תיק פורקס אבו לטיף במבוי סתום: המשטרה ביטלה צווי תפיסות הרכוש

שתף כתבה עם חברים

המשטרה נאלצה לבטל את כל צווי התפיסה, עיקול וחילוט בתיק, לרבות הצווים בנוגע לתשעה רכבים שנתפסו ונדל"ן בשווי עשרות מיליוני שקלים

עלאא וסלימן אבו לטיף

בחודש מאי 2020 נעצרו האחים סלימן ועלאא אבו לטיף מכפר ראמה, בחשד שניהלו חברת פורקס לעוקץ משקיעים, בעיקר ממדינות ערב, ממשרדי "חברת השקעות" פיקטיבית לכאורה בחיפה.
מהיחידה המרכזית במשטרת מחוז צפון נמסר אז כי "בתום חקירה סמויה נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת, פשטו עשרות שוטרים על בתיהם של החשודים ועל משרדים מהם על פי החשד הופעלו זירות מסחר פורקס בלתי חוקיות, המשמשות להלבנת כספים תוך ביצוע עבירות מס בידי ארגוני פשע בארץ ובעולם".

שווי העבירות והלבנת ההון הוערך על ידי המשטרה במיליוני אירו. במסגרת החקירה נתפס לצורך חילוט עתידי רכוש הכולל נדל"ן וקרקעות בשווי מוערך של כ-30 מיליון שקל, תשעה רכבים, ביניהם רכבי יוקרה וכסף מזומן. כן נעצרו עשרה חשודים כמעורבים נוספים בארגון.
בבקשת המעצר המשותפת עם חקירות מס הכנסה, נטען כי ראשי ההתארגנות ממשפחת אבו לטיף "קשרו קשר לניהול או בעלות בחברת השקעות לא מוסדרת, אשר פעלה תוך השמטת הכנסות והלבנת הון".

שתיים מהמכוניות שנתפסו על ידי המשטרה (צילומים: משטרת ישראל)

לאתר "פוסטה" נודע כי בימים האחרונים נאלצה המשטרה לבטל את כל צווי התפיסה, עיקול וחילוט בתיק, לרבות הצווים בנוגע לתשעת הרכבים שנתפסו, בהמשך לביטול צווי תפיסה קודמים של נדל"ן. זאת לאחר שבית משפט השלום בנצרת קצב בחודש נובמבר למשטרה 90 יום בלבד להארכת הצווים לפני שיבוטלו ככל שלא יוגש כתב אישום בכפוף לשימוע. וכך אכן קרה: כל צווי תפיסת הרכוש שניתנו בתיק לפני כשנתיים – בוטלו כאשר אין אופק לכתב אישום.

ממשטרת מחוז צפון נמסר בתגובה כי "התיק עדיין בחקירה".

עו"ד ג'וליאן חדאד, פרקליטה של משפחת אבו לטיף, מסר: "פרשת הפורקס של משפחת אבו לטיף התחילה בהילולה תקשרותית מצד המשטרה, והנה היום תקענו מסמר אחרון בארון הקבורה של תיק זה. כל התפוסים נשוא תיק זה שוחררו, חלקם בהחלטות שיפוטיות שכללו הלכות חדשניות בתחום וחלקן בהסכמת המשטרה. התיק הזה ואופן סיומו ללא כלום, משקף את הרדיפה שמשפחת אבו לטיף חווה בשנים האחרונות".

קראו גם:
שוחרר רכב ב.מ.וו ספורט של חשודה בתיק הפורקס בנצרת

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות