תיק ה-GPS בנתניה: עד תום ההליכים לעומרי זוארץ ושחרור לדניאל גאון

שתף כתבה עם חברים

בית המשפט המחוזי דחה את ערעור הפרקליטות על שחרורו של גאון למעצר בית, אולם השופטת אסרה עליו להשתמש בטלפון או במחשב

עומרי זוארץ ודניאל גאון על רקע זירת האירוע

לפני כחודשיים הוגש לבית משפט השלום בפתח תקוה כתב אישום נגד דניאל גאון ועומרי זוארץ מנתניה, בטענה שהצמידו מכשיר עיקוב (GPS) לרכבו של מוכר למשטרה. בימים אלה הורה בית המשפט לשחרר את גאון למעצר בית, בעוד שמעצרו של זוארץ הוארך עד תום ההליכים.

תזכורת: בחודש ינואר הוגש כתב אישום נגד השניים, לאחר שנתפסו בעת שהצמידו מכשיר עיקוב ברכב של אדם המקורב לגורמים בקבוצת האחים מסיקה מנתניה. הפרקליטות טענה כי השניים הגיעו לחניון ברכב גנוב שנצבע בצבע אחר. זוארץ ירד מהרכב עם מסיכת סקי על פניו והצמיד את המכשיר לרכב של "היעד". כאשר גאון הבחין בשוטרי ימ"ר מרכז שארבו בסמוך, הוא ניסה לברוח ונפצע מירי השוטרים.
לצד כתב האישום הוגשה בקשה להארכת מעצרם של השניים עד תום ההליכים. ממנה עולה כי לזוארץ חמש הרשעות קודמות בעבירות אלימות, סמים ונשק, והוא ריצה מאסרים. לגאון תשע הרשעות קודמות בעבירות רכוש, סמים ואלימות, וגם הוא ריצה מאסרים.

גאון, המיוצג על ידי עו"ד יצחק איצקוביץ', הופנה לקבלת תסקיר מטעם שירות מבחן והוגשו בעניינו שני תסקירים. הראשון לא בא בהמלצה על חלופת מעצר, אך בשני הומלץ על שחרורו באיזוק אלקטרוני.
הפרקליטות התנגדה, אך השופטת אופיר כתבי ריבלין קיבלה את המלצת שירות המבחן והורתה על שחרורו באיזוק. הפרקליטות ערערה לבית המשפט המחוזי, תוך שטענה כי העבירות מלמדות על מסוכנות גבוהה. כמו כן ציינה את עברו הפלילי המכביד של הנאשם.

בבית המשפט מחוזי, השופטת אפרת פינק ציינה כי העבירות המיוחסות לגאון אינן מובילות בדרך כלל למעצר עד תום ההליכים. לדברי השופטת, ניתן לאיין או לכל הפחות לצמצם את המסוכנות בדרך של חלופת מעצר. לכן דחתה השופטת את הערר, אולם הוסיפה תנאי נוסף מעבר לתנאים שנקבעו, לפיו ייאסר על גאון לעשות כל שימוש בטלפון או במחשב.
התסקיר בעניינו של זוארץ, שמיוצג על ידי עו"ד ויקי שמואל, לא המליץ על שחרורו, מה גם שהוא עצור במסגרת הליך אחר. לפיכך, השופטת כתבי ריבלין האריכה את מעצרו עד תום ההליכים, וציינה כי לסנגור שמורה הזכות להגיש בהמשך בקשה לעיון חוזר, אף ללא צורך להצביע על שינוי נסיבות.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות