מבוי סתום בחקירת ניסיון החיסול בנהריה – שמוליק הרוש שוחרר

שתף כתבה עם חברים

בימים האחרונים הטיחו החוקרים בחשודים בעיקר צילומי אבטחה של מי מהם במוקדים שונים ליד בית משפחת מור, אולם לאחר התייעצות עם הפרקליטות, רק חשוד אחד נותר במעצר

זירת ניסיון החיסול בנהריה (רשתות חברתיות)

מבוי סתום בחקירת נסיון הרצח הכפול בנהריה. שלושה שבועות לאחר מעצרם של שמוליק הרוש ואחרים בחשד לניסיון הרצח של אבי מור (אחיינו של מיכאל מור) וליאור שרעבי, המשטרה נאלצה לשחרר את הרוש וחשוד נוסף. בשלב זה נותר במעצר חשוד אחד בלבד.

בתחילת החודש בצעו שוטרי ימ"ר חוף גל מעצרים בתום חקירה סמויה שנפתחה בחודש נובמבר בעקבות פיצוץ רכב ברחוב המייסדים בנהריה. כתוצאה מהפיצוץ נפצעו קשה מור ושרעבי. מאז הוארך מעת לעת מעצרם של החשודים – הרוש, ישראל אלבז, עמיר בניזרי ואיליה ברקובסקי.

התיק הועבר בשבוע שעבר לפרקליטות, שהנחתה את חוקרי הימ"ר לבצע שורה של השלמות חקירה. בימים האחרונים הטיחו החוקרים בחשודים בעיקר צילומי אבטחה של מי מהם במוקדים שונים ליד בית משפחת מור, כשבין היתר תועד גם מניח המטען – אך טרם נחשפה זהותו.

בשבוע שעבר, שוחרר ממעצר החשוד ברקובסקי. בעוד שמעצרם של הרוש ושניים נוספים הוארך עד היום (21 דצמבר).
מאחר שלא חלה התחזקות בחשד ו/או התקדמות בחקירה, ולאחר שהחוקרים התייעצו עם הפרקליטות – הבוקר התייצב נציג המשטרה בבית משפט השלום בעכו עם הסכמה לשחרורם של הרוש ואלבז, שיוצגו על ידי עורכי הדין ציון שמעון ובאסל פלאח, למעצר בית בן עשרה ימים.

ביחס לבניזרי נקבע כי התשתית הראייתית לגביו שונה מזו המתייחסת ליתר החשודים, לפיכך הוסכם כי מעצרו יוארך. הוא חשוד בכך שביצע תצפיות באזור בית משפחת מור. סנגורו, עו"ד פלאח, הגיע להסכמה עם היחידה החוקרת לפיה במידה ולא תהיה התפתחות ממשית בחקירה עד ל-23 בדצמבר, גם חשוד זה ישוחרר מהמעצר.
כך שלפחות בשלב זה, כאמור, נראה כי החקירה הגיעה למבוי סתום.

עו"ד שמעון מסר בתגובה: "כפי שאמרתי בתחילת החקירה, המעצר נועד למנוע את חתונתו של מרשי ותו לא. היה ברור לנו שישוחרר".
עו"ד פלאח מסר בתגובה: "אחרי קרוב לחודש ימים במעצר וחודשיים של חקירה גלויה וסמויה וטכנולוגית, המשטרה לא הצליחה לאסוף שום ראיה משמעותית נגד החשודים ולכן השחרור היה מתבקש בנסיבות".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
11 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות