נאשם בעסקת נשק שוחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני

שתף כתבה עם חברים
צילום ארכיון להמחשה: משטרה

לפני כשלושה שבועות הוגש כתב אישום נגד אברהם אביחי עמר (28) מעפולה ורוני משעלי (65) מחיפה, המייחס להם מעורבות בעסקת נשק. כעת, בית המשפט הורה על שחרורו של עמר בתנאים מגבילים.
לשני הנאשמים עבר פלילי מכביד בעבירות רכוש ואלימות, שבגינן ריצו מאסרים ממושכים. מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה עולה, כי משעלי מסר אקדח יחד עם מחסנית וכדורים לאחיו כדי שישמור עליהם. האח שעובד בדואר ישראל החזיק את הפריטים ברכב השייך לדואר, כשהם עטופים בבד בתוך שקית ניילון.
עמר ומשעלי נעצרו "על חם" בתוך הרכב של הדואר, בזמן שעמדו לכאורה "לסגור את העסקה". לצד כתב האישום הוגשה נגדם בקשה למעצר עד תום ההליכים.
בכל הנוגע לקיום תשתית הראייתית לכאורית, לא היתה מחלוקת. למרות זאת, הסנגורית של עמר, עו"ד רויטל סבג שקד, ביקשה מבית המשפט לבחון את שחרור הנאשם לחלופת מעצר. לאחר שהופנה לקבלת חוות דעת מהיחידה לאיזוק אלקטרוני, התקבלה בעניינו חוות דעת חיובית.

השופט ניצן סילמן בחן את המיוחס לנאשם ואת עברו הפלילי המכביד, אולם התחשב בכך שעברו אינו כולל עבירות נשק או סמים, וציין גם כי העבירה עצמה לא הושלמה. בנוסף ציין השופט כי הנאשם שוחרר בעבר בתנאים מגבילים ולא הפר אותם. בסופו של דבר הורה השופט על שחרורו של עמר, ללא תסקיר של שירות מבחן, למעצר בית בפיקוח אלקטרוני ובתנאים מגבילים נוספים (2 ינואר).
מחר יתקיים דיון בעניינו של משעלי, המיוצג על ידי עו"ד אסף צברי (4 ינואר).

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות