מוכרים למשטרה נעצרו בחשד לרצח אסיר משוחרר בראשון לציון

שתף כתבה עם חברים

החשודים שמזוהים עם כנופיית רמת עמידר נעצרו בתום חקירה סמויה שהתנהלה מאז יום הרצח. בהמשך נעצרו שני חשודים נוספים

שמעון שימי דדון (צילום: פייסבוק)

כחצי שנה לאחר ששמעון (שימי) דדון (29) נרצח בכניסה לקניון הזהב בראשון לציון, שוטרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב עצרו שני מוכרים למשטרה בחשד למעורבות ברצח.
השניים, תושב רמת גן (27 ותושב בית דגן (48), נחשבים ליעדים משטרתיים ומזוהים עם כנופיית רמת עמידר. הם נעצרו בתום חקירה סמויה שהתנהלה מאז ה-18 באוגוסט אשתקד, אז התבצע הרצח.

כזכור, סמוך לשעה 16:15 ביום הרצח התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב איילון על פצוע ברחוב דוד סחרוב פינת משה לוי, סמוך לקניון הזהב. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות מד"א, איחוד הצלה ומשטרה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה בצעיר עם פציעות חודרות. בחלוף זמן קצר נקבע מותו של הצעיר דדון – אסיר משוחרר, ירושלמי במקור, שהתגורר בשנים האחרונות באילת.

לאתר "פוסטה" נודע כי דדון הוא רביעי מבין שישה אחים ואביו הוא שוטר לשעבר. ימים ספורים בלבד לפני מותו, ב-15 אוגוסט הוא השתחרר ממאסר בכלא צלמון לאחר שריצה מאסר של כשנתיים על עבירות סמים. היו לו שש הרשעות קודמות, רובן בעבירות סמים, אלימות ורכוש, והוא ריצה מספר מאסרים – חלקם ממושכים.

video
בסרטון: אירוע הירי כפי שתועד על ידי עוברי אורח
עוד נודע לאחר הרצח, כי במאסרו האחרון הנרצח היה מזוהה עם קבוצת פשיעה מוכרת מחולון בת ים וראשון לציון, שעיקר עיסוקה הוא הלוואות בשוק האפור וראשי הקבוצה ריצו את מאסרם אף הם בכלא צלמון, שם הם הסתבכו בפרשה מתחום המוסר בה היתה מעורבת אשת צוות של שב"ס.
מכריו סיפרו, כי עם שחרורו מהכלא ליוו אותו גורמים מקבוצה זו לה היו מספר חזיתות פתוחות עם גורמים מקבוצות פשע מסוכנות באזור המרכז.

זמן קצר לאחר הרצח הופצו ברשתות חברתיות סרטונים של עוברי אורח מהזירה. באחד מהם ניתן לשמוע ארבע יריות ומיד לאחר מכן נראה אופנוע שנמלט מהמקום. עד ראייה דיווח אז כי על האופנוע היו שני גברים. כמו כן, גם הנרצח היה על אופנוע.

עדכון 7/3/22
החשודים במעורבות ברצח, דור יוסף (27) וגל שושני (47), הובאו היום לבית משפט השלום בתל אביב – שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם ב-15 ימים. המשטרה יחסה לשניים עבירות של רצח וקשירת קשר לרצח.

במהלך הדיון, נציג המשטרה לא חשף את הראיות או את חלקו של כל אחד מהחשודים. אולם, לטענת הסנגורית של יוסף בדיון, עו"ד נעמה אלחדד, הוטח בו כי הוא לא זה שביצע את הרצח, אלא שלח אחרים. כמו כן, הוטחו בחקירתו שמותיהם של האחים נעם ואבי כחלון. נציג היחידה החוקרת סירב להתייחס האם קיים סכסוך בין הצדדים וציין כי מהות הקשר בין הקורבן לאנשים אחרים הוצגה בפני בית המשפט. כמו כן, הטיחו החוקרים פרטים שונים לגבי טלפונים וכלי רכב שנקשרים בצורה כזו או אחרת לרצח. עוד התברר כי מעצרו של יוסף בוצע ביום בו אמור היה לטוס לחו"ל, ימים ספורים לאחר שבית המשפט התיר לו לצאת מישראל.

בתום הדיון,  השופטת כריסטינה חילו אסעד, שעיינה בחומרי החקירה, קבעה כי המסד הראייתי הקיים בעת הזו מספק לצורך הותרת החשוד במעצר והעמקת החקירה. לאור כך, מעצרו הוארך עד 13 במרץ.

בדיון בעניינו של שושני, ציין נציג המשטרה כי על פי החשד הרצח לא היה ספונטני, אלא אירוע מתוכנן. הסנגור של שושני, עו"ד רצון דרחי, ציין בדיון סרטון שהופץ בתקשורת ובו נראה לכאורה החשוד עם האחים כחלון, ואז בורח מהמקום. אולם, נציג המשטרה סירב לאשר טענה זו. גם על שאר השאלות, נציג היחידה החוקרת לא השיב במסגרת הדיון.

בתום הדיון, השופטת ציינה כי החשוד שתק באופן חלקי בחקירתו. לאחר שנקבע גם לגביו כי קיים חשד סביר, מעצרו הוארך גם כם עד 13 במרץ.

בנוסף, נעצרו היום שני חשודים נוספים במעורבות ברצח, שניהם במעצר בגין כתב אישום אחר שהוגש בעניינם, תושב דימונה בן 23 ותושב אור יהודה בני 23. השניים יובאו מחר בפני שופט בבימ"ש השלום בת"א.

לאתר פוסטה נודע כי שני העצורים הנוספים מוכרים למשטרה. בחודש ינואר הוגש נגדם כתב אישום בתיק נשק, בתום פעילות וחקירת ימ"ר תל אביב, בגין עבירות של קשירת קשר לרצח, נשיאת נשק, החזקת נשק, שיבוש הליכי משפט, השמדת ראיה ושינוי זהות של רכב. היעד שבו תכננו לפגוע לא נחשף בכתב האישום, וככל הידוע גם לא הוטח בנאשמים במסגרת חקירתם. עם זאת, מבחינה מודיעינית החשד הוא שהנאשמים המזוהים עם אנשי האחים קסנטיני התכוונו לפגוע באנשים המזוהים עם אנשי האחים כחלון.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות