שני אקדחים טעונים נתפסו בסמוך לחמישה מוכרים למשטרה בחולון

שתף כתבה עם חברים

במשטרה בטוחים שמדובר בחולייה שנערכה להוציא לפועל חיסול, סניגוריהם טענו כי "אין די בסמיכות של החשודים למוצגים שנתפסו כדי לגבש חשד סביר למעצרם"

צילום אילוסטרציה להמחשה (דוברות משטרה)

אקדחים שנתפסו בפרשהפרסום ראשון: חמישה מוכרים למשטרה נעצרו אמש בחולון בחשד לניסיון רצח, כשברשותם כלי נשק ופריטים מחשידים נוספים (6 דצמבר).
החמישה הם:
דניאל ארונבייב (22) מרמת גן
רן רחמים יחזקאל (23) מאור יהודה
רונן ירמיהו (23) מדימונה
מיכאל לייטדזה (27) מחולון
דור יוסף (26) מרמת גן.
ל'פוסטה' נודע כי הם נעצרו תחילה על ידי שוטרי סיור ובהמשך הועברו לחקירה של שוטרי ימ"ר תל  אביב.

על פי המשטרה, החשודים נעצרו ובסמוך אליהם נמצאו שני אקדחים טעונים ורכב עם לוחית זיהוי גנובה. בתוך הרכב אותרו קסדות וחומר דליק. עוד טוענים במשטרה, כי  החשודים ניסו להעלים ראיות מהשוטרים בזמן ביצוע מעצרם. שלושה מהחשודים הגיעו למקום ברכב ובמקום בו נעצרו החשודים, חנה רכב נוסף שהינו גנוב, בעוד שני החשודים האחרים הגיעו על גבי אופנוע מספר שעות לאחר מכן – ונעצרו אף הם. אם שמו של החשוד דור יוסף מוכר לכם, זה בגלל שהוא נעצר לפני כמה חודשים בחשד להנחת מטעני חבלה.

לאחר חקירה ראשונית, הם הובאו היום לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם ב-12 ימים.
היחידה החוקרת מייחסת להם עבירות של ניסיון רצח, קשירת קשר לפשע, החזקת נשק, גניבת רכב, זיוף סימני רכב ושיבוש מהליכי משפט.

במהלך הדיון סירב נציג המשטרה לחשוף את חלקו של כל אחד מהחשודים, את הראיות או את זהותו של יעד הפגיעה.
על פי הידוע, כלי הנשק נמצאו לא על גופם של החשודים, אלא במרחק מה מהם.
במהלך הדיון, הציגה המשטרה לשופט סרטון באמצעות טלפון נייד, ובו נראית הזירה ומיקום שני כלי הרכב.

סנגוריהם של החשודים, עו"ד נעמה אלחדד (ליטדזה ויוסף), עו"ד יצחק איצקוביץ' (ארונבייב וירמיהו)  ועורכי הדין תמיס סננס ושחר חצרוני ממשרד נוי סננס שפרלינג וחצרוני (יחזקאל), הכחישו את המיוחס למרשיהם ולפריטים שנתפסו  ולאור כך, עתרו לשחררם. הסנגורים הפנו להיעדר פעילות אקטיבית שיש בה כדי להצביע על ניסיון לביצוע עבירת רצח, קרי, על יציאה כלשהי משלב ההכנה, וטענו כי אין די בסמיכות של נוכחות שלושה מהחשודים למוצגים שנתפסו, בכדי לגבש חשד סביר ועילה למעצרם. החשודים עצמם שמרו בחקירתם על זכות השתיקה.

בתום הדיון, קבעה השופטת כריסטינה חילו אסעד כי קיים חשד סביר למעשים. יחד עם זאת ציינה השופטת: "מדובר בחקירה שנמצאת בראשיתה ולא ניתן בשלב זה להרחיב אודות החשד הסביר שהתגבש. בנוסף, חלק מחומר החקירה עודנו טעון גיבוש ועיבוי על ידי היחידה החוקרת".

ביחס לחשד לניסיון רצח, אמרה השופטת: "איני קובעת מסמרות באשר לשאלה האם התגבשו יסודות עבירת ניסיון לרצח, או שמא מדובר בהכנה בלבד, חומר החקירה בעניין זה טעון עיבוי ובירור, וחזקה על היחידה החוקרת כי תעשה כן עד למועד הדיון הבא". לאור קביעות אלו, מעצרם של החשודים הוארך עד 12 בדצמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות