27 חשודים בסחר באמל"ח באזור המשולש

שתף כתבה עם חברים

החשודים נעצרו בסיומה של חקירה סמויה בת מספר חודשים, בחשד לסחר באמל"ח, לרבות רובי סער קלצ'ניקוב ו-M16, תתי מקלע "קרלו", אקדחים ותחמושת, שהוברחו מהשטחים לישראל

neshek rove 
 אחד מכלי הנשק שנתפסו

עשרות חשודים נעצרו לפנות בוקר  (11.4.16) באיזור המשולש במבצע רחב היקף של ימ"ר מרכז נגד תופעת הסחר והשימוש בנשק בלתי חוקי. 

מאות שוטרים ולוחמי משמר הגבול , בסיוע כלבים לאיתור אמל"ח , פשטו הבוקר על בתי עשרות חשודים בטייבה ובטירה במסגרת מבצע רחב היקף של משטרת ישראל נגד תופעת הסחר והשימוש בנשק בלתי חוקי.

במסגרת המבצע שהחל בחקירה סמוייה ממושכת של חודשים רבים, נעצרו הבוקר 27 חשודים המעורבים, על פי החשד, בפרשיית סחר באמל"ח לרבות רובי סער קלצ'ניקוב, ו-M-16, תתי מקלע מאולתרים מסוג "קרלו", אקדחים ותחמושת. על פי החשד, חלק מכלי הנשק הוברחו מהשטחים לשטח ישראל ונמכרו באיזור המשולש לשימוש פלילי.

מפקד מחוז מרכז ניצב מוטי כהן אמר הבוקר בתדרוך לכוחות לפני היציאה לגל המעצרים "בחלק מהמקומות זיהינו שכלי הנשק הפכו למוצר מדף, לאמצעי מקובל לפתרון סכסוכי שכנים, סכסוכי נהגים על רקע שימוש בדרך.  המבצע הזה הוא לא סוף פסוק ויהיו מבצעים נוספים לטיפול בנגע".

במהלך החקירה נחשפו ראיות לכאורה לביצוע למעלה מ-200 עסקאות נשק ותחמושת, כאשר בחלק מהמקרים נעשה שימוש בקודים מוצפנים לתיאור כלי הנשק.

הארכות מעצר

רוב החשודים שנעצרו הובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. במהלך הדיון התברר כי התשתית הראייתית נגד החשודים מתבססת בעיקר על האזנות סתר והחוקרים כבר התחילו להטיח בחשודים את ההקלטות של אותן שיחות.  נציג המשטרה אמר בדיון כי בתיק יש  למעלה מ – 25 אלף שיחות. עוד הסתבר כי החשודים עשו במהלך השיחות ביניהם שימוש נרחב במילות קוד  שמתארות פרטי אמל"ח שונים, ולטענת המשטרה יש קרוב ל – 70  מילות קוד שונות, וביניהן: צ'יפס". "בלוק", "אורז" , "קופסת סיגריות", "אוטו". "גרעינים" ו"מעטפה".  חלק מהחשודים ללא עבר פלילי, ובין החשודים גם צעיר שעובד באבטחה של עיריית טייבה וצעיר נוסף שהוריו הם עורכי דין. 

 neshek ekdahh

סעיד עבד אלקאדר (22) מטייבה – ללא עבר פלילי, חשוד במספר אירועי סחר. מיוצג על ידי עו"ד דוד זילברמן. מעצרו של החשוד הוארך עד 17 באפריל.

באקרי מסארוה (34) מטייבה – חשוד בשישה אירועי סחר והחזקה של אמל"ח. בעל עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד יוסי זילברברג. מעצרו של החשוד הוארך עד 17 באפריל.

סאג'י עאזם (22) מטייבה – חשוד בסחר באמל"ח בארבעה ניסיונות לרכישת נשק ותחמושת. ללא עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד אמיר נבון. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

עבדאללה מסארוה (25) מטייבה – חשוד בסחר ובהחזקת אמל"ח. ללא עבר פלילי. עובד באבטחה בעיריית טייבה. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

רמאח בלעום (26) מטייבה – חשוד בשמונה עסקאות אמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד דרוויש נאשף. מעצרו של החשוד הוארך עד 17 באפריל.

סמיח עבד אלקאדר (22) מטייבה – חשוד בתשעה אירועים של סחר באמל"ח. ללא עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד דוד זילברמן. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

od zilberberg yosi   od navon amir
 עו"ד יוסי זילברברג  עו"ד אמיר נבון

דיאא ג'אבר (26) מטייבה – חשוד בסחר באמל"ח ב – 12 הזדמנויות. בעל עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד מוחמד ענבוסי. מעצרו של החשוד הוארך עד 17 באפריל.

אסראי עאזם (25) מטייבה – חשוד בסחר באמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד דרוויש נאשף. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

עבדאל רחים נסיראת (22) מטייבה . חשוד ב-16 אירועים של סחר והחזקת אמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד נדיר בראנסי. ללא עבר פלילי – אביו הוא יועץ משפטי לעיריית טייבה ואמו היא עורכת דין ומורה. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

סאמר בשיר (26) מטירה – חשוד בהחזקת אמל"ח. ללא עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד שרקובי לירון. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

מוחמד בשארה (25) מטייבה – חשוד בשש עסקאות של סחר באמל"ח. ללא עבר פלילי. מיוצג על עו"ד משה ליפשיץ. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

סאמר גומעה (22) מטייבה – חשד בסחר באמל"ח בשלוש הזדמנויות. ללא עבר פלילי. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

סולימן גבאלי (24) מטייבה – חשוד בארבע עסקאות של סחר באמל"ח. ללא עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד קובי טולדו. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

od baransi nadir150 150   od toledo kobi new 150
 עו"ד נדיר בראנסי  עו"ד קובי טולדו

חאלד עאזם (28) מטייבה – חשוד בסחר ובהחזקת אמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד שי טובים. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

טאהר מסארוה (27) מטייבה – לשוד בסחר באמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד טוויל חליל. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

איבראהים גבאלי (22) מטייבה – חשוד בארבע עסקאות אמל"ח. ללא עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד דרוויש נאשף. מעצרו של החשוד הוארך עד 13 באפריל.

מוחמד גבארה (23) מטייבה – חשוד בסחר באמל"ח בשלוש עסקאות וכן בעבירות סמים לאחר שעם מעצרו נתגלתה מעבדה לגידול סמים. ללא עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד נדיר בראנסי. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

סיף מסארוה (29) מטייבה – חשוד בסחר באמל"ח בשלוש עסקאות. בעל עבר פלילי ובימים אלה שוהה במעצר בית חלקי. מיוצג על ידי עו"ד עבד ג'אבר. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

od tovim shy new 150  od yamin amihay  od edri atena favorit
 עו"ד שי טובים  עו"ד עמיחי ימין עו"ד אתנה אדרי

מוחמד עאזם (28) מטיבה – חשוד בשתי עסקאות אמל"ח. בעל עבר פלילי וריצה בעברו מאסר של 54 חודשים בין היתר בגין עבירות נשק. מיוצג על ידי עו"ד עבד ענבוסי. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

חאזם עיראקי (32) מטירה – חשוד בסחר באמל"ח בשתי הזדמנויות. מיוצג על ידי עו"ד עמיחי ימין. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

מוסטפא מסארוה (25) מטייבה – חשוד בעסקת אמל"ח אחת. בעל עבר פלילי ועצור בימים אלה עד תום ההליכים בתיק אמל"ח אחר. מיוצג על ידי עו"ד דרוויש נאשף. מעצרו של החשוד הוארך עד 13 באפריל.

סראג נאשף (22) מטייבה – חשוד בשלוש עסקאות אמל"ח. ללא עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד משה ליפשיץ. מעצרו של החשוד הוארך עד 14 באפריל.

סאהיר מצארוה (28) מטייבה – חסוד בסחר באמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד חיים שוורצברג. מעצרו של החשוד הוארך עד 17 באפריל.

ראיף עבד אל חי (32) מטירה – חשוד בסחר באמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד איתי שוחט. מעצרו הוארך עד 17 באפריל.

פיראז נאשף –  חשוד בסחר באמל"ח בשתי הזדמנויות . מיצוג על ידי עו"ד אתנה אדרי . הורשע בעבר בעבירות נשק והוא מרצה כיום עבודות שירות.  מעצרו הוארך עד 18 באפריל, ולאחר מכן הוא שוחרר בתנאים מגבילים. 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות