צעיר הואשם ברצח מחריד של גבר שאירח אותו בביתו

שתף כתבה עם חברים

כתב האישום החמור שהוגש כנגד תושב חולון, מגולל רצח אלים וחסר רחמים של יעקב כהן, תושב תל אביב בן 61 שהכיר ברשת. סנגורות הנאשם: "הפרקליטות התעלמה מהנסיבות המקלות של האירוע"

video
מזירת האירוע

פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד ב"ב (19) מחולון בגין רצח בנסיבות מחמירות, גניבה ועוד. זאת לאחר שביצע רצח של יעקב כהן ז"ל (61), תוך כדי התעללות.

על פי כתב האישום שהגיע בהמשך להצהרת תובע בסיפור, שהוגש על ידי עו"ד כנרת מור כאהן, הנאשם והמנוח, הכירו באמצעות מערכת היכרויות ברשת האינטרנט ובסמוך להיכרותם עבר הנאשם להתגורר בדירת המנוח. לאחר שהמנוח גילה כי הנאשם גנב מכספו ביקש ממנו לעזוב את הדירה. כשבוע לאחר המקרה התקשר הנאשם למנוח וביקש ממנו שיאפשר לו לחזור ללון בדירה ללילה אחד בלבד, המנוח נעתר לבקשה.

הנאשם הגיע לדירת המנוח ולאחר שגלש בין אתרי אינטנרט העוסקים בדרכי המתה, נטל מהמטבח סכין חדה וגדולה, ודקר עמה את המנוח בצווארו ובראשו. המנוח הצליח להתרומם על רגליו ולהימלט לעבר דלת הדירה, אך הנאשם השיגו, ובעוד המנוח שואל את הנאשם: "למה ב"ב למה?" הדף אותו הנאשם בעוצמה על הרצפה, נטל חפץ עץ מאסיבי וגדול, והלם עמו בראשו של המנוח, בעוצמה רבה. מיד בסמוך, בדק הנאשם את דופק המנוח ומשסבר כי עודו בחיים, נטל כרית ספה גדולה והצמידה לפניו של המנוח במטרה להביא למותו. מיד לאחר מכן, שב הנאשם ונטל את הסכין ודקר עמה את המנוח עשרות פעמים נוספות, תוך שהוא קורא לעברו: "תמות יא בן ז*** תמות יא בן ש****, מה שכולם עשו לי אני אוציא עליך את כל החרא שעשו לי כל החיים, כל האנשים שירדו עלי והציקו לי, אני אשחט אותך יא בן ש***". בשלב זה, נטל הנאשם סכין נוספת, מושחזת, שהייתה בתיק שלו, והחדיר את שתי הסכינים לתוך עומק חלל פיו של המנוח, והותירן שם.

לאחר ביצוע מעשה הרצח, פעל הנאשם בקור רוח, כאשר התקלח, צילם מספר סרטוני וידאו של גופת המנוח וזירת הרצח וגנב את כרטיס האשראי של המנוח וכן מסמכי זהות של המנוח. הנאשם נמלט מהזירה ומיד החל לפעול להעלמת הראיות.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים ציינה עו"ד מור כאהן כי: " יהא זה ראוי להדגיש, כי הנאשם לא בחל מלטפול עלילת שווא כלפי המנוח, בניסיון להפחית מחומרת מעשיו, בכך שטען, כי הרצח בוצע לאחר שהמנוח ניסה לאנוס אותו. בכך גרם הנאשם, מעבר למעשה הרצח עצמו, גם לפגיעה אנושה בכבוד המת."

זירת הרצח (צילום: זק"א תל אביב)

לנאשם יוחסו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, השמדת ראייה, שיבוש מהלכי משפט, גניבה והונאה בכרטיס חיוב. התשתית הראייתית נגד הנאשם מתבססת על הודאתו של הצעיר בביצוע הרצח, בתכנון שקדם לרצח ובמניע לרצח. כמו כן, הוא שיחזר את המעשה.

בחקירתו בין היתר אמר: "וואללה חשבתי אמרתי הוא חייב למות, אמרתי אחרי כל מה שהוא עשה לי וזה.. ואמרתי הבן שרמוטה חייב למות, אם אני לא אהרוג אותו אני אהרוג מישהו אחר כדי לסגור את הפינה שכל החיים אמרו לי כמה אני אפס… ואז פתאום נכנס לי ג'וק לראש ולא יודע לא חשבתי על כלום. נכנס לי כאילו ג'וק כזה שאמר לי הוא מת, הוא היום מת, הוא היום צריך למות, הוא חייב למות, אם הוא לא היה מת מישהו אחר היה מת". עוד הוא תיאר כיצד לאחר מעשה הרצח פעל באופן שיטתי להסתיר את מעשיו – הוא התקלח, ארז את בגדיו המגואלים בדם והזיז ספה בדירה על מנת להסתיר את הגופה.

עוד בתיק החקירה, ממצאים שהופקו ממכשיר הטלפון המעידים על החיפושים שביצע ברשת האינטרנט, שתי הודעות ששלח לפני הרצח לאמו וחברתו בהן הודיע להן על כוונתו לפגוע במנוח, סרטונים שצילם מיד לאחר ביצוע הרצח ובהם נראת גופת המנוח ותיעוד ידיו של הנאשם שעליהן קעקועים יחודיים, צילומי מצלמות אבטחה, תפיסת כרטיסי אשראי של המנוח ברשותו של הנאשם וראיות נוספות.

עוה"ד מיכל עורקבי ועינת ברנע מהסניגוריה הציבורית שמייצגות את הנאשם ברצח מסרו: "מדובר בתיק שפותח חרך הצצה לחצר האחורית של החיים בחברה הישראלית. זה תיק שיש בו יותר מקורבן אחד, והדברים עולים גם מכתב האישום שהוגש, ויתבררו בבית המשפט. כבר בשלב זה, מאכזב לראות שהפרקליטות מתעלמת בעקביות מהרפורמה בעבירות ההמתה, ובחרה להאשים את הצעיר הזה ברצח בנסיבות מחמירות, ולהתעלם מהנסיבות המיוחדות והמקלות של האירוע, והן קיימות. הלקוח שלנו, עם נסיבות חיים מורכבות מאוד, שנאלץ לשרוד חיים ברחוב ונוצל על ידי אנשים שנקרו בדרכו, והמנוח ביניהם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות