ירושלים: ארבעה מוכרים למשטרה נעצרו בגין ניסיון רצח

שתף כתבה עם חברים

ארבעה בעלי עבר פלילי נעצרו בחשד לניסיון רצח באמצעות מטען מתחת לרכבו של מסוכסך סמוך לבית ספר * במקביל המשטרה חשפה מחסן שנקשר לחשודים ובו אותרו אמל"ח וסמים רבים

החשד: הנחת מטען מתחת לרכב

פרסום ראשון בפוסטה: ארבעה מוכרים למשטרה מירושלים וקרית יערים נעצרו אתמול בחשד לניסיון רצח, עבירות סמים ואמל"ח (31.12.21).

הארבעה – לוי יצחק בנאבו (21), יאיר זלצמן (21), שלום דרמר (22) ומנחם אשכנזי (22) – נעצרו, בתום חקירה סמויה, על ידי שוטרי ימ"ר ירושלים. על פי המשטרה, הארבעה קשרו קשר והטמינו מטען ברכבו של אדם אחר בניסיון לגרום למותו. כמו כן, בחיפוש במחסן שברשותם נתפסו פרטי אמל"ח שונים וסמים. במשטרה טוענים כי בחיפוש במחסן אותר רובה מסוג קרלו, אקדח גז, תחמושת, רימון גז, וכן קוקאין כשהוא מחולק למנות, קנאביס וחשיש במשקל שלא לצריכה עצמית, כשהם מחולקים גם כן בשקיות. בנוסף, ברכב שמשמש על פי החשד את החשודים נתפס גרזן.

לאחר חקירה ראשונית, החשודים, שמוכרים היטב למשטרה ובעלי הרשעות קודמות, הובאו היום לבית משפט השלום בירושלים בבקשה להאריך את מעצרם ב – 13 ימים. המשטרה יחסה להם עבירות של ניסיון רצח, החזקה וסחר בסמים, ניסיון לחבול בחומר נפיץ, החזקת נשק וקשירת קשר לפשע.

בפתח הדיון נציג היחידה החוקרת, רס"ב עידן חי רחמני, סיפר על ההשתלשלות שהובילה למעצרם. "החשודים כי הטמינו מטען חבלה מתחת לרכבו של אחר במטרה להביא למותו. הטמנת המטען בוצעה ברכב שחנה בפתחו של בית ספר, דבר שמיותר להרחיב אודותיו, אך אציין כי החשודים לא בוחלים באמצעים, אלה יעשו הכול כדי לפגוע גם אם יהיו נפגעים נוספים", ציין נציג המשטרה. "הוגשו חומרי חקירה רבים ומגוונים ממקורות שונים שקושרים אותם לביצוע מעשה זה".

מעצר חשוד (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

עוד הוסיף וציין: "במהלך חקירה אותר מחסן ששימש את כל החשודים כמעין "בסיס" ליציאה לפעילויות פליליות. בחיפוש במחסן נתפסו שלל "הפתעות". ראשית, נתפס אמל"ח וסמים מסוגים שונים ובכמויות גדולות, בין היתר נתפסו סמים מסוגים שונים, לרבות קוקאין במשקל 117 גרם ברוטו, חומר החשוד כסם קנאביס – 280 שקיות אלומיניום שהכילו בתוכם סמים עם לוגו, אטומות, סמים מסוג MDMA במשקל 225 גרם ברוטו, סמים מסוג חשיש מחולקים בשקיות בצורת אצבעות – 55 גרם, סמים נוספים מסוג קנאביס במשקל 5 גרם" .

לדברי רס"ב רחמני בדיון, "החשודים נחקרו חקירה ראשונית, הוטחו בפניהם חומרי חקירה רבים, והוטחו בפניהם ראיות, אולם אלה מילאו פיהם מים, לא ענו לשאלות, לא נתנו כל הסבר או גרסה".

המועד והמקום של הנחת המטען, וכן יעד הפגיעה, לא נחשפו בדיון. אולם, ניתן להעריך כי בין היתר נבדק, כפי שידוע ברמה מודיעינית, כי החשדות המיוחסים לחשודים בוצעו אולי על רקע סכסוך בין גורמים הקושרים למשפחת בנאבו לבין מי מבני משפחתו של אריש. אינדיקציה לכך עלתה כבר במסגרת החקירה הראשונית של מי מהחשודים, כשהחוקרים הטיחו בהם שמו של מי מבני משפחת אריש.

עו"ד גבריאל טרונישוילי

בתוך כך, בנוגע למחסן שנחשף, במסגרת הדיון ציין נציג המשטרה כי לא נתפס דבר הקושר אותם למחסן, אך ישנם חומרי חקירה מבוססים שכל אחד מהם היה במחסן. למעשה, תשובת נציג המשטרה מרמזת אולי על כך כי בוצעו מעקבים אחר כל אחד מהחשודים במסגרת החקירה הסמויה, אשר נמשכה על פי המשטרה כשבוע וחצי.

בתוך כך, סנגוריהם של החשודים,  מיוצגים על ידי עורכי הדין שי ויזלברג, גבי טרונישוילי, שלום בן שבת ונאיל זחאלקה, הכחישו את המיוחס למרשיהם. בתום הדיון, השופטת חוי טוקר, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, קבעה כי קיים חשד סביר ומעצרם הוארך עד 5 בינואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
7 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות