח צעיר מוכר למשטרה, שבעבר דווקא היה מזוהה עם חלק מהחשודים לפחות.
החשודים לא שיתפו פעולה בחקירה ואתמול הובאו החשודים לבית משפט השלום בירושלים (7 נובמבר). המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בעשרה ימים, תוך שייחסה להם ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע וירי מנשק חם באזור מגורים.
נציגת המשטרה סירבה לחשוף כל פרט מהחקירה ביחס לאירוע עצמו, חלקו של כל אחד מהחשודים והראיות שנאספו. סנגוריהם של החשודים – עורכי הדין מיכאל עירוני, וסים דראושה ודותן דניאלי – הכחישו את המיוחס למרשיהם ועתרו לקצר את ימי המעצר שביקשה המשטרה.

השופטת עדי בר טל קבעה כי קיים חשד סביר וציינה כי מדובר בעבירה "המקימה עילת מעצר סטטוטורית של מסוכנות, שנלמדת גם מעברם הפלילי של החשודים": בוזגלו בעל עבר בעבירות אלימות, לאריש עבר עשיר מאוד בעבירות אלימות לרבות מאסר על תנאי בר הפעלה, באמתחתו של עבודי עבר בעבירות אלימות הכולל פציעה, סיוע לחבלה וניסיון תקיפה.
כמו כן ציינה השופטת כי החשודים שמרו בחקירתם על זכות השתיקה, מה שמאריך את הזמן לו נזקקים החוקרים לצורך ביצוע פעולות חקירה. לכן נענתה השופטת חלקית לבקשת היחידה החוקרת והאריכה את מעצרם של החשודים בחמישה ימים, עד 11 בנובמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
6 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות