שישה חודשי מאסר לצח ברקוביץ'

שתף כתבה עם חברים

בכתב האישום המקורי נגד ברקוביץ' ואחרים נטען כי פרצו לביתו של הקורבן וגרמו נזק של אלפי שקלים, אך במסגרת הסדר טיעון הומרה ההתפרצות בהסגת גבול והנאשמים נשפטו למאסרים קצרים

צח ברקוביץ' (פוסטה)

בספטמבר אשתקד הוגש לבית משפט השלום ברחובות כתב אישום נגד ארבעה נאשמים מהשפלה, בטענה שתקפו אדם אחר וגרמו הרס בביתו:
יצחק צח ברקוביץ' (32) מנס ציונה.
דיוויד יוסבשוילי (22) מרחובות.
אור מרדכי ארביב (19) מראשון לציון.
דוד אביקזר (18) מגדרה.

כתב האישום ייחס לארבעה שנעצרו על ידי ימ"ר מרכז עבירות שיבוש, התפרצות, היזק לרכוש וגניבה. אביקזר הואשם גם בתקיפה. בפרשה נעצר גם רן לביא (19) מרחובות, קרוב משפחתם של האחים לביא, אך בסופו של דבר הוא לא הועמד לדין.

כתב האישום המקורי לא חשף את המניע לאירוע, אולם לפיו בערב ה-1 בספטמבר יצא תושב קרית עקרון, קורבן העבירה בתיק, יחד עם חברתו לכיוון ביתה. בהמשך הגיעו מול ביתו שלושה מהנאשמים (פרט לברקוביץ') יחד עם לביא, ועם אחר שזהותו אינה ידועה.
לפי כתב האישום, מסיבה מסוימת הקורבן שב ברכב למקום וקרא לשניים מהנוכחים לשוחח איתו. נטען כי לביא ושלושת הנאשמים ניגשו לרכב, ומיד לאחר מכן החל דין ודברים בין לביא ואביקזר לבין הקורבן, והשניים הורו לקורבן לצאת מהרכב.

בכתב האישום נטען כי לאחר שהקורבן סירב, אביקזר הכניס את ידו דרך חלון הנהג וניסה למשוך אותו. עוד עולה כי הקורבן התיז גז פלפל לעבר אביקזר והחל בנסיעה, בעוד שיוסבשוילי שעמד בסמוך החל להכות בחלון הרכב. מיד אחר מכן, נטען, אחד המעורבים שב לבית הקורבן, ואז אמו של הקורבן הזעיקה משטרה.

בשעה 22:30, כך לפי כתב האישום, ברקוביץ' וחמישה אחרים שזהותם אינה ידועה הגיעו על גבי שלושה אופנועים סמוך לבית הקורבן, כשקסדות לראשיהם. נטען כי מיד בסמוך לכך יצאו ארביב ואביקזר מהבית הסמוך ופגשו את ברקוביץ' והאחרים. מכתב האישום עלה כי הם הם ניגשו יחד לבית הקורבן, וברקוביץ' (או אדם אחר מטעמו) בעט בשער הכניסה לבית, פתח אותו והחבורה נכנסה.

לפי כתב האישום המקורי, יוסבשוילי ואדם נוסף רצו מהבית הסמוך לתוך ביתו של הקורבן, ויחד עם יתר הנאשמים והאחרים עברו בין החדרים בבית, ניפצו מראות, שברו דלתות, טלוויזיות, בשמים וארונות בגדים, וגרמו נזק בשווי אלפי שקלים. כמו כן נטען כי הם נטלו אוזניות בשווי 1,350 שקלים, מצלמת דרך בשווי 2,500 שקל ואת מכשיר ה-DVR בשווי 1,500 שקל. אחר כך, לפי האישום, שלושה מהנאשמים יצאו מהבית ונמלטו, בעוד שברקוביץ' ואחרים נשארו בבית הקורבן. למשמע קול סירנת המשטרה, ברקוביץ' והאחרים החלו להימלט אף הם. השוטרים רדפו אחריהם עד שעצרו את ברקוביץ'.

לאחר בחינת חומרי החקירה ובמסגרת משא ומתן בין הפרקליטות לבין ההגנה, הצביעו הסנגורים – עורכי הדין שחר חצרוני ותמיר סננס ממשרד נוי סננס שפרלינג וחצרוני, ועו"ד שני מורן – על קשיים ראייתיים לגבי חלק מהעבירות. כך למשל הם הצביעו על עדות שכנו של הקורבן, לפיה הקורבן נוהג בעצמו לגרום נזקים לביתו. עוד טענה ההגנה לסתירות בעדות הוריו של הקורבן לגבי השאלה האם היה בביתו בעת שהגיעו הנאשמים למקום.

טיעונים אלו ואחרים הובילו לתיקון כתב האישום. כל הנאשמים הורשעו בעבירה של הסגת גבול בצוותא. שלושה מהם (פרט לברקוביץ') הורשעו גם בגניבה בצוותא חדא. ארביב הורשע גם בהחזקת סכין. אביקזר הורשע גם בתקיפה.
במסגרת ההסדר הגיעו הצדדים גם להסכמה בנוגע לענישה.
על ברקוביץ' הוטלו שישה חודשי מאסר.
יוסבשוילי וארביב נשפטו לשמונה חודשי מאסר.
על אביקזר הוטלו עשרה חודשי מאסר.
על כל אחד מהנאשמים הוטלו מאסרים מותנים וקנס בסך 2,000 שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות