חיילת מכלא גלבוע שהתלוננה על אסיר בטחוני שאנס אותה מבקשת סיוע מהציבור

שתף כתבה עם חברים

במיזם מימון המונים היא חשפה כי נאנסה על ידי אחד ממנהיגי המחבלים מספר פעמים, "המפקדים שלי, חברי הסגל שלי, שחשבתי שהם אמורים לשמור עלי, מסרו אותי לידיו של אותו מחבל" * תלונות קודמות נסגרו וגם כעת הפרקליטות אינה מצדדת בחיילת

אחת הסוהרות המתלוננות מהעבר (צילום מסך מתוך "עובדה")

חיילת לשעבר אשר שירתה כסוהרת בשירות חובה בכלא גלבוע, מפרסמת עדות בה היא טוענת כי נאנסה על ידי אחד ממנהיגי האסירים הבטחוניים בכלא גלבוע בו היא שירתה לפני מספר שנים.
לטענתה, שפורסמה בעבר במספר הזדמנויות, האסיר פגע בה וקיבל חסינות ממפקדי הכלא אשר ניהלו עם האסיר יחסי תן וקח לצרכים מודיעיניים, והם הגנו עליו והתעלמו מתלונתה.

הצעירה פרסמה את סיפורה באתר גיוס מימון המונים (האדסטרט).
לטענתה בתלונה, שנמצאת בחקירת משטרה תחת צו איסור פרסום, היא מצטרפת לתלונות של חיילות סוהרות נוספות אשר שירתו בכלא גלבוע והתלוננו נגד האסיר, מוחמד עטאללה, שביצע בהן מעשים מגונים כאשר הוצבו באגף לפי דרישה שלו, מקצין המודיעין של הכלא ראני באשא. התלונה הראשונית נמסרה למשטרה כבר ב-2018 אבל עקב סדרת תקלות התיק נסגר, בין היתר נטען שחוקר המשטרה עדכן בדבר התלונה את קצין המודיעין. במהלך עדותו של מפקד הכלא, פרדי בן שטרית, בפני ועדת החקירה לבריחת האסירים מכלא גלבוע, הוא החליט לחשוף כי היה ידוע לו על הנושא של חיילות חובה המנוצלות מינית על ידי אסירים בטחוניים בידיעת קציני המודיעין.

העדות הזו שלו מסוף 2021 עוררה סערה ציבורית אשר החזירה לכותרות את הפרשה, שחשף לראשונה העיתונאי לירן לוי מ"וואלה" בשנת 2018. המטרה של בן שטרית היתה, להראות שהיתה הפקרות מודיעינית בכלא גלבוע עוד לפני בואו לשם, ולפני מחדל הבריחה מהכלא שהתרחש במשמרת שלו. בכך הוא הצליח, יחסית, שכן התקשורת עטה על המציאה והמשטרה חזרה לחקור את הפרשה, בליווי הפרקליטות, אבל שני גופי האכיפה הללו לא הגיעו לממצאים כלשהם.

עם זאת, בעקבות העדות של בן שטרית הורתה נציבת שב"ס רב גונדר קטי פרי, שהיא מקורבת מאוד לבן שטרית, על פיטוריו משב"ס של הקמ"ן באשא בהליך משמעתי מהיר.
בינתיים, התלונות של החיילות הסוהרות על העלמת העין שלו ושל פיקוד הכלא מהפגיעה המינית בהן, לכאורה בידיעתם, נבחנות בחקירה שנפתחה מחדש בלהב 433 המתבצעת תחת איסור פרסום. בית המשפט התיר לפרסם רק את העובדה שמתקיימת חקירה, של תלונת החיילת נגד מפקדי הכלא המעורבים בהפעלה שלה, אבל לא את פרטי החקירה והחשודים, אם יש כאלה.

בהקשר זה יש להדגיש, כי הסוהרת שדבריה מתפרסמים היום, עם הבקשה לתרומות מימון הטיפול הנפשי שלה, שירתה בבית הסוהר עוד לפני תקופת שירותו של הקמ"ן באשא, והיא מפנה את האשמה אל קודמיו ולא אליו.

"גדלתי במשפחה ציונית וחונכתי לאהבת המולדת", פותחת הסוהרת הילה (שם בדוי) את דבריה שמצורפים לאתר ההתרמות. "התגייסתי לצה"ל כדי לשרת את המדינה האהובה שלנו וביקשתי לשרת בתפקיד משמעותי. הוצבתי להשגיח ולשמור על אויבי המדינה – האסירים הבטחוניים שעשו הכל כדי למחוק את קיומה של מדינת ישראל ורצחו יהודים. לרוע מזלי, מכל בתי הכלא, הוצבתי בכלא גלבוע, שם כלואים המסוכנים שבמחבלים, כלא עם מקסימום שמירה… שם גיליתי לתדהמתי שיש 'מפקד' אחד שהוא מחבל פלסטינאי עם דם על הידיים אשר שלט בכל הקצינים ואנשי הסגל שנשמעו לו וביצעו את 'פקודותיו' (בקשותיו) בלי שום ויכוח (הכוונה לאסיר עטאללה, פוסטה).

"ועכשיו אגלה לכם את הנורא מכל. תתכוננו כי זה מטלטל יותר ממה שסיפרתי עד עכשיו. המפקדים שלי, חברי הסגל שלי, שחשבתי שהם אמורים לשמור עלי, מסרו אותי לידיו של אותו מחבל, הם דאגו שאשאר איתו לבד, בניגוד לנהלים הברורים בכדי שהוא יוכל לפגוע בי באכזריות ולהתעלל בי מינית שוב ושוב, ולא רק בי, גם בעוד חיילות סוהרות רבות.
"תמכו במאבק שלי להשתקם", היא מבקשת מהגולשים, "אני עדיין צעירה וכל החיים לפני. הגעתי לכלא גלבוע כסוהרת חזקה ונשארתי שם, שפוטה למאסר עולם עם זכרונות שלא עוזבים אותי של ריח גופו על גופי, כאבים, כעסים ודמעות של שתיקה ובושה".

כלא גלבוע (צילום: משה שי, פלאש 90)

השר לבטחון הפנים עמר בר-לב התייחס לעדות ואמר כי "הפרסומים בנושא, שממשיכים להציף את כלי התקשורת, הם מחרידים – וגם הזמן הרב שחלף מאז לא מקהה את התחושה הקשה. כל אירוע אלימות נגד נשים בארגונים הכפופים אליי יטופל במלוא החומרה, וכפי שקיבלתי את המלצת נציבת שב"ס לפטר את קצין המודיעין של כלא גלבוע – לא אהסס לפעול ביד קשה גם בעתיד".
משב"ס נמסר בתגובה: "מדובר בחשדות חמורים על אירוע שארע לפני מספר שנים. המידע נמצא תחת צו איסור פרסום ואנו נמתין לתוצאות החקירה המשטרתית ונפעל על פי הממצאים באפס סבלנות, בהתאם למדיניות הארגון".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות