שמוליק הרוש נעצר בחשד לניסיון רצח אבי מור בנהריה

שתף כתבה עם חברים

הרקע הראייתי אינו ברור אבל העיתוי, ארבעה ימים לפני החתונה של הרוש, מעורר כמה תהיות * עדכון: מעצרו של הרוש הוארך

video
בסרטון: חיפושים ומעצרים של המשטרה
כחודש וחצי לאחר הפיצוץ בנהריה שגרם לפציעתם של אבי מור (אחיינו של מיכאל מור) ושל ליאור שרעבי, שוטרי ימ"ר חוף עצרו את העבריין שמוליק הרוש בחשד לניסיון רצח. כך נודע לראשונה לאתר "פוסטה". יחד עמו נעצרו שני חשודים נוספים, המוכרים אף הם למשטרה (1 דצמבר).

כתוצאה מהפיצוץ רב העוצמה ברחוב המייסדים בנהריה (22 אוקטובר), מור ושרעבי נפצעו קשות, התמונות שהופצו זעזעו רבים מאוד, במיוחד משום שככל הידוע לא היה מדובר בעבריינים מוכרים מן השורה, והסיבה לפגיעה בהם היתה היותם קרובי משפחה של מיכאל מור. בתום הערכת מצב שערך בזמן האירוע מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב יורם סופר, הופקדה החקירה בידי היחידה המרכזית (ימ"ר).

שלושה חשודים במעורבות בתכנון וביצוע המעשה נעצרו הבוקר. מלבד הרוש (41), נעצרו גם תושב שלומי (27) ותושב מעלות תרשיחא (23), שהובאו לחקירה במשרדי ימ"ר חוף. בכוונת המשטרה להביאם לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בעכו.

הרקע הראייתי למעצרים אינו ברור בשלב זה, עם זאת העיתוי דווקא כן מעורר תהיות מאחר וביום ראשון הקרוב צפוי להתקיים אירוע החתונה הרשמי של הרוש, מה שיעמוד במוקד הדיון על הארכת מעצרו מחר בבית המשפט, אם המשטרה לא תציג ראיות משמעותיות. בסביבה שלו טוענים כי מדובר במעצר מגמתי, שנועד לפגוע באירוע החתונה.
סנגורו של הרוש, עו"ד ציון שמעון, מסר בתגובה: "צר לי שמשטרת ישראל בוחרת לבצע מעצר לחשוד שעוד ארבעה ימים מתחתן. מדובר באירוע ישן לפני כחודש ימים שלמרשי אין שום קשר אליו והניסיון הוא לסכל חתונה ללא קשר לראיות".

שמוליק הרוש

עדכון (2 דצמבר)
בית משפט השלום בעכו האריך את מעצרו של הרוש עד 7 בדצמבר. המשטרה מייחסת לו ניסיון רצח, הנחת חומר נפץ, היזק מכוון בחומר נפץ, קשירת קשר לפשע וחבלה חמורה.

היחידה החוקרת ביקשה להאריך את מעצרו של הרוש ב-12 ימים. נציג המשטרה סירב להשיב לרוב השאלות ששאל סנגורו של הרוש, עו"ד שמעון, שהכחיש את המיוחס למרשו.
מהדיון עולה כי צווי החיפוש והמעצר הוצאו יומיים לפני ביצועם, בתום חקירה שהתנהלה מאז הפיצוץ.

"זה לא סוד שלחשוד יש עבר פלילי, אבל מכאן ועד ראיות למעצר, במיוחד בזמן הזה שעוד כמה ימים הוא עתיד להתחתן… נעשה כאן עוול נוראי", אמר הסנגור בדיון. "מדובר באירוע לפני חודשיים, אינדיקציות בתיק היו מזמן, מצלמות נלקחו מזמן, הקורבנות נחקרו סמוך לאירוע, החקירה נשארה אותה חקירה אם הוא לא נעצר אז. כל מה שהם מצאו בתקופה הזו, שהיא קרובה לאותו מועד והיה קיים והיה צריך לעצור אותו אם כך מזמן ולא עצרו. או שזה מחדל או שאין כלום. הוא לא קשור בשום צורה לאירוע. אני מניח שיש מידע מודיעיני שמצביע גם על אנשים אחרים. לא כל מה שקורה בנהריה במשפחה כזו או אחרת – צריך לעצור. אנחנו מוכנים להפקיד כל סכום כדי לשחררו לחתונה. זה אירוע חתונה וברית. נולד להם ילד. זה יהיה נזק כלכלי בלתי הפיך. מדובר בכ-2,000 מוזמנים".

לאתר "פוסטה" נודע כי בין אלפי המוזמנים לחתונה גם בכירי העבריינים בישראל ועורכי דין מוכרים ומובילים, מה שלא מנע מהשופט וויליאם חאמד לקבוע כי קיים חשד סביר, לציין כי החשד מבוסס על תשובה חסויה שהוצגה לו, ולהאריך את מעצרו של הרוש הוארך עד 7 בדצמבר.
עו"ד שמעון הגיש ערר לבית המשפט המחוזי בחיפה בניסיון בכל זאת לקצר את ימי מעצרו של הרוש, ובכך לאפשר לו אולי לקיים את חתונתו ביום ראשון.
שני החשודים הנוספים שהובאו לבית המשפט הם איליה ברקובסקי (23) ממעלות תרשיחא ועמיר בניזרי (28) מנהריה.
גם בדיון בעניינם של השניים, שיוצגו על ידי עו"ד שמעון ועו"ד באסל פלאח, לא חשפה המשטרה פרטים מהחקירה, אלא רק ציינה כי התקבלה חוות דעת ביחס למטען והאם הופעל באמצעות שלט או טלפון סלולארי. בתום הדיון, מעצרם הוארך עד 7 בדצמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
6 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות