חורה: בן 16 חשוד בנשיאת נשק וירי על רקע סכסוך קרקעות

שתף כתבה עם חברים

סכסוך המשפחות ביישוב שבנגב ממשיך לייצר תקריות פליליות: הפעם, שוטרים שהעבירו בבית ספר הרצאה נגד אלימות היו אלה ששמעו קולות ירי ורדפו אחר מעורבים

סכסוך מתמשך שמייצר פלילים. חורה (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

שוטרים שהעבירו הרצאה נגד אלימות בבית ספר ביישוב הבדואי חורה שבנגב שמעו לפתע קולות ירי ממקום סמוך (שני, 16.12). הם הפסיקו את ההרצאה, יצאו מבית הספר והבחינו בקטטה בין שתי משפחות המתגוררות בסמוך לבית הספר. בסיומו של מרדף רגלי אחר מספר חשודים הצליחו השוטרים לעצור נער כבן 16 ושלושה בגירים. לפי המשטרה, בזירת הקטטה נתפסו מספר פריטי אמל"ח שהוחזקו בניגוד לחוק.

הנער, המשתייך לחמולת אבו סבית, הובא למחרת לבית משפט השלום בבאר שבע, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשישה ימים, תוך שייחסה לו עבירות של נשיאת והחזקת נשק, ירי באזור מגורים והתנהגות פרועה במקום ציבורי. לטענת המשטרה, מדובר בקטטה שהתרחשה בעקבות ריב בין משפחות אבו סבית ונבארי, על פי החשד על רקע סכסוך קרקעות. י

ש לציין כי מדובר בסכסוך מדמם שנמשך שנים, במסגרתו נרשמו  אירועי ירי עם נפגעים ומקרי רצח. כמו כן יש לציין כי שמה של חמולת אבו סבית עולה בתדירות גבוהה בהקשרים פליליים ומעצרים בחד לעבירות חמורות, בין היתר בחשד לשימוש בנשק חם. לפי החשד במקרה הנוכחי, הקטין לו אין עבר פלילי השתתף בקטטה, נמלט מהזירה ברכב, עבר תאונת דרכים ונפצע. לפי המשטרה, כאשר נתפס כתמי דם בלטו על חולצתו, וקיים מידע מודיעיני שהוא החזיק בנשק והבריח אותו מהזירה.

עו"ד אייל אביטל

סנגורו של החשוד, עו"ד אייל אביטל, הכחיש בבית המשפט את המיוחס לו וביקש לשחררו בתנאים מגבילים. בית המשפט נענה לבקשת הסנגור והורה על שחרורו של הקטין למעצר בית עד 20 בדצמבר ובתנאים מגבילים נוספים.

עו"ד אביטל מסר בתגובה: "אני שמח שבית המשפט השתכנע שמרשי לא קשור לירי והורה על שחרורו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות