הרצח הכפול של שני הצעירים מנצרת בצומת שער העמקים

שתף כתבה עם חברים

כעשרה כדורים נורו על הרכב בו נמצאו הנרצחים, אחד מהם בן 15 ושניהם קרובי משפחה של בכיר בארגון הפשע של סמיר בכרי מנצרת המצוי במלחמת עולם מול ארגון הפשע של נאסר חרירי * תיק החקירה הועבר ליאחב"ל להב 433

video
בסרטון: זירת הרצח – הרכב שנפגע חונה ליד תחנת האוטובוס

שלוש דקות לאחר חצות התקבל במוקד מד"א מרחב כרמל דיווח על שני פצועים מאירוע ירי בכביש 75, מתחת למחלף שער העמקים בין קריית טבעון לצות ג'למה (17 יוני).
חובשים ופראמדיקים של מד"א אשר הגיעו למקום דווחו על שני גברים בשנות העשרים המוקדמות, מחוסרי הכרה ללא סימני חיים, וקבעו את מותם במקום.
חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א יענקי זיידה סיפר: "רכבתי עם אופנוע בכביש סמוך כשקיבלתי דיווח באפליקצית הכוננים של מד"א על האירוע. כשהתקרבתי למקום אזרחים סימנו לי איפה לעצור. ראיתי את שני הפצועים שהיו מחוסרי הכרה וסבלו מפציעות חודרות בגופם. הם היו ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר אלא לקבוע את מותם".

ל"פוסטה" נודע כי לפי ההערכות בשטח, שני הנרצחים הם תושבי האזור, מהעיר נצרת.
כוחות גדולים של מחוז אשר במשטרה, שהאירוע התרחש בשטח השיפוט שלו, הגיעו למקום ובראשם מפקד המרחב, תנ״צ שאול צמח.
לצד איסוף הממצאים בזירה על ידי חוקרי הזיהוי הפלילי, שוטרים רבים פתחו בסריקות אחר חשודים בכל השטח העצום, בסיוע מסוק משטרתי אשר מנסה לאתר את הרכב של היורים.

הממצאים בזירה מלמדים על עשרות כדורים אשר נורו על הרכב הקטן בו נמצאו שני הנרצחים, הרכב נעצר ליד תחנת אוטובוס ולפי סימני הירי בצד האחורי והשמאלי לכל אורך הרכב נראה כי הירי בוצע מרכב חולף. לפי אחת ההערכות, השניים הגיעו למפגש בתחנת האוטובוס המדובר, כחלק מתרגיל כיפה אדומה, שבו במקום המפגש המיוחל הגיעה חוליית מרצחים שחבריה ירו בהם למוות מטווח קרוב יחסית. בהמשך הלילה נודע כי שני הנרצחים הם בני דודים, עלי (15!!!) ומחמד פאחורי (21), שניהם מנצרת כאמור.

מה שלא פחות חשוב לדעת הוא, שאחד הנרצחים הוא אח של מוחמד פאחורי, אחד הבכירים בארגון פשע מסוכן מהעיר נצרת.
רק לפני מספר שבועות מוחמד פאחורי ניצל מחיסול כאשר שני חברי הארגון נסעו ברכב שלו ונפצעו קשה מירי שנורה לעברם מרכב חולף בין מגדל העמק ליפיע (4 יוני). אז ההערכה היתה שמדובר בטעות בזיהוי והיעד של המרצחים היה מוחמד פאחורי, שרק במקרה לא נסע ברכב באותו הלילה.

שני הנרצחים, עלי בן ה-15 ומחמד פאחורי בן 21

משפחת פאחורי אינה נחשבת למשפחת פשע קלאסית, לפי יודעי דבר גם שני ההרוגים הצעירים הלילה אינם נחשבים לעבריינים מוכרים. ועדיין, לאתר "פוסטה" נודע כי האח הגדול מוחמד פאחורי מהווה יעד של ימ"ר צפון על רקע היותו מבכירי ארגון הפשע החזק של סמיר בכרי בנצרת. בחודש אפריל מוחמד פאחורי היה עצור כחודש בחשד להפקת אירוע השלכת מטען החבלה על סניף של משרד הבריאות בנצרת, ככל הנראה לפי הזמנה של אחד מעסקי המזון הגדולים בעיר.
בסופו של דבר, כפי שפורסם ב"פוסטה", הוגש כתב אישום רק נגד המבצעים, ובהם אחד מאחייניו, ג'עפר פאחורי, ונגד עלי כליבאת מהישוב בסמת טבעון – עוד מדגרה של פשיעה מאזור העמקים המספקת אמצעי לחימה וגורמים מבצעיים לארגוני הפשע הגדולים באזור.

מוחמד פאחורי חמק מכתב אישום ומאסר ממושך, והשתחרר, אבל כמו שהדברים מצטיירים, בחוץ הוא נותר יעד לחיסול של ארגון פשע חרירי המנסה לנגוס בטריטוריה של ארגון הפשע מנצרת, וזה כבר הרבה יותר מסוכן. ל"פוסטה" נודע כי בתקופה האחרונה החלה מלחמת עולם בין שני הארגונים והיא משפיעה על כל סצינת הפשע בצפון – נהריה, עכו, ג'דיידה-מכר, קריות, נשר, נצרת – ערבים ויהודים. הרצח הכפול היום היה מכוון לפגיעה בכל מי שרק ניתן מהסביבה של פאחורי, גם אם הוא נער, והוא בוצע כמעט באותה דרך פעולה של נסיון החיסול ליד מגדל העמק – שעת לילה מאוחרת, כביש מהיר, ירי מרכב חולף, ובריחה.

על רקע כל התיאור הבלעדי הזה, של המלחמה בין ארגון הפשע של נאסר חרירי לבין ארגון הפשע של סמיר בכרי מנצרת, דוברות המשטרה הודיעה הבוקר כי חקירת הרצח הכפול, ואירועים נוספים סביבו, הועברה לטיפול של יאחב"ל להב 433. בימים הקרובים יוקם צוות חקירה מיוחד של יאחב"ל בשיתוף עם גורמי חקירות ומודיעין נבחרים של ימ"ר צפון וימ"ר, בניסיון לעצור את המלחמה הזו ולפרק את ארגוני הפשיעה אשר מטילים את חיתתם על כל אזור הצפון. פרטים, בהמשך.

video
בסרטון: חוקרי מז"פ בזירה, ומפקד מרחב אשר תנ״צ שאול צמח מסביר את האירוע (באדיבות דוברות מחוז חוף משטרה)

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות