החשוד ברצח פליקס אבוטבול נעצר בכניסה לישראל

שתף כתבה עם חברים

החשד נגד עמית טייב מבוסס על עדות עד המדינה המכונה "בומבי", שטען כי מספר ימים אחרי הרצח בפראג הם נפגשו בביתו של יצחק אברג'ל בערד ושוחחו על רצח אבוטבול, ואז טייב אמר לו שהוא חושש מטביעת אצבע שלו על האופניים איתם ביצע את הרצח * אסי אבוטבול טוען בתגובה, שלא טייב רצח את אביו אלא עבריין ידוע שנרצח לאחרונה

פליקס אבוטבול

עמית טייב, בשנות ה-40 לחייו מערד, מי שנחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר ליצחק אברג'ל, נעצר הבוקר כאשר הגיע לישראל (3 ינואר).
טייב עזב את הארץ בסמוך לגל המעצרים של פרשה 512 בשנת 2015, ומאז הוא מבוקש לחקירה והוצא נגדו צו מעצר בינלאומי. נגד טייב נטען, כי הוא יחד עם יניב בן סימון ביצעו את הרצח של פליקס אבוטבול באוגוסט 2002 ליד הקזינו שלו בפראג, כחלק מהמלחמה הגדולה של ארגון אברג'ל נגד מי שהיו מעורבים ברצח של יעקב אברג'ל.

החשד נגד טייב מבוסס בעיקר על עדות עד המדינה המכונה "בומבי", שטען כי סמוך לרצח, כאשר היה חבר בכיר בארגון הפשע, הוא פגש את טייב בביתו של אברג'ל בערד ושם הם שוחחו על הרצח של פליקס אבוטבול ובמעמד הזה טייב אמר לו לכאורה שהוא ביצע את הרצח כשהוא רכוב על אופניים.

"בפעם הראשונה ששמעתי שפליקס נרצח בפראג קראתי את זה בעיתון", סיפר "בומבי" בעדותו, "לא היה לי שום כיוון לדעת מי זה מה זה, רק הבנתי שבגלל שיצחק מדבר עליו, אולי יצחק דאג. אבל זה לא משהו שיצחק דיבר איתי. אחרי יומיים שלוש, משהו כזה, נסעתי ליצחק לערד. הגעתי אליו הביתה, היה שם בחור בשם עמית טייב, חבר טוב שלנו, אמר לי שיצחק הלך, עוד מעט יבוא. אמרתי לו 'מה רצחו את פליקס?', והוא אמר לי 'כן, אני מפחד שאין לי טביעת אצבע על האופניים'. הייתי המום שעמית שיתף אותי ברצח שעשה. ואז בזה מסתיימת השיחה".

"אחרי שעה שעה וחצי יצחק מגיע עם בחור בשם יניב בן סימון, שהביאו אותו מדרום אפריקה בשביל לעזור ליצחק בכל המלחמה", הוסיף "בומבי" לספר, "יניב ידוע בתור איש שרוצח, והביאו אותו במיוחד בשביל יצחק שיעזור לו במלחמה. ואז יצחק בצחוק עושה לי תנועה של אקדח עם היד, אומר לי 'ראית את האופניים, מפרקים היום'. צחקנו ארבעתנו ופה הסתיימה השיחה. אני יצאתי עם תחושה שמי שרצח את פליקס זה עמית ויניב.
"באותו יום פליקס היה בלי מאבטח, אני לא יודע אם עמית אמר לי או שקראתי את זה בתקשורת. אבל מה שכן עמית אמר לי זה שהוא מפחד שיש לו טביעת אצבע על האופניים. הוא אמר לי שכל אחד יצא מהמדינה מאזור אחר, וזו פעם ראשונה ששמעתי את עמית בכלל רוצח. לפני כן הוא היה ילד של יצחק. לך, תבוא, תביא, תיקח, לא חשבתי שהוא יכול לרצוח. אבל אצל יצחק, אינסטלטור הוא יכול לעשות רוצח, ורוצח הוא יעשה אותו אינסטלטור. זה יצחק. הבנתי שיצחק דאג לשלוח אותם לעשות אותו".

עד המדינה "בומבי"

עדות אחרת שסבכה את טייב היא זו של עד המדינה הנתנייתי, שסיפר כי אברג'ל אמר לו פעם אחת שטייב חיסל את אבוטבול, ופעם אחרת הוא אמר לו שיניב בן סימון חיסל אותו. העד הנתנייתי היה אמור לסייע לעדות של בומבי, שבפניו טייב התוודה לכאורה על הרצח, אולם מאחר והתביעה ויתרה על העדות שלו במשפט, ומאחר והוא זכר פעמיים שני שמות שונים, ספק רב אם הוא יוזעק להעיד נגד טייב.

עם המעצרים בפרשה 512, טייב לא חזר לישראל ובמשך שש שנים הוא שהה במרוקו בחלק קצר מהזמן, אבל ברוב הזמן הוא שהה בדרום אפריקה, שם מתגוררים יניב בן סימון ועוד חברים בארגון אברג'ל ב-20 השנים האחרונות.

טייב מקושר מאוד ליצחק אברג'ל ונחשב ממש ל"אחיו הצעיר". הוא דאג למשפחת אברג'ל כל השנים כאשר יצחק אברג'ל היה בבתי סוהר בארץ ובחו"ל.

על פניו נראה כי טייב החליט לחזור לישראל בעקבות המידע שהתייחס לחשדות נגדו בחומר הראיות, ובעיקר בהכרעת הדין, שם התברר כי החשד נגדו מבוסס על האימרות של עד המדינה "בומבי", ועדויות השמועה שמסר עד המדינה הנתנייתי.
גם במשטרה יודעים לנתח את הראיות בתיק אבל בשלב זה טייב עדיין עצור בחשד לרצח של פליקס אבוטבול, והדברים יתבהרו בהמשך.
בינתיים,  מעצרו של טייב הוארך בהסכמה בתשעה ימים מבלי שהובא לבית המשפט.

בתוך כך, לאור הפרסום ב"פוסטה" על המעצר של טייב, בנו של פליקס המנוח, אסי אבוטבול, ביקש להעביר באמצעות העורכת דין שלו התייחסות למעצר. לפי אבוטבול, "עמית טייב לא מעורב ברצח של אבא שלי, אני יודע את זה וגם המשטרה יודעת את זה. מי שעשה את זה הוא עבריין ידוע שנרצח לאחרונה, וזה אני יודע מטלפון שקיבלתי מאבי רגע לפני שהתמוטט".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
5 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות