כתב אישום: חוקר קיים יחסי מין עם נחקרת וטיפל בתלונות שלה ונגדה

שתף כתבה עם חברים

חקירות באזהרה, השלמות חקירה ופגישות של נחקרת במסגרת חקירה היו מנת חלקו של שוטר בתחנת אריאל, אך על פי האישום נגדו, זה לא מנע ממנו להיכנס למערכת יחסים אינטימית איתה ולא לדווח לאף אחד

השוטר נכנס למאגר מידע (צילום להמחשה: משטרת ישראל)

נגד חוקר של משטרת ישראל הוגש כתב אישום על קיום יחסי מין עם אישה אותה חקר לאחר שהתלוננה על אלימות במשפחה.
כתב האישום מגלה כי בין החוקר לבין האישה התפתחה מערכת יחסים אינטימית של ממש, הכל בזמן שהוא מטפל בתיקים השונים הקשורים אליה, תלונות שלה ונגדה, מבלי שהוא עדכן את הממונים עליו. כתב האישום מייחס לו הפרת אמונים נוכח ניגוד העניינים המובהק בו הוא פעל.

הנאשם, ידידיה סופר (30) שימש כחוקר של תיקי אלימות במשפחה בתחנת אריאל. מחקירת מח"ש עולה, כי ב-29 פברואר 2020 התלוננה א' נגד בן זוגה באותה עת על עבירות אלימות. במסגרת חקירתו הלין בן זוגה על ביצוע עבירות אלימות דווקא מהצד שלה כלפיו.

ב-1 מרס אותה שנה הועבר התיק לטיפולו של סופר והוא ביצע מספר פעולות חקירה בסיסיות:
צילום חבלות של א'
האזנה לשיחה שלה עם מוקד 100
דו"ח תובנות בנוגע למצלמות גוף
הכנת בקשת תמלול.
ב-5 אפריל חקר סופר את א' באזהרה.

כחוקר שידע על יחסיה הרעועים עם בן זוגה, נטען, הוא החל לשאול אותה שאלות בעלות גוון אינטימי, בלא שיש בכך צורך חקירתי. בין היתר הוא שאל אותה כיצד הסתדרה ארבע שנים ללא קיום יחסים אינטימיים. בתום החקירה מסר הנאשם את מספר הטלפון הנייד שלו לנחקרת וביקש שתפנה אליו ככל שתרצה.
למחרת העביר החוקר את הטיפול בתיק ליחידת התביעות הרלוונטית במשטרה.
בין החודשים אפריל ליוני, נטען, ביצע החוקר לבקשת יחידת התביעות מספר השלמות חקירה טכניות, לאחריהן הוגש ב-24 באוגוסט אותה שנה כתב אישום נגד בן זוגה של א', בין היתר על תקיפתה.

בתחילת אוגוסט אותה השנה נפתח תיק חקירה נוסף נגד בן הזוג, עקב תלונת ילדיהם הקטינים על פגיעה בהם.
גם התיק הזה הועבר לטיפולו של החוקר סופר, שביצע שורה של פעולות ולאחר סיום החקירה ב-23 אוגוסט העביר את התיק לטיפול התביעות.

על פי מח"ש בכתב האישום, כחודש וחצי לאחר ש-א' התקשרה לטלפון הנייד של הנאשם והשניים שוחחו הוא התקשר אליה חזרה והשניים קבעו להיפגש עוד באותו היום, בשעת ערב באזור התעשייה ברקן. החוקר הגיע לשם באמצעות ברכב שלו, נטען, וכבר במהלך המפגש הראשון בינהם קיימו השניים יחסי מין בהסכמה, חרף העובדה שהוא שימש חוקר בשני התיקים בהם היא מעורבת.

ב-30 אוקטובר 2020 הגיש בן הזוג תלונה בתחנת אריאל נגד בת זוגו לשעבר, על שימוש שלא כדין בכרטיס האשראי שלו.
גם התיק הזה הועבר לטיפולו של החוקר סופר. בכתב האישום נטען, כי חרף העובדה שאותה עת ממש הוא כבר היה מצוי בקשר אינטימי עם בת הזוג לשעבר של המתלונן, הוא לא דיווח על כך לממונים עליו ולא משך ידו מטיפול בתיק החקירה הנוסף. בכתב האישום נטען כי הוא המשיך לטפל בתיק למרות ניגוד העניינים המובהק בו היה מצוי בין האינטרס הממלכתי עליו הוא מופקד כחוקר משטרה לבין עניינו המיני עם החשודה.
בכתב האישום נטען, כי ב-2 נובמבר החוקר זימן אותה לחקירה באזהרה. משלא הצליח לזמנה טלפונית, נטען, הוא שלח לה הודעה בוואטסאפ בה הציג עצמו בפניה רשמית כחוקר, למרות היכרותם ורק למראית עין הודיע לה כי בן זוגה הגיש נגדה תלונה וביקש שתחזור אליו טלפונית.

למחרת, נטען, לאחר שהחוקר והחשודה שוחחו טלפונית היא הגיעה לתחנת המשטרה ושם חקר אותה באזהרה החוקר, המאהב, בחשד לביצוע העבירה.
חרף ניגוד העניינים החריף הוא המשיך במלאכת איסוף חומרי החקירה.
ב-8 נובמבר, עם סיום החקירה החליט הגורם הרלוונטי המוסמך בתחנה לגנוז את תיק כרטיס האשראי.

כשבעה חודשים לאחר מכן, נטען, פנתה החשודה לחוקר סופר באמצעות הוואטסאפ ובקשה שיעדכן אותה בנוגע לתיק כרטיס האשראי, והוא השיב לה שהתיק נסגר מזמן.
סמוך לאחר מכן היא בקשה ממנו לקבל לידיה עותק מחומר החקירה, אך בתגובה מסר לה הנאשם רק את מספר הטלפון של תחנת המשטרה הרלוונטית.
על השתלשלות זו, הואשם כעת החוקר סופר בבית משפט השלום בכפר סבא בעבירה של הפרת אמונים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם פתיחת החקירה בנובמבר 21 הוצא השוטר לחופשה כפויה. לאחר שימוע שנערך לו, בו נשמעו כלל טענותיו, ובטרם הוגש נגדו כתב אישום, התקבלה החלטה על פיטוריו מן החיל".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות