שני נאשמים בשוד מזוין של צ'יינג' בבני ברק

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי יוסף אבו דיב מג'לג'וליה ואופק מעוז מיפו שדדו את הצ'יינג' המוכר באיומי אקדח אך נמלטו כמעט ללא שלל לאחר שאשתו של בעלת הצ'יינג' הצליחה להזעיק עזרה

אחד השודדים מכוון אקדח לעבר בעל הצ'יינג'

כתב אישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב מייחס ליוסף אבו דיב (26) מג'לג'וליה ואופק מעוז (27) מיפו שוד מזוין בנסיבות מחמירות של צ'יינג' מוכר בבני ברק.
לפי כתב האישום, הנאשמים הגיעו בערב ה-14 בספטמבר לעסק לחלפנות כספים הממוקם בדירה ברחוב שמאי כשהם רכובים על אופנוע. נטען כי הם צעדו לפתח הצ'יינג' כאשר קסדה לראשם, אך בחלוף מספר דקות שבו על עקבותיהם מסיבה שטרם ברורה.
מהחקירה עולה כי בשעת בוקר בחלוף יומיים שאלו הנאשמים מאדם אחר רכב, והצטיידו בשני חפצים הנחזים להיות אקדחים, כובעי קסקט ותיק גדול. לפי האישום, הם נכנסו לעסק, שלפו את האקדחים, כיוונו אותם לעבר בעל הצ'יינג' ואדם נוסף שהיו במקום, ודרשו מהם לא לזוז. הפרקליטות מציינת כי בעל הדירה לחץ על לחצן מצוקה שהיה בכיסו ונמלט לחדר סמוך. אבו דיב, כך נטען, רדף אחריו והחזיר אותו בכוח לחדר המרכזי. בשלב זה, לפי האישום, מעוז דחף את אחד הנוכחים ארצה, כיוון אליו את האקדח והורה לו לשתוק.

מכתב האישום עולה, כי בשלב זה נכנסו לחדר המרכזי אשתו של בעל העסק ואדם נוסף. נטען כי מעוז הורה להם להיצמד לפינת החדר, בעוד שאבו דיב הוביל את בעל הצ'יינג' מצד לצד בתוך החדר. לפי האישום, בעל העסק הצליח להשתחרר שוב מאחיזתו של אבו דיב ונמלט לחדר סמוך תוך שניסה לסגור את הדלת אחריו, אך הנאשם מנע זאת ממנו ותפס אותו בחוזקה. בכתב האישום נטען כי הוא גם תקף את בעל הצ'יינג' בכך שחבט בראשו באמצעות האקדח, גרר אותו בכוח, ריתק אותו לרצפה וכלא אותו בין שתי רגליו. בשלב זה, כך נטען, מעוז חבט בבעל הצ'יינג' באמצעות מרפקו.

השודד אוחז בבעל הצ'יינג' בין רגליו

הפרקליטות טוענת כי מעוז העביר לאבו דיב את התיק במטרה שימלא בו שטרות כסף, אך בזמן זה בעל הצ'יינג' שוב חמק לחדר הפנימי. השודדים רדפו אחריו וניסו לקחת כסף שהתפזר על הרצפה, אך בשלב זה אשת בעל הצ'יינג' חמקה מהדירה לרחוב והחלה לקרוא לעזרה. בתגובה, השודדים נמלטו בריצה מהדירה. לפי האישום, "על הדרך" מעוז נטל חופן שטרות שהיו מפוזרים על הרצפה. במהלך מנוסתם של השודדים, שטרות כסף נפלו מידיהם. כתוצאה בעל הצ'יינג', מציינת הפרקליטות, נחבל בראשו.

רובו של השוד ככולו תועד בסרטוני אבטחה ממצלמת העסק וממצלמות הסמוכות אליו. הנאשמים, יש לציין, נעצרו שעה קלה לאחר השוד מתחת למלונית בפתח תקווה, בעת שהחזירו את הרכב בו השתמשו לבעליו. בעת מעצרם היו על ראשם כובעים בעלי סימן ייחודי ופרטי לבוש שתועדו במצלמות האבטחה של העסק שנשדד. בתיק החקירה גם פלט של חברת איתורן המצביע על מסלול נסיעת הרכב, איכוני טלפון סלולרי ועדות ראייה המפלילה לכאורה את הנאשמים.

עו"ד עמיחי ימין

למרות כל הראיות, אבו דיב שמר ברוב חקירותיו על זכות השתיקה, אולם השיב לשאלה אחת יחידה: כאשר הוצגו לו תמונות ממצלמות האבטחה, הוא השיב: "יש הרבה שיכולים ללבוש אותו דבר". מעוז, לעומת זאת, טען כי אינו זוכר דבר והוסיף שאינו מזהה את עצמו בסרטונים.
כתב האישום הוגש בתום חקירת משטרת מרחב דן, ולצדו הגישה הפרקליטות גם בקשה להאריך עד תום ההליכים את מעצרם של הנאשמים, המיוצגים על ידי עורכי הדין עמיחי ימין והיתם חאג' יחיא.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות