נתניה: שלושה אחים נעצרו בחשד להחזקת מטען חבלה ואקדח

שתף כתבה עם חברים

כ-50 מטר מביתו של אחד החשודים נתפס מטען חבלה צה"לי בשלט רחוק, ועל גג הבית נתפס אקדח. הסנגור טען לפגמים בהליך החיפוש, השופטת הסכימה

החיפוש התבצע ללא עדים (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

שלושה אחים מוכרים למשטרה מנתניה נעצרו בחשד להחזקת אמצעי לחימה וסמים.

דוד (30), דניאל (25) ונתנאל ששון (29) רחמים נעצרו ביום שישי (1.11) לאחר שבחיפוש בסמוך לביתם בנתניה אותרו מטען חבלה, אקדח וסמים בכמות שלא לצריכה עצמית. השלושה הובאו במוצאי שבת לבית משפט השלום בראשון לציון, שם היחידה החוקרת ייחסה להם החזקת נשק, קשירת קשר לפשע, ניסיון לחבול בחומר נפיץ והחזקת סמים. החוקרים ביקשו להאריך את מעצרם של דוד ודניאל ב-10 ימים, והוסיפו וביקשו את שחרורו של נתנאל ששון למעצר בית.

בדיון התברר כי צו החיפוש הוצא על כתובתו של דניאל. לטענת נציג היחידה החוקרת, כ-50 מטר מהבית אותר מטען חבלה צה"לי המופעל בשלט רחוק, בעוד שהאקדח נתפס על גג הבית.

סנגורם של החשודים, עו"ד ג'קי סגרון, הכחיש בדיון כל קשר של מי מהם למטען ולאקדח, ובין היתר טען כי החיפוש על הגג נערך ללא שני עדים ולכן הוא בלתי חוקי. נציג היחידה החוקרת השיב כי החיפוש נערך כחוק, אך הודה שהשוטר עלה לבדו אל הגג. עוד טען נציג היחידה כי תמונות של פרטי אמל"ח הוצגו לחשודים.

הפרטים שנתפסו יישלחו השבוע לבדיקות מעבדה, ושם ינסו להפיק מהם ממצאים פורנזיים על מנת לבדוק האם הם קושרים מי מהחשודים למיוחס להם.

"בכל הנוגע לאותו מטען, הדבר נתפס שלא בביתם, אלא מחוץ לביתם", הדגיש עו"ד סגרון. "אין כרגע שום ראיה שמובילה לזה שזה קשור אליהם". עוד התייחס הסנגור לטענתו על חיפוש ללא עדים: "ככל שהדבר נוגע לאקדח… אותו שוטר מחליט שעולה לבד לטייל. הוא מפר הוראות בית המשפט. אי אפשר לעבור על זה לסדר היום. כאן עולה עניין יותר תמוה מזה, ניחא שאותו שוטר הפר הוראות  בית המשפט, אבל אף אחד מהם, לא בני המשפחה ולא החשודים ראה את האקדח הזה, לא הציגו להם אותו. צריך לעשות בדק בית מה קרה, וזה ללא קשר לאשמה או חפות".

עו"ד סגרון

השופטת אשרית רוטקופף קבעה: "מעיון בחומר החקירה עולה, כי קיים חשד סביר ראשוני למעורבותם של החשודים בעבירות המיוחסות להם". עם זאת ציינה השופטת כי "אכן, יש ממש בטענות הסנגור בכל הקשור לפגמים שנפלו במהלך ביצוע החיפוש". לפיכך, נוכח הטענות שנשמעו והנתונים שהוצגו לשופטת, היא החליטה על שחרור שלושת החשודים למעצר בית עד 7 בנובמבר.

נציג המשטרה בדיון, שהיה ללא סמכות לבקש עיכוב ביצוע, ביקש משוטר אחר לבקש זאת בשמו.  על כך אמרה השופטת: "יש קושי בהתנהלות המשטרה בכל הנוגע לבקשה לעיכוב ביצוע". עם זאת, היא החליטה לעכב את השחרור עד ל-3 בנובמבר בכל הנוגע לדוד ודניאל, על מנת לאפשר למשטרה לערער על החלטת השחרור ואכן ביום ראשון בבוקר הגישה המשטרה ערר לבית המשפט המחוזי – שם הוארך מעצרם עד 5 בנובמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות