ת"א: אישום נגד מאדאם על הכנסות של 80 מיליון שקל ממכוני ספא-עיסוי

שתף כתבה עם חברים

אילנית יהב בלילה נאשמת בניהול בתי בושת ברחובות המסגר והחשמונאים, בסיוע אשת קש, במשך עשר שנים. טיוטת האישום פורסמה לראשונה בפוסטה

פשיטה על בית בושת (צילום להמחשה: דוברות המשטרה)

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד אילנית יהב בלילה (47) מתל אביב בגין ניהול שני בתי בושת במשך 10 שנים ועבירות סרסרות לזנות והלבנת הון.
לפי כתב האישום, הנאשמת הפיקה במהלך השנים 2008-2018 הכנסות של 78 מיליון שקל משני בתי הבושת-מכוני הספא. טיוטת כתב האישום פורסמה לראשונה באתר "פוסטה" כבר בחודש דצמבר. נוסף לבלילה הוגשו כתבי אישום נגד "אשת קש" שלה (ס"מ) ונגד הפקידות עדי רייטן, מישל שווימר, בלה טוקמן ואיריס ויצמן.

לטענת הפרקליטות, יהב בלילה הפעילה את "ספא קופידון" ברחוב החשמונאים בתל אביב בשנים 2008-2014, ואת "ספא TLV" ברחוב המסגר בשנים 2010-2018. על מנת להסתיר את מקור הכנסתה לכאורה, בלילה העמידה בחזית שני העסקים את ס"מ, אשת הקש שהזדהתה כבעלת העסק בפני המשטרה, רשויות המס, בנקים וספקים שונים, תמורת שכר חודשי ששילמה בלילה והתחיל מ-4,000 שקל בחודש. אשת הקש נרשמה כשוכרת המבנים, קיבלה נשים לעבודה, שילמה את החשבונות השוטפים, ביצעה הפקדת כספים בבנק ודאגה לניהול השוטף ולסידור העבודה.

לפי כתב האישום, יהב בלילה היא זו שקבעה את פעילות בתי הבושת. ברחוב החשמונאים עבדו בכל משמרת שלוש עד חמש נשים שסיפקו שירותי מין ל-7-12 לקוחות כל אחת. על מנת להסוות את בעלותה לכאורה, בלילה הדריכה את ס"מ לקחת אחריות על ניהול המקומות.

עוד נטען, כי לאחר שאשת הקש חתמה על חוזה שכירות שני ברחוב המסגר, בלילה ערכה שיפוץ במקום במשך חודשיים על מנת להתאים אותו לצרכי בית בושת, והקימה חמישה חדרי טיפול ומקלחות, ו"סוויטה" עם מיטת עיסוי וג'קוזי. במקום זה עבדו בכל משמרת בין חמש לשבע נשים, ובלילה לפי הנטען דאגה לפרסום העסק במקומונים, באתרי אינטרנט ובכרטיסי ביקור.

לפי האישום, ס"מ פתחה תיק עוסק מורשה ברשויות המס, ובשנים 2008-2018 דיווחה על הכנסות כוללות של כ-8.5 מיליון שקל. בפועל, נטען כי בלילה הפיקה בסיועה הכנסה כוללת של 78 מיליון שקל (עד 12 מיליון שקל בשנה) ונמנעה מלדווח עליה כדין.

עוד נטען בכתב האישום, כי במהלך השנים בלילה עשתה פעולות שיטתיות ועקביות להסתיר את בעלותה ברכוש. במסגרת זו היא הנחתה לכאורה את ס"מ שתפתח על שמה חשבון בנק עסקי לטובת בתי הבושת, כאשר מי שפעלה בחשבון היתה בלילה. היקף מחזור הכספים שנכנס ויצא בחשבון זה בין השנים 2009-2018 עמד על כ-9.5 מיליון שקלים. לחשבון העסקי הפקידה בלילה לפי הנטען חלק מכספי האתנן, והיא ערכה פעולות בנקאיות גם בחשבון זה וגם בחשבון הפרטי של אשת הקש.

הפרקליטות מוסיפה וטוענת כי באמצעות הרכוש האסור בלילה רכשה בשנת 2012 בית בתל אביב בשווי של יותר משלושה מיליון שקל, ורשמה את הבית על שם בת זוגה. הפרקליטות, באמצעות עו"ד מרדית שיבאן פרקל, מבקשת במסגרת ההליך חילוט של הבית לטובת קופת המדינה.

עו"ד אורי קינן

בלילה וס"מ נאשמות בעבירות סרסרות, החזקת מקום לשם זנות, פרסום שירותי זנות, שיבוש מהלכי משפט, עבירות מס והלבנת הון. ארבע פקידות שעבדו בעסקים נאשמות בסרסרות והחזקת מקום לזנות.

החקירה בוצעה בימ"ר תל אביב וביחידת יהלום של מס הכנסה. המשטרה הפיקה בין היתר שיחות מוקלטות מהטלפון של אשת הקש, וגבתה עדויות של עובדות וספקים כמו איש תחזוקה ורואה חשבון שקשרו לכאורה את בלילה לניהול העסקים. רואה החשבון הודה כי קיבל שירותי הרפיה במקום.
למרות כל זאת ואולי בגלל, נשאלת השאלה: היכן היו המשטרה ורשות המסים במשך 10 שנים, ואם מדובר בפעילות לא חוקית כטענת הרשויות – מדוע הניחו להם לפעול או להעלים סכומי הכנסות מבלי שחשפו את בעלת העסק כנטען?
סנגורה של יהב בלילה, עו"ד אורי קינן, סירב להגיב.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות