הסדר טיעון לעומרי זוארץ ודניאל גאון בתיק ה-GPS בנתניה

שתף כתבה עם חברים

הסנגורים הציגו קשיים ראייתיים ועתרו לחשוף את זהות המודיע שדיווח למשטרה על האירוע, מה שהוביל את הפרקליטות להסכים להסדר ולעונשי מאסר קצרים

עומרי זוארץ ודניאל גאון על רקע זירת האירוע

בבית משפט השלום בנתניה הוצג הסדר טיעון בעניינם של דניאל גאון ועומרי זוארץ, תושבי העיר שהואשמו בהצמדת מכשיר עיקוב (GPS) לרכבו של מוכר למשטרה תושב העיר.

בכתב האישום שהוגש נגד גאון וזוארץ בחודש ינואר נטען, כי נתפסו בעת שהצמידו מכשיר עיקוב לרכבו של אדם המקורב לגורמים בקבוצת האחים מסיקה. הפרקליטות טענה כי השניים הגיעו לחניון ברכב גנוב שנצבע בצבע אחר, זוארץ ירד מהרכב עם מסיכת סקי על פניו והצמיד את המכשיר לרכב של "היעד". כאשר גאון הבחין בשוטרי ימ"ר מרכז שארבו בסמוך, הוא ניסה לברוח ונפצע מירי השוטרים.
לצד כתב האישום הוגשה בקשה להארכת מעצרם של השניים עד תום ההליכים, ממנה עולה כי לזוארץ חמש הרשעות קודמות בעבירות אלימות, סמים ונשק, והוא ריצה מאסרים. לגאון תשע הרשעות קודמות בעבירות רכוש, סמים ואלימות, וגם הוא ריצה מאסרים.

גאון, המיוצג על ידי עו"ד יצחק איצקוביץ', שוחרר באיזוק אלקטרוני בבית משפט השלום, וערעור של הפרקליטות נדחה על ידי בית המשפט המחוזי. מנגד, מעצרו של זוארץ, המיוצג על ידי עו"ד ויקי שמואל, הוארך עד תום ההליכים.

בשבועות האחרונים, לאחר שההגנה בחנה את חומרי החקירה, הם הגישו עתירה לגילוי ראיה במסגרתה דרשו לחשוף את זהותו של המודיע אשר דיווח למשטרה על האירוע.
בנוסף, הסנגורים טענו כי בתיק יש קשיים ראייתיים. כך למשל, בנוגע לזוארץ טען עו"ד שמואל, כי אין אינדיקציה לסכסוך עם היעד והמשטרה לא הצליחה לקשור בדרך ישירה את זוארץ למכשיר המעקב והחשד נגדו התבסס על דוח פעולה של שוטר שאמר שראה אותו מתכופף.
סנגורו של גאון, עו"ד איצקוביץ', טען כי אין בסיס לקשירת קשר בין הנאשמים.

לאור טיעונים אלו ואחרים, הפרקליטות הסכימה בסופו של דבר להסדר טיעון, במסגרתו תוקן כתב האישום כך שזוארץ הודה והורשע בפגיעה בפרטיות ואילו גאון בעבירה הודה והורשע בעבירה של קבלת רכב גנוב.

לאחר הצגת ההסדר ציינה השופטת הדס רוזנברג שיינרט: "בבסיס הסדר הטיעונים אליו הגיעו הצדדים, עומדים בעיקר קשיים ראייתיים אשר הובילו לתיקון משמעותי ביותר בכתב האישום לקולה, לצד התחשבות בנטילת האחריות מצד הנאשמים בראשיתו של ההליך, תוך חסכון משמעותי בזמן השיפוטי ובזמנם של עדי התביעה המרובים המנויים בכתב האישום…".
עוד ציינה השופטת: "בית המשפט שמע בפניו עתירה לגילוי ראיה, ונחשף לטיעוני הצדדים כמו גם לקשיים הראייתיים המשמעותיים שהובילו להסדר הטיעון שהוצג היום".

לדברי השופטת, "ההסדר אליו הגיעו הצדדים מאזן בצורה ראויה, חרף עברם הפלילי של הנאשמים, בין האינטרס הציבורי לבין טובת ההנאה המוענקת לנאשמים, וכי ניתן ליישבו עם מתחם העונש ההולם אף אם ברף הנמוך שלו".
נוכח ההסכמות הוטלו על זוארץ שישה חודשי מאסר ועל גאון ארבעה חודשי מאסר. לצד המאסרים בפועל בניכוי ימי מעצרם של הנאשמים, הוטלו עליהם מאסרים על תנאי וקנס כספי בסך 3,000 שקל כל אחד. בהקשר הזה יש לציין כי בניכוי ימי מעצרו, לזוארץ נותרו נותרו לרצות מעט יותר מחודשיים מאסר.

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות