שוחרר בכיר ברשות המיסים שנעצר בפרשת החשד להלבנת הון במיליונים

שתף כתבה עם חברים

כארבעה ימים לאחר המעצר במסגרת פרשה רחבת היקף לחדשות להלבנת הון, שוחרר היום בהסכמת המשטרה בכיר ברשות המיסים, שנחשד בעבירות שוחד ועבירות כלכליות.
החשוד, עמירם אסייג (62) מעפולה, הוא עובד רשות המיסים שהועסק כראש ענף גבייה ואכיפה בתחנת מע"מ בנצרת. נעצר יום לאחר שציין את יום הולדתו. חשוד כי בין השנים 2020 – 2021 לקח שוחד עבור פעולות הקשורות בתפקידו כעובד ציבור. כמו כן חשוד כי פעם במטרה להביא לכך שאדם אחר יתחמק וישתמט מתשלום מס. בנוסף, הוא חשוד כי יחד עם אחרים פעל על מנת להשמיט הכנסות, לנהל פנקסים כוזבים בתחבולה ובמרמה. הוא מצידו הכחיש, באמצעות הסנגורית שלו עו"ד מאירה אזרד, בתום הדיון הראשון, מעצרו הוארך עד 26 במאי.

בניגוד לחשדות החמורים שהוצגו בדיון הראשון, ולאחר שלא הוצגו לו ראיות של ממש כנגדו בימי המעצר, היום כבר התייצבה המשטרה בבית משפט השלום בנצרת עם הסכמה לשחררו בתנאים מגבילים. השופטת מיסא זועבי אישרה את תנאי השחרור, הכוללים בין היתר מעצר בית עד 4 ביוני.
עו"ד אזרד מסרה בתגובה: "ביהמ"ש איבחן בהארכת מעצרו הראשונה בינו לבין יתר העצורים ובהמלצת בית המשפט חרף התנגדותה של יחידת להב בתחילה , הוסכם על הארכה של ארבעה ימים בלבד לעומתה אחרים שהוארכו מעצריהם לימים ארוכים . הדבר נעשה לאפשר מיצוי החקירה . כפי שהודענו כבר ביום ב' מבחינתינו נעשה עוול חמור בהגשת הבקשה למעצרו של האיש , ולא יכולות להיות מיוחסות לו עבירות של ניהול פנקסים כוזבים וכן השמטות הכנסה כלאחרים בהיותו שכיר ועובד מדינה למעלה משניים וחצי עשורים.

עו"ד מאירה אזרד

"המעצר המתוקשר סתם גרם נזק לאדם שברי היה לי שייצא נקי וששורבב לפרשה לא לו על לא עוול בכפו. היום ביה"מ הורה על שחרור בהסכמה עם תנאים ואנו מקווים שישוב במהרה לעבודתו ולחייו. את הנעשה לצערינו לשמו הטוב אין להשיב ואנו שמחים שלפחות עובדת שחרורו לא נטמעה באלפי שורות כתובות בכתבות ונחמתו הקטנה בכך" .

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות