ת"א: ועדת המשנה לתכנון ובנייה דחתה ההתנגדות לפרויקט הדולפינריום

שתף כתבה עם חברים

עמותת "עוצרים את עסקת הדולפינריום" התנגדה לבקשת החברה הבונה לנצל 100 אחוז מהשטח לצורכי הפרויקט מבלי להותיר 15 אחוז לאגירת מי גשמים. הוועדה קיבלה פשרה שהציע אסף הראל: יישמר שטח לאגירת מי גשמים רק בקומה מינוס 1

הדמיית פרויקט הדולפינריום

ועדת המשנה לתכנון ובנייה בתל אביב דחתה את ההתנגדות שהגישה עמותת "עוצרים את עסקת הדולפינריום".
העמותה הגישה לפני מספר חודשים התנגדות לבקשת חברת "סיגייט נדל"ן בע"מ" לנצל 100 אחוז מהשטח לצורכי הפרויקט מבלי להותיר 15 אחוז תת קרקעיים לטובת אגירת מי גשמים. בן מאור, מנכ"ל עמותת "עוצרים את עסקת הדולפינריום", טען כי בקשת היזם מהווה סטייה ניכרת מהתוכנית. הוא הוסיף וטען כי היועץ המשפטי לוועדה המקומית לתכנון ובנייה אף קבע כי "לוועדה אין שיקול דעת לביטול הדרישה להותיר 15 אחוז פנוי מכל בינוי" לטובת חלחול מי הגשמים.

הפרויקט היוקרתי אמור לכלול שני בניינים של 25 קומות – אחד מהם אמור לשמש כמלון והשני כבניין מגורים. בנוסף אמור להיבנות בניין בגובה 17 קומות ובניינים נוספים נמוכים יותר בני תשע קומות.
חוות דעת שהוגשה על ידי מהנדס הוועדה ישי נגר המליצה לחברי הוועדה לאשר את בקשת היזם: "ככלל, הוועדה המקומית עומדת על חשיבות השארת תכסית פנויה ממרתפים של לפחות 15 אחוז לצורך נטיעת עצים בוגרים ופתרונות חלחול מים. יחד עם זאת, כפי שהוצג על ידי מבקשי ההיתר, הנושא נבדק הנדסית ולאור המטלה הציבורית שנקבעה בתב"ע של 300 חניות ציבוריות, הקמת מרתף בתכסית 85 אחוז תחייב הגעה לעומק שיפגע בסביבה. במכלול השיקולים, מומלץ במקרה זה לוועדה להעדיף את החניות הציבוריות ולאשר את ההקלה לתכסית מרתף מלאה". על כן המליץ המהנדס לאשר את בקשת היזם ולדחות את ההתנגדות.

עם זאת, בישיבה שהתקיימה בסוף חודש ספטמבר הוחלט לאשר פשרה שהוצגה חודש קודם לכן על ידי סגן ראש העיר אסף הראל, שנפגש עם היזם. בהמשך לפגישה זו הוצע לוועדה כי בקומה מינוס 1 יישמרו 15 אחוז לטובת אגירת מי גשמים, בעוד שבקומות התחתונות יותר היזם ייהנה מניצול של 100 אחוז מהשטח. לדברי הראל, האפשרות האחרת היתה לפנות לאישור הוועדה לשמירת הסביבה החופית (ולחוף), מה שעשוי לעכב את הפרויקט. "אתה יכול להוציא את העז הזאת ולקבל עזים חדשות, ואנחנו רוצים שהפרויקט יתקדם", אמר הראל, והצעת הפשרה שלו כאמור אושרה על ידי הוועדה.
בן מאור טען בשיחה עם אתר "פוסטה" כי הוא לא הוזמן לישיבה כמקובל כדי לומר את דבריו. "צר לי שהוועדה התייחסה להתנגדות כאילו מדובר בהתנגדות פרטנית. מדובר בעמותה שמייצגת את תושבי האזור, וההתנגדות היתה בשם העמותה. צר לי שלא זימנו אותי או מישהו מהעמותה לדיון של הוועדה. למרות שאנחנו נמצאים במשבר קורונה, ניתן היה לזמן אותי לפגישה דרך זום. הוועדה מקיימת כל הזמן דיונים בזום. למרות שהוועדה התחשבה בחלק הטענות שלנו, לא היתה להם סמכות חוקית לאשר את הבקשה ללא אשור של הולחוף. אנו שוקלים את המשך צעדינו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות