אופקים: שני צעירים נאשמים ברצח מאיר פרטוש

שתף כתבה עם חברים

הנרצח נורה ארבע פעמים בפלג גופו התחתון ומותו נקבע במקום. אחד הנאשמים הפליל את האחרים, כולל את היורה

זירת הרצח (צילום: משטרה)

כתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז דרום לבית משפט המחוזי בבאר שבע מייחס לשני צעירים מאופקים את רצח מאיר פרטוש לפני כשלושה חודשים. שני נאשמים נוספים מואשמים בעבירות של סיוע לפציעה או גרימת חבלה חמורה, סיוע לאחר מעשה, שיבוש מהלכי משפט, ועוד (21 יוני).
לפי כתבי האישום, שלו מורי (19), נווה פרץ (22), ליאל עמר (20) ורון דהן (21) קשרו קשר לפגוע בפרטוש על רקע סכסוך בינו לבין אחד הנאשמים. נטען כי במסגרת הקשר ולשם קידומו, הנאשמים הצטיידו בסכין ובאקדח 9 מ"מ בו החזיקו ללא היתר או רישיון. עוד נטען, כי בערב ה-14 במרס ארבו מורי ופרץ מתחת לביתו של פרטוש, וכאשר זה יצא מביתו – פרץ התקרב אליו וירה לעבר פלג גופו התחתון כארבע יריות. מותו נקבע במקום.
עוד נטען בכתב האישום, כי במהלך הבריחה קיבלו מורי ופרץ כסף מאדם אחר שזהותו ידועה למשטרה, וכי מורי שבר את כרטיס הסים בטלפון הנייד של פרץ, על מנת להשמיד ראיות.

התיק נחקר על ידי ימ"ר נגב. כתב האישום מייחס למורי ופרץ בצוותא ביצוע עבירות של רצח (באדישות), ונשיאת נשק. עמר ודהן מואשמים בסיוע לפציעה או גרימת חבלה חמורה בכוונה לגרום חבלה חמורה, נכות או מום, סיוע לאחר מעשה, שיבוש מהלכי משפט, ועבירות נשק. עמר ודהן, כך נטען, היו אלה שהסיעו את מורי ופרץ אל המקום, תוך מעקב אחר הנרצח ובהמשך סייעו להם לברוח ברכב מילוט.

אמנם המניע המדויק אינו מופיע בכתב האישום, אולם יש לציין כי במסגרת חקירת ימ"ר נגב נבדק חשד לפיו המניע לרצח ולסכסוך הוא אירוע אלים בין הצדדים, שהתרחש מספר שבועות קודם לכן.

בבקשות להארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים צוין כי מורי הודה בחקירתו במיוחס לו והפליל את פרץ בירי ואת הנאשמים האחרים, כאשר גולל כמעט את כל האירועים המופיעים בכתב האישום. עם זאת נכתב בבקשה, כי בסיום החקירה ולאחר שנערך עימות בין מורי לפרץ, מורי הודיע כי "הוא רוצה לקחת את התיק על עצמו ואמר כי הוא הרוצח ואף אחד לא עשה דבר, אף כי היו איתו". בתיק החקירה ראיות נוספות, בכלל זה עדות אחיו של פרטוש ועדים נוספים ששמעו את הירי וראו את פרטוש שוכב על הקרקע, כמו גם דמות שנמלטה מהזירה.

הנאשמים מיוצגים על ידי עורכי הדין משה יוחאי, עמיחי ימין, הרצל סמילה, ימימה אברמוביץ' ושלום בן שבת.
עו"ד סמילה, המייצג את פרץ, מסר בתגובה: "קיבלתי לידיי העתק כתב אישום ובו העבירות המיוחסות למרשי ולאחרים. כמי שהיו עצורים במשך כמעט 60 ימים וכמי שלמד במסגרת 11 הארכות מעצר שחלקן אף בניגוד לחוק, הוגש כתב אישום גם כנגד מרשי. אני סבור שבתיק הזה יהיה גם יהיה מה לומר בבית משפט והדבר הנכון להיום, בימים הקרובים תתקבלנה תוצרי החקירות או חלקי החקירות ובבוא העת נתמודד מול אלה בבית משפט".
עו"ד אברמובי'ץ המייצגת את דהן: "היום הוגש כתב אישום חמור בעבירות רצח ועבירות נלוות נוספות, בקרוב אלמד את חומר הראיות ואגיב כמקובל בבית המשפט. יש לציין כי במהלך תקופת המעצר שחררתי את הלקוח שלי למעצר בית, דבר שמלמד על מסכת הראיות ועל המסוכנות שנובעת ממנו. כל הדברים יתבררו ויתבהרו בבית המשפט בקרוב".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות