מלחמות השרון: חמישה עצורים בעקבות אירוע ירי ופיצוץ מטעני החבלה

שתף כתבה עם חברים

ל"פוסטה" נודע: היעדים שנפגעו בפתח תקווה וכפר סבא נקלעו לסכסוך עם צעיר שמזוהה עם אחד מארגוני הפשע החזקים באזור המרכז, ופגעו בו תוך התעלמות מארגון הפשע עימו הוא מזוהה * עכשיו הוא וארבעה אחרים נעצרו בחשד שתכננו להמשיך לפגוע ביריביהם

מצלמות האבטחה תיעדו את מטמין המטען בלובי הבניין ברחוב חפץ חיים

אחרי שנים ארוכות בהן שרר שקט יחסי בסצינת הפשיעה בערי השרון, בשבועות האחרונים נרשמה סדרה של אירועים חמורים במסגרת מה שמסתמן כמלחמה חדשה, בה נוטלים חלק כנופייה של עבריינים צעירים יחסית שמותקפים על ידי חוליה של ארגון פשע גדול בשרון.

בלילה שבין רביעי לחמישי, התפוצץ מטען חבלה בבניין מגורים בעיר פתח תקווה (10 פברואר).
בשעות הלילה התקבל דיווח על פיצוץ עז ברחוב חפץ חיים בעיר, אשר נשמע גם ברחובות הסמוכים. עם קבלת הדיווח, הוזעקו למקום כוחות מד"א, איחוד הצלה, כיבוי ומשטרה.
תוך זמן קצר התברר כי מטען חבלה הושלך אל תוך לובי של בניין מגורים. איש לא נפגע, אך נזק רב נגרם בלובי כתוצאה מעוצמת הפיצוץ.

שוטרי תחנת פתח תקווה וחבלנים הגיעו למקום והחלו בחקירה. השוטרים אספו ממצאים, גבו עדויות והחלו בבדיקת הימצאות מצלמות אבטחה באזור בניסיון להתחקות אחר משליכי המטען. במשטרה הבינו מהר מאוד שהרקע הוא פלילי, חבר באחת הכנופיות מתגורר בבניין, ע"מ, והרקע המודיעיני הצביע על חשד לקשר עם אירועים פליליים מהחודש האחרון בפתח תקווה, רעננה וכפר סבא.

כך למשל, בתחילת השבוע הושלך פריט נפץ לעבר בית עסק לממכר ירקות ופירות ברחוב פינס פינת בעל שם טוב בפתח תקווה. באותו מקום בדיוק נורה ביום חמישי האחרון ש"פ, צעיר בשנות ה – 30 לחייו המוכר למשטרה. לאחר טיפול ראשוני בשטח, הוא פונה אז לבית חולים בלינסון במצב בינוני עם פציעה חודרת.

ב–6 פברואר אותר מטען חבלה שהוצמד לדלת של בניין ברחוב שרגא רפאלי בשכונת אם המושבות הוותיקה. המטען טופל על ידי החבלנים והמשטרה פתחה בחקירה. ככל הידוע, מי שגר בדירה אינו מוכר למשטרה וכעת נבדק אם מדובר בטעות בזיהוי או שמא קיים מניע סמוי.

בהקשר זה יודעים לומר במשטרה, כי שני היעדים מפתח תקווה, ע"מ וש"פ, קשורים בקואליציה לשני יעדים אחרים שעסקים הקשורים בהם נפגעו אף הם. בימים האחרונים התרחשו מספר אירועים פליליים בערים השכנות, כפר סבא ורעננה. אלמונים השליכו רימוני הלם לעבר בתי עסק לשטיפת מכוניות, הנקשרים בעקיפים לגורמים המוכרים למשטרה מכפר סבא, ד"א, וע"ד.
בעקבות הפיצוצים הללו עסקי השטיפה בכפר סבא וברעננה, וחנות הירקות בפתח תקווה נסגרו על ידי המשטרה לעשרה ימים בצו מנהלי על רקע היותם מחוללי פשיעה – מוקדים להלבנת הון שמקורו בעסקי סמים, הימורים ופעילות פלילית אחרת. האכיפה מבוצעת על ידי מרחב השרון במשטרה, והבעלים הרשומים של העסקים זומנו לתחנות המשטרה הרלוונטיות לצורך שימוע שבסיומו נסגרו בתי העסק ל-10 ימים.

צווי סגירה מנהלים לחנות ירקות ועסקים לשטיפת מכוניות

בנוסף בלשי תחנת כפר סבא בשיתוף עם נציגי רשות המסים פשטו על יחידת דיור בבית פרטי בכפר סבא, שלפי החשד שימש מקום להימורים לא חוקיים. במקום תפסו הבלשים סכום עשרות אלפי שקלים במזומן, ציוד להימורים ומחברת עם רשימת חובות של מהמרים בהיקפים של מאות אלפי שקלים. במקום עוכבו שני חשודים אשר הועברו לחקירה בתחנת המשטרה.

ל"פוסטה" נודע, כי היעדים שנפגעו משתייכים לקבוצת פשיעה מקומית הפועלת בערי השרון, שהונהגה בעבר על ידי עבריין מוערך מפתח תקווה שנרצח לאחרונה בדרום הארץ.
לפני מספר שבועות הם נקלעו לסכסוך עם אדם שמזוהה עם אחד מארגוני הפשע החזקים באזור המרכז, ופגעו בו תוך התעלמות מארגון הפשע עימו הוא מזוהה. את התוצאות רואים כעת בסדרת נסיונות החיסול. המשך יבוא, מדווחים בשטח.

עדכון 11 פברואר

גל מעצרים הלילה בעבירות אמל"ח באזור השרון  – כך נודע לראשונה לאתר "פוסטה" (11 פברואר).

שוטרי היחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) במרחב שרון ערכו אמש פעילות מבצעית יזומה באזור כפר סבא וג'לג'וליה, הבלשים ניהלו מעקב אחר מספר חשודים במעורבות באירועי ירי וחבלה בימים האחרונים, לרבות השלכת רימון, הנחת מטען וירי לעבר תושב השרון.

הנסיבות שבגינן נעצרו החשודים טרם ברורות, אך כבר כעת ידוע כי המעצרים קשורים לסדרת האירועים מהשבועות האחרונים בערי השרון – פתח תקווה, רעננה וכפר סבא.

לצד מעצר החשודים בגזרת כפר סבא – בעודם נעים בשני כלי רכב, נתפסו השלושה עם שכפ"צים, מסיכות סקי, מכשירי קשר ותרסיסי גז וכפפות – בוצעו גם חיפושים בבתים של החשודים.
בשלב זה ידוע כי בין העצורים גם שלושה אחים מוכרים למשטרה, ועוד שני מוכרים, אחד מהם הותקף לאחרונה – מה שהוביל לכאורה לגל האירועים האחרון.

החשודים שנעצרו הם:
מקסים אוטמזגין (30) מכפר סבא
ישראל אוטמזגין (24) מכפר סבא
נחמן חיים אוטמזגין (19) מכפר סבא
אבי טולדו (43) מכפר סבא.
יעקב פוגרבינסקי (23), המכונה "בנישו", מבאר שבע.

לאחר חקירה ראשונית במהלך הלילה, הבוקר הובאו החמישה לבית משפט השלום בפתח תקווה – שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בעשרה ימים. היחידה החוקרת יחסה לחשודים, כל אחד על פי חלקו, מעורבות בעבירות של שיגור חומר נפיץ, הנחת חומר נפיץ, קשירת קשר לפשע, ירי באזור מגורים, פציעה כשעבריין מזויין ונשיאת נשק.

תחילה התקיים דיון בעניינם של שלושת האחים אוטמזגין, אשר יוצגו על ידי עו"ד יקי קהן, שהכחיש כל קשר למיוחס למרשיו, אשר שמרו על זכות השתיקה בחקירה.
לאחר דיון קצר, שבמסגרתו סירב נציג המשטרה לחשוף את מהות הסכסוך, את הראיות או פרטים מהחקירה, השופט נועם רף האריך את מעצרם של האחים בחמישה ימים, עד ל– 15 בפברואר.
יש לציין כי שניים מהאחים, ישראל ומקסים, נשפטו לאחרונה בתיק סמים והוטלו עליהם מאסרים בפועל, שעליהם הם הגישו ערעור ובינתיים הם שוחררו בערבות.

בהמשך התקיים דיון של החשודים טולדו ופוגרבינסקי, אשר יוצגו על ידי עו"ד שי נודל.
מהדיון עלה כי החקירה החלה ב–3 בפברואר, אז נורה צעיר (ש"פ) מוכר למשטרה ליד חנות הירקות שלו ברחוב יחיאל מיכל פינס בפתח תקווה.
האירוע האחרון בסדרת המקרים שמיוחסת לחשודים התרחש ב–10 בפברואר, אז התפוצץ מטען בלובי של בניין מגורים ברחוב חפץ חיים בפ"ת.

סנגורו של טולדו, טען במהלך הדיון כי במועד בו התרחש הירי, מרשו היה במושב ספסופה עם בני משפחתו. "שני החשודים האלה לא היו באזור הערים כפר סבא או פתח תקווה בשבועיים האחרונים לפחות", טען עו"ד נודל.
עוד התברר כי במסגרת חקירתו של טולדו, הוא תושאל לא רק כחשוד, אלא גם כנפגע עבירה, שכן לאחרונה הוא הותקף ונפצע, אך גם לגבי נסיבות פציעתו הוא לא שיתף פעולה עם החוקרים.
בתום הדיון, השופט שעיין בחומרי החקירה ושמע את טיעוני הצדדים קבע כי קיים חשד סביר הקושר את החשודים למיוחס להם, תוך שהוא מציין כי עילת המסוכנות ברמה גבוהה "בשל האירועים המפורטים ובשל סכסוך אפשרי ומתמשך עם אחר".
לאור קביעות אלו, מעצרם הוארך גם כן עד 15 בפברואר.

השכפצים שנתפסו אצל העצורים (משטרה)

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
11 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות