עורך דין מכפר כנא וצעיר מחיפה חשודים בירי לביתו של ניצב חכרוש

שתף כתבה עם חברים

החקירה בסיוע שב"כ מלמדת כי הירי לעבר ביתו של הקצין בכפר כנא בוצע כדי להרחיק את הקצין מטיפול בסכסוך של משפחת העורך דין

הציר המרכזי. ניצב חכרוש

הותר לפרסום כי לאחר חודשיים של חקירת ימ"ר צפון ושב"כ, הוגשה הצהרת תובע נגד שני עצורים, תושב כפר כנא בן 33 ותושב חיפה בן 21, החשודים בירי אל ביתו של ניצב ג'מאל חכרוש בכפר כנא לפני כחודשיים.

החשוד המרכזי בירי, אוסאמה חטיב מכפר כנא הוא עורך דין במקצועו. מהחקירה עלה כי חטיב יחד עם מחמד אבו סמרה בן ה-21 הגיעו לכאורה בליל ה-10 בספטמבר ברכבו של הצעיר, לביתו של ניצב חכרוש – ראש האגף לסיכול הפשיעה בחברה הערבית.
על פי החשד, עורך הדין חטיב יצא מהרכב כשהוא רעול פנים, ופתח בירי מנשק אוטומטי אל שער החניון של הבית וגרם לו נזק.

נוכח התעוזה בירי, הצטרף שרות הבטחון הכללי לחקירה. חוקרי הימ"ר והשב"כ ביצעו שורה ארוכה של פעילות מודיעיניות ומבצעיות אשר הביאו לזיהוי החשודים, אחד מהם נעצר בביתו, והשני כאשר חזר ארצה מחופשה.
לפי החשד, הירי בוצע כאזהרה על רקע מעורבותו של ניצב חכרוש, במסגרת תפקידו, בסכסוכים ובסולחות ונסיונו לתווך בין משפחות מסוכסכות, אליהן קשור העורך דין.

לאור ממצאי החקירה שהצביעו כי הירי לא בוצע על רקע לאומני, שב"כ סיים את חלקו בחקירה. חומרי החקירה הועברו לפרקליטות מחוז צפון שהגישה היום הצהרת תובע כנגד החשודים (8 נובמבר). בית משפט השלום בנצרת האריך את מעצרם עד יום חמישי לצורך הגשת כתב אישום.

עו"ד סאהר פאר

עו"ד סאהר פאר המייצג את הצעיר מחיפה מסר: "היום הוגשה הצהרת תובע. מרשי היה עקבי בגרסתו מתחילת החקירה, והדברים יקבלו ביטוי בכתב האישום".
עו"ד שמואל ברזני שמייצג את העורך דין החשוד יחד עם עו"ד גיל דביר, מסר בתגובה: "החקירה החלה כביטחונית תוך מניעת מפגש עם עורכי הדין. עם כניסתנו לייצוג ולאחר הגשת עתירות בוטל ההיבט הביטחוני וגם אפשרו מפגש. מבקשת מעצר לבקשת מעצר הוקלו גם העבירות המיוחסות למרשנו. לאחר הגשת כתב האישום נלמד מה נותר בפועל ואם יש עיגון כלשהו בראיות לנטען".

בעקבות פרסום מעצרם של השניים, מפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי מסר הצהרה, כשלידו ניצב חכרוש וניצב שמעון לביא, מפקד המחוז הצפוני. לדברי שבתאי, זה "ארוע חמור מאוד, אשר בוצע ככל הנראה רק משום שניצב חכרוש לובש מדים. מדובר בנסיון לפגוע בשלטון החוק ולהרתיע את משטרת ישראל שמא תמשיך להילחם בפשיעה בחברה הערבית. האירוע נחקר במקצועיות בשיתוף פעולה הדוק של המחוז הצפוני ביחד עם שרות הבטחון הכללי, והצלחנו לגבש תשתית ראייתית כנגד שני החשודים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות