מטען החבלה במסעדה הפופולרית בדרום: דומרני ומיכאל מור נגד בני שלמה

שתף כתבה עם חברים

במשטרה מעריכים שהרקע הוא הסכסוך של דומרני עם בני שלמה המרבה לשבת במסעדה, אבל הביצוע של ארגון מיכאל מור * שלושה חשודים שוחררו יום אחרי מעצרם, אבל החשוד המרכזי עדיין מבוקש

פריטי אמל"ח, כסף מזומן ועוד, שנתפסו על ידי המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)

היחידה המרכזית של משטרת לכיש פתחה בחקירה בעקבות איתור מטען חבלה רב עוצמה שהוטמן במסעדה פופולרית הממוקמת במושב בדרום הארץ.
המטען אשר אותר במקום טרם הפעלתו, נוטרל על ידי חבלני משטרה (ב-21 ביולי).

בתום פעולות חקירה סמויות של שוטרי הימ"ר, בפעילות מבצעית בשיתוף יס"מ לכיש, יחידת יואב ויחידות נוספות של מחוז דרום, נעצרו ארבעה חשודים תושבי חדרה בשנות ה-20 לחייהם, שני צעירים ושתי צעירות, בחשד למעורבות בהנחת המטען בשליחות ארגון פשע.
ההערכה במשטרה היא, שמדובר בחשודים המזוהים עם ארגון הפשע של מיכאל מור.
בחיפושים בבתיהם אותרו ונתפסו פריטי אמל"ח וכסף מזומן רב.

באתר "פוסטה" פורסם בעבר כי החשד הוא שהמטען הוטמן על רקע סכסוך בין בעל המסעדה לבין גורם עברייני המשתייך לארגון פשע, ולאור הסכנה הממשית והחשש הכבד לשלום הציבור – הוחלט אז לסגור את המקום בצו מנהלי.
את החשודים מייצג עו"ד יניב דניאל, שמסר ל"פוסטה" בתגובה: "ימ"ר לכיש יצאה למסע דיג, העצורים אינם קשורים בשום צורה לאירוע הזה".

עדכון: דומרני ומיכאל מור נגד בני שלמה
במהלך דיוני הארכת המעצר של הארבעה התברר כי במשטרה מעריכים שהרקע להטמנת המטען הוא קשר קרוב של ראש ארגון הפשע בני שלמה למסעדה, מקום בו הוא שוהה רבות ואף מקורב לאנשים מסויימים אותם הוא פוגש שם. לפי הערכה מדובר היה במטען במשקל קילוגרם וחצי, על פי נסיון העבר לארגוני הפשע בישראל אין בעיה לפגוע גם בחפים מפשע, רק כדי להגיע ליעדי החיסול שלהם.
במשטרה מעריכים כי מי שעומדים מאחורי הזמנת הטמנת מטען החבלה הם גורמים מארגון הפשע של שלום דומרני, באמצעות אנשים של מיכאל מור. עוד בהיותו של דומרני בכלא הוא חבר לקואליציה עם מיכאל מור, שעצור עד היום על חברות בקואליציה אחרת עם ארגון פשע דרומי, זה של יניב זגורי.
במשטרה מעריכים, שהרקע הוא הסכסוך של דומרני עם בני שלמה, אבל הביצוע הוא של ארגון מיכאל מור, שמראה סימנים של התעוררות מחדש.
בהקשר הזה דווח לאחרונה בקשר לאירועים מסויימים, על נסיונות של גורמים מארגון דומרני לפגוע באנשים של שמוליק הרוש בצפון, יריביו המושבעים של מור.

במשטרה מעריכים שארבעת האנשים שנעצרו לא הטמינו את המטען בפועל, אבל הם מקושרים ברמה המשפחתית והחברית לחשוד נוסף שמבוקש לחקירה כמי שהיה פעיל יותר בהטמנת המטען.
ועדיין, על פי בקשת המעצר המשטרה מייחסת לשלושת החשודים עבירות של נסיון רצח, קשירת קשר לפשע, הנחת חומר נפיץ וזיוף סימני זיהוי של רכב:
אלי ארביב (28) מחדרה. הסנגור עו"ד יניב דניאל אמר כי לא הציגו לחשוד בדל ראיה הקושרת אותו לארוע, רק הציגו לו תמונות של של אח שלו ובן דוד שלו, והוא נשאל עליהם: "נראה שכרגע הוא עצור רק בגלל שם המשפחה שלו".
השופט חיים נחמיאס מבית משפט השלום באשקלון אמר כי החשוד השיב תשובות מלאות, אך מדובר בתיק מורכב "עם מספר חשודים" ולשלב זה קיים חשד סביר. השופט נעתר לבקשה בחלקה והאריך את מעצרו של ארביב עד יום ראשון (7 אוגוסט).

נתנאל בוחניק (24) מפרדס חנה. המשטרה תפסה מכונית אופל הרשומה על שמו, אשר לפי החשד שימשה לביצוע העבירה של הטמנת המטען. עו"ד דניאל אמר כי לבוחניק ולאחיו שנחקר ושוחרר, יש חברה להשכרת רכבים ורשומים על שמו 15 כלי רכב שונים. לדבריו, הוא משכיר רכבים לכל דורש, אבל אין לו קשר לאירוע.
השופט נחמיאס האריך גם את מעצרו של בוחניק עד 7 אוגוסט.

זיוה אבשלומוב (22) מפרדס חנה, גיסתו של בוחניק. נעצרה בחשד לשיבוש חקירה במהלך חיפוש שערכו הבלשים בדירה אתמול. השופט אמר כי אין הצדקה להיעתר לבקשה להאריך את מעצרה בשישה ימים, והורה על מעצרה ל-24 שעות בלבד.

שלומי לוי (25) מאשקלון. חשוד במעורבות בנסיון הרצח אולם מכחיש קשר והיכרות עם החשודים האחרים, ואין לו עבר פלילי.
מייצגת אותו עו"ד חן בן חיים. מעצרו הוארך כמו האחרים עד 7 אוגוסט.

עדכון 4 אוגוסט: שחרור החשודים

יום לאחר שחוקרי ימ"ר לכיש עצרו שלושה חשודים בהנחת מטען במסעדה במושב בדרום הארץ וביקשו להאריך את מעצרם בתשעה ימים בחשד לנסיון רצח – היום המשטרה התקפלה ושחררה שניים משלושת החשודים למרות שבית המשפט אישר הארכת מעצרם עד יום ראשון (7 באוגוסט).

למעשה כפי שפורסם ב"פוסטה", גם על פי הערכת המשטרה שני החשודים מחדרה – אלי ארביב ונתנאל בוחניק לא הטמינו את המטען בפועל, אולם הם מקושרים לחשודים המרכזיים – בני הדודים מתן ושרון ארביב המבוקשים לחקירה, ואשר נגדם הוצא צו מעצר בהיעדרם.

כפי שטען הסנגור של אלי ארביב ובוחניק, עו"ד יניב דניאל מלכתחילה, בקשת המעצר בעניינם נועד בעיקר ליצור לחץ, ולא הם היעדים העיקריים לחקירה למרות בקשת המעצר ומסך העשן שפיזרה המשטרה. היום שחרר קצין החקירות את אלי ארביב, אחיו של מתן, ואת נתנאל בוחניק למעצר בית של חמישה ימים.

מתן ארביב (24) המבוקש לחקירה, היה עצור עד לאחרונה בחשד לרצח של אלון סימונדייב באור עקיבא בחודש פברואר השנה. מתן ובן הדוד שלו שרון ארביב, אשר גם נגדו הוצא צו מעצר בפרשת המטען במסעדה בדרום ב-21 ביולי, נחשבים מעין "יחידת מבצעים עצמאית" שמזוהה עם שלום דומרני בעיקר, אבל מצויה בקשר טוב גם עם מיכאל מור, הגם שהם לא חברי הארגונים.

במשטרה מעריכים שבני הדודים ארביב מחדרה החלו להניע מספר פעילויות מבצעיות של קואליציית דומרני ומיכאל מור, ועל פי החשד הם היו גם ברכב בדרך להטמנת המטענים בבית הקפה בדרום הארץ.
חשוד אחר בתיק, שלומי לוי מאשקלון, עדיין במעצר לאחר שאתמול הוארך מעצרו עד יום ראשון.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
3 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות