ת"א: מוכר מסצנת ארגוני הפשע נעצר בחשד להחזקת אמל"ח ואמצעי מעקב טכנולוגיים

שתף כתבה עם חברים

הסנגורית טענה כי הפריטים לא נתפסו בביתו של ימין אוחיון אלא מחוצה לו. בית משפט השלום שחרר למעצר בית, המחוזי ביטל את ההחלטה והאריך את מעצרו של החשוד ביממה

בדירה נתפסו גם אמצעי מעקב טכנולוגיים (צילום: דוברות המשטרה)

המשטרה מדווחת כי במסגרת פעילות מבצעית שהתמקדה באמצעי לחימה, בלשי תחנת השכונות בתל אביב חשפו בתוך דירה בעיר אמצעי לחימה שונים כגון רימון הלם, משתיק קול ואמצעי מעקב טכנולוגיים, שלפי החשד היו מיועדים למטרות פליליות (26 ינואר).
המשטרה עצרה חשוד, ימין אוחיון (45), המזוהה עם סצנת ארגוני הפשיעה. הוא נעצר בחשד להחזקת הפריטים שנתפסו. אמצעי הלחימה, כמו גם קנאביס בכמות מסחרית הועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדת זיהוי פלילי.

המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בתל אביב להאריך את מעצרו של החשוד בשבעה ימים (27 ינואר).
הסנגורית, עו"ד נעמה אלחדד, טענה כי הפריטים לא נמצאו בביתו של החשוד אלא בחניון גדול מחוץ לביתו, שם נערך אירוע רב משתתפים יום לפני מעצרו של החשוד: "כפי שבית המשפט רואה מהתמונות שמציגים לו – מדובר בכמות רבה של אנשים הנוכחים שם, אירוע רב משתתפים שאין לנו שום ידיעה לגביו, לא ביחס לזהות אנשים שנכחו שם ולא ביחס לסיבה שבעטיה נגרם את שנגרם מחוץ לביתו. למחרת היום מגיעה היחידה החוקרת עם צו חיפוש ונמצאים הפריטים הבאים: רובה אוויר תקול ומכשיר אלקטרוני שנתפס בתוך שקית צעצועים".
בנוסף טענה הסנגורית כי החשוד מחזיק ברישיון לצריכת קנאביס. 

השופט אור ממון החליט לשחרר את החשוד למעצר בית: "החשוד טוען שמדובר בשטח ציבורי כאשר לכל אדם גישה למקום זה. בנוסף, נמסר על ידי החשוד כי יום קודם לחיפוש היה אירוע מרובה משתתפים באותו שטח, שכלל קטטה והפרות סדר, אירוע שלא קשור אליו וייתכן והפריטים הנ"ל נשארו כתוצאה מאותו אירוע". 

בתגובה המשטרה הגישה ערר לבית המשפט המחוזי, ואילו עו"ד אלחדד הגישה ערר מקביל על עצם עיכוב השחרור, בטענה שהמשטרה מנצלת את הערר לצורך "מקצה שיפורים בחקירה".  

בדיון בפני השופט שמואל מלמד בבית המשפט המחוזי אמר טוען המעצרים, עו"ד פקד חיים סבן: "אני סבור שזאת לא העת כרגע לשחרור. הייתי כן יכול לקבל החלטה כזאת לאחר שנבצע את פעולות החקירה ונפריך, או נאשש, את הטענות של החשוד". 

עו"ד אלחדד חזרה על הטענה כי מדובר במקצה שיפורים: "העורר מתגורר בשכונת ארגזים, בשכונת התקווה, הכול שם פרוץ, פתוח, אתר בנייה אחד גדול". הסנגורית הזכירה שוב אירוע רב משתתפים שהתקיים במקום יום לפני מעצרו של החשוד. "לא מדובר באדם שממלא פיו מים", אמרה הסנגורית, "לו מילא פיו מים לא היינו נמצאים כאן, ויכול מאוד להיות שהשתיקה היתה מחזקת באיזשהו אופן את מה שנתפס… החלטתו של כבוד השופט ממון היא בהחלט ראויה. וכדי להפיס את דעתו של אדוני, הצענו חלופת מעצר מרוחקת מביתו".
השופט מלמד החליט לבטל את שחרורו של החשוד אולם האריך את מעצרו ביממה בלבד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
6 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות