ההסדר: 62 חודשי מאסר לראש ארגון פשע יניב בן דוד

שתף כתבה עם חברים

על האח הצעיר הראל בן דוד נגזרו 44 חודשי מאסר, שאת רובם כבר ריצה. שני האחים הורשעו בעבירות כלכליות בהיקף 100 מיליון שקלים ובניהול ארגון פשיעה

יניב בן דוד

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגיעה להסדר טיעון סגור עם יניב בן דוד הנאשם כראש ארגון פשיעה ועם אחיו הראל בן דוד, הנאשם כמספר 2 בארגון. ההסדר נחתם ערב תחילת עדותו המתוכננת של עד המדינה, אשר היה בכיר בארגון.

ההסדר הוצג לבית המשפט המחוזי מרכז (6 אפריל). כפי שפורסם לראשונה ב"פוסטה", על יניב בן דוד יוטלו 62 חודשי מאסר (חמש שנים וחודשיים), מתוכן כבר ריצה יותר משלוש שנים במעצר בספרד ובישראל. העונש כולל חילוט של 5 מיליון שקלים וקנס של 250 אלף שקל, מתוך רכוש ונדל"ן בשווי 20 מיליון שקל שנתפס בתחילת הפרשה ורובו שוחרר.
על הראל בן דוד יוטלו 44 חודשי מאסר (שלוש שנים ו-8 חודשים), וכמעט כל העונש כבר מאחוריו, בהיותו עצור כמו יניב מאז ינואר 2018. גם הראל ישלם קנס של 250 אלף שקל.

השופטים אחיקם סטולר, דבורה עטר ואבי גורמן מבית משפט המחוזי מרכז בלוד הרשיעו את יניב בן דוד בעבירות על חוק איסור הלבנת הון וראש ארגון פשיעה, ואת אחיו הראל כמנהל בארגון פשיעה והלבנת הון. כנגד יניב נמחקה עבירת סחיטה באיומים במסגרת ההסדר.
הנאשמת גילה בן דוד (אשתו של יניב) נמחקה מכתב האישום.
את התיק ניהלו עורכי הדין הילה גבאי ואוראל בן מוחה מפרקליטות מיסוי וכלכלה.
האח השלישי, תום בן דוד, ויתר הנאשמים בעבירות במסגרת ארגון פשיעה, טרם הגיעו להסדרי טיעון, אך הגישור בעניינם אמור להתחדש בקרוב אצל השופט בני שגיא מבית משפט המחוזי בתל אביב.
את יניב בן דוד מייצג עו"ד ערן ערבה ממשרד שגב ערבה, ואת הראל מייצגים עורכי הדין איתן להמן ויפתח לנדאו מטעם הסנגוריה הציבורית.

ההסדר נחשב מקל, על רקע סעיפי האישום של ניהול ארגון פשיעה ועבירות כלכליות בהיקף מאות מיליוני שקלים, וכן על רקע מאסר על תנאי של שנה וחצי שהיה תלוי כנגד יניב, אשר ריצה מאסר קודם של שש שנים וחצי בתיק דומה.
לפי כתב האישום, יניב בן דוד בעזרת אחיו הקים מערך מסועף של חברות קש שנתנו שירות של הפצת חשבוניות פיקטיביות והלוואות לקבלנים בענף הבנייה. לקוחות הארגון, והנאשמים בעצמם, קיזזו מע"מ וגרמו לקופת המדינה נזק בהיקף של כמעט 100 מיליון שקל.

הנאשמים השיגו יתרון בחתימה על הסדר בשלב התחלתי של ניהול התיק ובטרם החל להעיד עד המדינה שפעל בארגון.

הפרקליטות נתקלה בקשיים מסוימים, נוכח המגבלה שכפה עליה הסכם ההסגרה עם ספרד, המדינה בה נעצרו האחים. אמנת ההסגרה לא חלה על עבירות מס, ולכן לא ניתן לייחס לאחים בן דוד את עבירות המקור בגין הפצת וקיזוז חשבוניות פיקטיביות.
בסופו של דבר, במסגרת ההסדר גם שלוש חברות הפצה של החשבוניות הפיקטיביות הורשעו בהלבנת הון ולא בעבירות מס.

לפי הבנות עם הפרקליטות, יניב צפוי לצאת לחופשה לרגל חגיגת בר מצווה של בנו.

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות