שדרות: שוטר שסיכל ניסיון התפרצות, נדרס ונפצע באורח בינוני

שתף כתבה עם חברים

שוטר הסיור משה אריאלי משדרות נדרס על ידי פורץ ונפצע באורח בינוני. שותפתו, שוטרת בשירות חובה, נפצעה קל. הפורץ נשאל מדוע לא נשאר לעזור לו וענה: "חשבתי שהשוטרת תעזור לו"

 arieli moshe
 משה אריאלי בבית החולים

רס"ב משה אריאלי, שוטר סיור במשטרת שדרות נדרס ונפצע באורח בינוני בליל שישי האחרון במהלך ניסיון לעצור חבורת פורצים שביקשו לפרוץ לבית עסק בשדרות. החשוד בדריסה נמלט ונעצר לאחר מספר שעות לאחר שלוחית הרישוי של רכבו נשארה בזירת הדריסה. מעצרו הוארך עד יום רביעי.

בשישי לפנות בוקר הבחין רס"ב אריאלי, שעסק בפעילות שגרתית, בשני כלי רכב יוצאים מצומת הכניסה לעיר שדרות כשפנסי אחד מכלי הרכב אינם דולקים. הדבר עורר את חשדו ויחד עם חברתו לצוות הסיור, שוטרת בשרות חובה, החל לדלוק אחר כלי הרכב, שהבחינו בניידת המשטרה והחלו נמלטים לכיוון בית העלמין של קיבוץ ניר עם הסמוך, עד שהגיעו לדרך ללא מוצא.

שלושה נוסעים מאחד מכלי הרכב נמלטו רגלית בהשאירם את רכבם מאחור, בעוד שנהג הרכב השני ביצע פניית פרסה לעבר ניידת המשטרה ופגע בה בדלת הנהג בעת שהשוטר אריאלי החל לצאת את הניידת. השוטר נפצע באורח בינוני ופונה על ידי מד"א ללא הכרה למרכז הרפואי "ברזילי" באשקלון, שם אובחנו שברים רבים באצבעות ידו, בשורש כף היד, בכף היד ובארובת עינו. שוטרת החובה נפצעה קל ופונתה אף היא לקבלת טיפול רפואי.

נהג הרכב הפוגע נמלט מהמקום וכוחות משטרה גדולים שהוזעקו פתחו בסריקות נרחבות אחריו. במהלך הסריקות – אותן ניהל מפקד תחנת שדרות, סנ"צ אפי שימן – אותרה לוחית הרישוי של הרכב הפוגע, שהובילה את השוטרים לזהותו – תושב תל שבע (19) שהסגיר עצמו למשטרת עיירות לאחר מספר שעות. בחקירתו בפני חוקרי משטרת שדרות, בפיקודו של רפ"ק יוסי זליבנסקי, הודה החשוד כי פגע בשוטר ואף שיחזר את המעשה. עוד הוא סיפר, כי כוונת החבורה הייתה לפרוץ לחנות במרכז העיר שדרות ולגנוב כמות גדולה של סיגריות. לשאלת החוקרים מדוע נמלט ולא סייע לשוטר שנפצע, ענה: "חשבתי שהפגיעה קלה והשוטרת תעזור לו". מהמשטרה נמסר, כי זהות החשודים האחרים ידועה ומשטרת שדרות מנהלת חקירה במטרה להביא למעצרם. בית משפט השלום באשקלון האריך אתמול (שבת, 20.9) את מעצרו של החשוד בדריסה עד ליום רביעי.

סנ"צ שימן: "השוטרים ביקשו למלא משימתם ולמנוע מקרה פריצה וגניבה בעיר ובכך להביא לשמירה של ביטחונו של הציבור ועל כן נדרסו ונפצעו. אנו מתייחסים בחומרה למקרה זה בו עבריינים דורסים שוטרים אשר ביצעו עבודתם נאמנה. שוטרים אלו מתמודדים מידי יום, שעה שעה, מול סכנות רבות שלצערנו הפעם התממשו. נמשיך לגלות אפס סובלנות כלפי אלו הפוגעים בשוטרים ועובדי ציבור ונבוא עימם דין".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות