סופי: לראשונה מאז שנת 2005 ייערך משוב לשופטים

שתף כתבה עם חברים

המשוב ייצא מהקפאה של תשע שנים: למרות התנגדותה החריפה של הנהלת בתי המשפט, הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט פה אחד על קיום המשוב, שייצא לדרך בסקר אינטרנטי החל מחודש נובמבר

mashov 
 משוב השופטים. ככה זה נראה

למי שתהה, עכשיו זה סופי: לשכת עורכי הדין תערוך השנה משוב לשופטים, לראשונה מאז שנת 2005. המשוב מתוכנן לצאת לפועל בנובמבר הקרוב, בסקר אינטרנטי בין יותר מ-56 אלף עורכי הדין החברים בלשכה. ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, מסר כי "המשוב הוא כלי חיוני וחשוב להבראת המערכת המשפטית ולהחזרת האמון של הציבור הרחב במערכת".

משוב השופטים הוא נושא למחלוקת חריפה בין עורכי הדין לבין השופטים והנהלת בתי המשפט מאז הוצג לראשונה כפיילוט ב-1999. בשנת 2002 ערכה לשכת עורכי הדין משוב ראשון לשופטים בהיקף ארצי, שהיה אמור להתקיים מדי שנה, אך שנה מאוחר יותר היוזמה הוקפאה ולא נערך משוב נוסף, בעקבות השגותיה של מערכת המשפט על הצורך בו והפורמט בו יתקיים. ועדה שמונתה לדון בנושא, בראשות שופטת בית המשפט העליון דאז, דליה דורנר, לא הגיעה להסכמות עם עורכי הדין, ומשוב נוסף נערך בשנת 2004. הנהלת בתי המשפט, בתגובה, הודיעה על נתק מהלשכה, אך בהמשך הוקמה ועדה נוספת, משותפת לשני הצדדים, בתיווכו של שר המשפטים דאז, יוסף (טומי) לפיד. גם תהליך ההידברות הזה לא עלה יפה.

למרות זאת, המשוב השנתי האחרון לשופטים נערך כאמור לפני תשע שנים והופסק בימיו של עו"ד יורי גיא-רון כראש לשכת עורכי הדין. היו"ר הנוכחי, עו"ד ברזילי, הצהיר עוד במערכת הבחירות שלו ב-2011, כי יחדש את המשוב, אך עד לאחרונה התקשה הוועד המרכזי של הלשכה לקבל החלטות בשל מאבקים פוליטיים פנימיים.

לאחרונה נפתר המשבר הפנימי בלשכה, ובשבוע שעבר החליט הוועד המרכזי פה אחד לחדש את המסורת שנקטעה ולערוך משוב בנובמבר השנה. התוצאות צפויות להתקבל בתוך חודש. השאלון שיוצג לעורכי הדין יהיה אותו שאלון בו נעשה שימוש במשוב האחרון בשנת 2005.

באותה שנה, בעקבות מגעים עם מערכת המשפט, הוחלט לפרסם את הציונים וההערכות הפרטניות של כלל שופטי ישראל, מלבד שופטי בית המשפט העליון, שאודותיהם לא נחשפה הערכה אישית אלא כללית בלבד, אודות בית המשפט כולו. בשלב זה, ועדת המשוב טרם קבעה באיזו דרך ייחשפו תוצאותיו של השאלון הקרוב ומה יהיה היקף הפרסום.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות