בנו של שלום דומרני נפצע קשה בניסיון חיסול באשקלון

שתף כתבה עם חברים

אחת האפשרויות היא שנסיון החיסול קשור לסכסוך של ג'וניור עצמו, אבל זה הזמן לדבר על מצוקת כוח האדם אליה נקלע דומרני מאז שהשתחרר מהכלא, חברי דור המייסדים התעייפו ומרבית הצעירים גוייסו לארגון בני שלמה

ניסים (נינה) דומרני, בנו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, ובעצמו מוכר היטב למשטרה, נפצע קשה הבוקר מירי באשקלון (20 במרס).
סמוך ל-10:20 התקבל דיווח על פצוע ירי ברחוב העבודה באשקלון. עם קבלת הדיווח, הוזעקו למקום כוחות מד"א, איחוד הצלה ומשטרה.

בזירה אותר גבר צעיר יחסית, כבן 30, אשר נפצע באורח קשה מירי שבוצע לעברו. צוותי הרפואה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני, ולאחריו פינו אותו לבית חולים ברזילי.
בירור קצר העלה כי מדובר בדומרני ג'וניור, ומהרגע הזה התפתחה מהומה וירטואלית ברשתות, שכללה הפצת תמונות של הפצוע מזירת הירי באשקלון, וסרטונים של ביצוע הירי.

ממד"א נמסר כי חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לברזילי גבר בן 28 במצב קשה ולא יציב עם פציעות חודרות.
פראמדיקית מד"א אביטל קבשה, סיפרה: "הגענו למקום וראינו את הפצוע שוכב כשהוא סובל מפציעות חודרות בגופו. מיד הענקנו לו טיפול רפואי מתקדם בשטח שכלל חבישות ועצירת דימומים ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול כשמצבו קשה ולא יציב."
מישאל נחום סגן ראש סניף איחוד הצלה באשקלון מסר: "הענקתי סיוע רפואי לגבר שנפצע בינוני עד קשה כתוצאה מירי. לאחר הסיוע הראשוני בזירה הוא פונה למרכז הרפואי ברזילי".

שוטרי תחנת אשקלון שהגיעו למקום, סגרו את הזירה והחלו בחקירה.
מפרטים ראשונים עולה כי הצעיר נורה בעת ששהה במגרש מכוניות. סרטון של מצלמת אבטחה מלמד על  פרטי האירוע.
מפקד מרחב לכיש, נצ"מ ברק מרדכי קיים הערכת מצב בזירת האירוע, והחליט להטיל את החקירה על היחידה המרכזית של לכיש.

בתום מצוד שערכו שוטרי היחידה, הם מצאו רכב שנשרף כליל ולפי החשד היה מעורב באירוע.
שוטרי היחידה שפעלו במישורים גלויים ומודיעיניים הצליחו לאתר שלושה חשודים בשנות ה-30 לחייהם, שנמלטו לכאורה מהזירה לכיוון דרום הארץ.
לאחר איתורם של החשודים הם נעצרו לחקירה בחשד לניסיון רצח.

video
בסרטון: ביצוע הירי בניסים דומרני

ניסים דומרני, שיש לו רישום פלילי במספר עבירות, השתחרר לפני כשנתיים מהכלא לאחר שריצה מאסר בתיק סחיטה.
על פניו, הוא לא היה פעיל בארגון הפשיעה של אביו, ובהחלט יתכן שמדובר באירוע על רקע סכסוך של ג'וניור עצמו, שיצר לעצמו כמה חזיתות. כך למשל, ל"פוסטה" נודע, כי בתיק בו הוא ישב בכלא על סחיטה של חייב צעיר, הנסחט ספג השפלה, ומכות קשות.
אחת ההערכות ברחוב האשקלוני היא שהרקע לנסיון החיסול יכול והוא קשור לחשבון הפתוח הזה, הגם שהנסחט הפליל את דומרני ושותפיו.

זמן קצר לאחר האירוע, כוחות משטרה שבצעו סריקות נרחבות בעיר איתרו בגזרת שדרות רכב שנשרף כליל, ולפי החשד היה מעורב באירוע הירי באשקלון. במקביל, מאמצים מודיעינים הובילו לאיתור זהות החשודים שנמלטו מהזירה לדרום הארץ. שוטרי ימ"ר לכיש עצרו שלושה חשודים בשנות ה-30 לחייהם, המזוהים עם הקבוצה הקווקזית בעיר, שרק לאחרונה חלק מאנשיה נעצרו בתיק רצח של שניר בוחבוט ופציעה של אופיר ברנס, יעד מודיעיני של ימ"ר לכיש אשר מזוהה עם דומרני.

כך או כך, בהקשר הזה חובה לומר, דומרני האבא מאז שהוא שוחרר מהכלא, נקלע למצוקת כוח אדם לא פשוטה.
חבריו מדור המייסדים של הארגון די התרחקו, חלקם נפצעו קשה בנסיונות חיסול, אחרים עייפים ממלחמות הפשע והמאסרים, וחלק אחר בכלל היו ממורמרים מכך שהם לא "הסתדרו" מהפעילות בארגון, משמע לא עשו מספיק כסף כדי לקיים את עצמם, בניגוד לבוס הגדול והאימתני.
כאשר דומרני היה בכלא, והבוגרים בארגון שלו התרחקו, אף אחד מהם לא באמת גייס מספיק עבריינים צעירים שיעמדו בחזית הארגון ויבצעו פעולות שהמבוגרים כבר לא מסוגלים לעשות בעצמם.
על הרקע הזה נרשמו כמה מלחמות פנימיות בתוך הארגון.

התוצאה היתה, שבארגונים המתחרים, עם דגש על ארגון בני שלמה ואייל נגר, גייסו צעירים שמעריצים את התחכום והתעוזה של בני שלמה ומבצעים מדי יום כמעט פעילות כנגד יריבי הארגון, והם אינם מתביישים להזדהות ככאלה – להיפך.
ארגון האחים לביא אמנם אינו מצוי במלחמה רשמית עם דומרני, אבל המתיחות בינהם ניכרת. גם שם השכילו לגייס כוחות צעירים, חחקם מהקהילה הרוסית באזור השפלה והדרום.

נקלע למצוקת כוח אדם. שלום דומרני (צילום: גדעון מרקוביץ')

כך למעשה, דומרני נותר די לבד כאשר שוחרר מבית הסוהר.
החיסול של אבי ביטון יכול ללמד על המגמה הזו, חרף החיבור הטבעי שלו לדומרני, הוא לא היה מרוצה מהחיבור הזה, והדבר לא נסתר מעיניו של הבוס הגדול. לפי עמדת המשטרה, גורמים מארגון דומרני הם אלה אשר בצעו את החיסול של ביטון, עמדה שבשלב זה אין לה ביסוס בראיות, אך עדיין לא ניתן להתעלם ממנה.
ל"פוסטה" נודע, כי לאחרונה היה נסיון חיסול של מקורב לאחים לביא, מנס ציונה, רק משום שניסה ליישר את ההדורים בין האחים לביא לבין דומרני.

האמירות על השותפות האסטרטגית בין דומרני לבין מיכאל מור אין להן על מה לסמוך בשטח, בטח לא בכל הקשור לפעילות בדרום הארץ. גם בצפון מצבו של מור אינו כזה שהוא יכול להפעיל קבוצות שיסייעו למנוע את נסיונות הפגיעה בדומרני באזור הדרום.
כך או כך, התאוששות של דומרני ג'וניור, לא תמנע את המשך הנסיונות לפגוע בדומרני עצמו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
14 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות