פסילה על תנאי לנהגת שרישיונה פקע לפני 14 שנים

שתף כתבה עם חברים

השופטת התחשבה בעברה הנקי של הנהגת, בכך שרישיונה לא חודש עקב חובות הוצאה לפועל, וגם בכך שהוציאה רישיון זמני חודש לאחר שנתפסה

עכשיו היא יכולה לנהוג בראש שקט (אילוסטרציה: SOCMIA Fotografía מאתר Unsplash)

אישה בת 63 מפתח תקווה נתפסה על ידי המשטרה כשהיא נוהגת ללא רישיון באחד מרחובות העיר (7 פברואר). בדיקה מקיפה גילתה כי רישיון הרכב של הנהגת פקע לפני 14 שנים. העובדה שמדובר בנהגת שעברה התעבורתי נקי, ושרישיון הנהיגה שלה לא חודש כתוצאה מחובות שהיו לה בהוצאה לפועל (הוצל"פ), לא מנעה מהמשטרה להגיש נגדה כתב אישום לבית המשפט לתעבורה במחוז מרכז. התביעה ייחסה לה נהיגה ללא רישיון תקף.

הנאשמת הודתה במיוחס לה. סנגורה – עו"ד בן עמר ממשרד בן נתן, עמר, ושות' – הדגיש כי רישיון הנהיגה שלה נפסל כתוצאה מחובותיה בהוצל"פ. כמו כן ציין כי בעקבות חוק שנחקק לאחרונה, כבר לא ניתן לשלול רישיון נהיגה בעקבות חובות הוצל"פ. בהקשר הזה אמר הסנגור כי בחודש מרס האחרון הוציאה הנאשמת רישיון נהיגה זמני, וכי הנאשמת מטפלת באחיה, חולה לב סיעודי שמוגבל בניידות. לפיכך ביקש הסנגור מהשופטת שירי שפר לא לפסול את רישיונה של הנהגת.
מנגד, התביעה עתרה לעונש מינימום של 16 חודשי מאסר, כמו גם מאסר על תנאי.

הנאשמת עצמה אמרה בתום הדיון: "אני מבקשת להתחשב. אחי גרוש, אין לו משפחה שמטפלת בו, הוא גר איתי. הרופא גם כתב שהוא לא יכול ללכת ברגל, זה יחמיר את מצבו. הוא תלוי בי. אני ממש מבקשת את רחמי בית המשפט".

השופטת שפר החליטה להתחשב בנאשמת, והתייחסה גם לכך שהנאשמת הוציאה לאחרונה רישיון: "אין דומה הטלת רכיב פסילה בפועל על נהג שאינו אוחז ברישיון נהיגה לעומת נהג שאוחז ברישיון נהיגה".
לבסוף, השופטת החליטה להטיל על הנאשמת פסילה על תנאי בלבד, כמו גם קנס של 2,000 שקל וחתימה על התחייבות כספית.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות