מעצר בית באיזוק אלקטרוני לנאשם בייבוא סם פיצוציות מסין

שתף כתבה עם חברים
חלופת מעצר שתאיין מסוכנות? (צילום להמחשה: שב"ס)

בתחילת השנה הוגש כתב אישום נגד שמעון אדרי (41), מוכר למשטרה מרמלה, בטענה שייבא מסין שייבא מסין סם מסוג EUTYLONE – חומר ממריץ המוגדר גם כסוג של "סם פיצוציות" אשר הוכנס לרשימת החומרים האסורים לפני כשש שנים.
מהחקירה נגד אדרי עלה, כי הוא הזמין משלוח בסין באמצעות הדואר תוך שציין שם נמען בדוי לכתובת ברמלה הסמוכה למקום מגוריו. ב-16 בינואר הגיעה החבלה לנתב"ג ואותרה על ידי המכס. בשיחת טלפון בין הנאשם לבין נציג של חברת שליחויות, אדרי הציג עצמו בשם הבדוי, אבל לא ידע שהמשטרה שגילתה בינתיים את תוכן החבילה השאירה בתוכה רק כ-88 גרם מהסם, ואילו השליח שנשלח לכתובת מטעם חברת השליחויות היה לא אחר מאשר שוטר שהציג את עצמו כשליח. בעת המפגש עם "השליח" אדרי הציג את עצמו בשם הבדוי, ובשלב כלשהו ניסה לכאורה להימלט אך נעצר.

אדרי, שמיוצג על ידי עו"ד יצחק איצקוביץ' ועו"ד נעם שביט, הכחיש תחילה את המיוחס לו, אולם בחקירתו הבאה טען כי אדם אחר שאיתו אין לו הכרות פגש אותו בכניסה לרחוב וביקש ממנו לאסוף את החבילה עבור 200 שקל. עם זאת טען כי אין לו את פרטי הזיהוי של אותו אדם. בחקירתו השלישית כבר סירב לשתף פעולה וטען כי הוא חף מפשע.
הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של אדרי עד תום ההליכים. בית המשפט קבע כי נוכח העבירות המיוחסות לו, ועברו הפלילי, בדרך כלל לא היה מקום לשקול חלופת מעצר. יחד עם זאת הוחלט לשלוח אותו לשירות המבחן לצורך הכנת תסקיר שיבחן את נסיבותיו האישיות. יש לציין כי באמתחתו של אדרי הרשעות קודמות בעבירות סמים ותלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בן חצי שנה.

לאחר ששירות המבחן המליץ על שחרורו של אדרי באיזוק אלקטרוני, השופטת אפרת פינק בחנה את המפקחים הפוטנציאליים, פסלה חלק מהם, ולבסוף הורתה לשחרר את אדרי למעצר בית באיזוק אלקטרוני ובפיקוח אחרים, "למרות המסוכנות הנשקפת מהנאשם, הנלמדת הן מהעבירות המיוחסות והן מעברו הפלילי". תחילה ביקשה הפרקליטות עיכוב ביצוע על מנת לשקול הגשת ערר, אך בסופו של דבר הוחלט שלא לערער על החלטת השחרור.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות