כתב אישום: ביצעו עסקת נשק בתוך רכב של דואר ישראל

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי רוני משעלי מחיפה סגר עם צעיר מחיפה עסקה למכירת אקדח וולטר תמורת 17,500 שקל, אבל השניים נעצרו בתוך רכב העבודה של אחיו של משעלי לפני שהעסקה הושלמה

רוני משעלי (צילום ארכיון)

עו"ד ראמי סלאמה מפרקליטות מחוז חיפה הגיש לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד אברהם אביחי עמר (28) מעפולה ורוני משעלי (65) מחיפה, המייחס להם עבירות נשק שונות – כל אחד לפי חלקו (12 דצמבר).

משעלי הוא עבריין ותיק ומוכר בסצינה הפלילית באזור חיפה בעיקר, פורץ ושודד שבמהלך חייו ריצה מאסרים רבים על עבירות רכוש ואלימות. בעברו גם נורה על ידי שוטר בעת שנתפס "על חם" בהתפרצות. רק לפני מספר חודשים הוא השתחרר ממאסר שריצה בתיק עבירות רכוש.

מכתב האישום עולה כי בחודשים אוקטובר ונובמבר 2021 החזיק משעלי באקדח וולטר 0.22 מ"מ יחד עם מחסנית וכדורים, ומסר את האקדח ביחד עם הכדורים והמחסנית לאחיו כדי שישמור עליהם. האח שעובד בדואר ישראל נעתר לבקשתו והחזיק את הדברים ברכב השייך לדואר, כשהם עטופים בבד בתוך שקית ניילון.

מכתב האישום עולה עוד, כי בהמשך נוצר קשר בין הנאשמים, ששוחחו על מכירת האקדח תמורת 17,500 שקל שישלם עמר למשעלי. נטען כי השניים סיכמו להיפגש בשדרות גושן בקריית מוצקין על מנת לקדם את העסקה . לפי הסיכום, כך נטען, משעלי אמור להראות את האקדח לעמר, שיצלם אותו וישלם מקדמה על חשבון העסקה במטרה להבטיח אותה.

נטען כי בבוקר ה-26 בנובמבר הגיע אחיו של משעלי למקום המפגש עם האקדח, המחסנית והכדורים. לפי כתב האישום, מיד לאחר מכן הגיעו הנאשמים למקום ונכנסו לרכב הדואר; משעלי התיישב במושב האחורי ועמר במושב הקדמי ליד הנהג.

לטענת הפרקליטות, משעלי אחז באקדח ושוחח עם עמר אודות האופן הרצוי בו יאחז באקדח. מכתב האישום עולה, כי בשלב זה נכנסו בלשים לרכב, עצרו את הנאשמים ותפסו את האקדח עם המחסנית והכדורים. תחילה נעצרו השלושה, אולם בהמשך הוגש כתב אישום רק נגד רוני משעלי ועמר כאמור.

תיק החקירה נגד הנאשמים כולל בין היתר הודאה חלקית של משעלי לפיה הנשק שייך לו אך לא התכוון לסחור בו. אלא שבתיק גם הקלטות של האזנות סתר, מהן עולה כי הנאשמים סיכמו להיפגש על מנת לקדם עסקה למכירת נשק. זאת ועוד, בתיעוד ממצלמת הרכב נראים הנאשמים נכנסים לרכב בו נתפס האקדח.

השופט ניצן סילמן האריך את מעצרם של הנאשמים עד החלטה אחרת.
עמר מיוצג על ידי עו"ד רויטל סבג שקד, שמסרה בתגובה: "אנחנו נלמד את חומר הראיות ונטען את טיעונינו המשפטיים בפני בית המשפט".
משעלי מיוצג על ידי עו"ד אסף צברי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות