דרישה לחקור את ניר חפץ בחשד לסחיטה של התנועה לאיכות השלטון

שתף כתבה עם חברים

"הארץ" פרסם כי הקלטה שנתפסה אצל עד המדינה תיעדה קשירת קשר לכאורה לביצוע תחקירים שליליים נגד אליעד שרגא בעיתון "מעריב" תחת נוחי דנקנר וחפץ * עדות חפץ בתיקי נתניהו עשויה להידחות עקב גביית עדות חדשה מהעוזרת של מילצ'ן בתיק המתנות

העיתונות לפי ניר חפץ (ונוחי דנקנר). (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

הפרקליטות הודיעה לבית המשפט ולפרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, כי בחודש האחרון היא בצעה השלמת חקירה תחת צו איסור פרסום במסגרתה נגבתה עדות נוספת מעדת התביעה הדס קליין, העוזרת האישית של איש העסקים ארנון מילצ'ן.
קליין היא עדת מפתח בפרשת המתנות – תיק 1000. לפי הודעת הפרקליטות, לפני כחודש פנתה קליין מיוזמתה וביקשה למסור מידע על מתנות נוספות – ראיות חדשות שלא היו בידי התביעה קודם. לדברי קליין, מדובר בתכשיטים בשווי עשרות אלפי דולרים שמסרה קליין לשרה נתניהו בהזדמנויות שונות.

באישור היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט נגבו מקליין הודעות משלימות במשטרה ובוצעו פעולות חקירה נוספות.
לפיכך, הפרקליטות הציעה לדחות את תחילת העדות של עד המדינה ניר חפץ אשר שאמורה להתחיל השבוע (16 לנובמבר), זאת על אף שלטענת המדינה עדות קליין אינה קשורה לנושאי העדות של חפץ. גם עו"ד בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו, ביקש מבית המשפט לדחות את תחילת עדות חפץ בשבוע, עד לקבלת חומרי החקירה החדשים מהפרקליטות.
בית המשפט יקבל החלטה בעניין זמן קצר לפני המועד בו אמור חפץ לעלות לדוכן העדים

בתוך כך, התפתחות נוספת בעניינו של עד המדינה חפץ.
התנועה לאיכות השלטון פנתה ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד חפץ ונגד מעסיקו לשעבר נוחי דנקנר, בחשד לסחיטה באיומים. זאת לאור מידע חדש שחשף עיתונאי "הארץ" גידי וייץ בסוף השבוע האחרון, לפיו חוקרי המשטרה מצאו בביתו של חפץ הקלטה לכאורה של סיכום דיון בדרישת המו"ל שלו בעיתון "מעריב", נוחי דנקנר, ליזום ולפרסם תחקיר שלילי נגד עו"ד אליעד שרגא, ראש התנועה לאיכות השלטון.

מדובר בתקופה שלפני כעשור. התנועה בראשות שרגא הייתה שותפה לקמפיין ציבורי לפירוק פירמידות השליטה במשק, ולביזור הכוח שריכזו מספר מצומצם של טייקונים, בראשם דנקנר. באותה העת רכש דנקנר את העיתון "מעריב" ומינה את ניר חפץ לעורך העיתון.
לטענת עו"ד שרגא, מעריב תחת דנקנר וחפץ הפך לכלי ניגוח כנגד גורמים שראה בהם סיכון לעסקיו – ביניהם עו"ד שרגא עצמו. בשנת 2012 יצא העיתון בקמפיין אגרסיבי נגד התנועה לאיכות השלטון והעומד בראשה. לטענת שרגא, "מעריב" גויס למלחמת חורמה בו, ופרסם פרסומים מכפישים אודותיו, על אף פגישה אישית שנערכה בינו לבין דנקנר במשרדי איי.די.בי.

עו"ד שרגא (פלאש 90)

במהלך השנים, התנועה לאיכות השלטון הגישה מספר תלונות במשטרה נגד חפץ ודנקנר, אך תלונות אלה נסגרו. עכשיו דורשת התנועה לחדש את החקירה, כאמור לאור הפרסום על הקלטה המצויה בידי המשטרה ואשר מתעדת לכאורה סיכום של חפץ ודנקנר על עריכת תחקיר שלילי נגד שרגא ב"מעריב" דאז.

בפנייה ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, כתב שרגא: "בידי משטרת ישראל נמצאה ראיית מפתח חשובה המוכיחה כי תלונותיה הרבות של התנועה על פני קרוב לעשור, באמת יסודן, וכי ניר חפץ שימש לכאורה ככלי שרת במסע של סחיטה ואיומים כלפי התנועה לאיכות השלטון והעומד בראשה. אנו דורשים כי תחודש החקירה וימוצה הדין הפלילי עם אלו אשר עשו שימוש בכוחם על מנת לסחוט ולאיים על אנשי התנועה בכלל ויושב הראש שלה בפרט, לאחר שזיהו אותם כגורמים המאיימים על כוחם הרב במשק".
עו"ד אילן סופר, פרקליטו של חפץ, לא מסר תגובה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות