הפרקליטות: ניסים (נינה) דומרני משותק ברגליו ובמצב סיעודי

שתף כתבה עם חברים

המדינה התחמקה בכתב האישום מסוגיית המניע לנסיון הרצח אבל ברשימת הראיות היא לא התאפקה וכללה רמז מכתובות שנמצאו על הקירות בתא המעצר בו שהו הנאשמים: "נאמנות לבני שלום הגבר"… "נאמנות לקווקזים הגברים"… אשקלון על המפה"… ואפילו – "שלום ז"ל"

דומרני הצעיר הצליח לצאת מהרכב וניסה להסתתר, אך מעד ונפל, היורה המשיך לירות, 14 יריות

פרקליטות מחוז דרום שהגישה כתב אישום על ניסיון הרצח של ניסים (נינה) דומרני, התחמקה מפירוט המניע לעבירה החמורה, אבל ברשימת הראיות היא טרחה לשתול פרטים המרמזים על המניע: המלחמה של בני שלמה והכנופייה הקווקזית נגד דומרני האב. לפי פרטי המידע שהפרקליטות שתלה ברשימת הראיות, הנאשמים ברצח מזוהים עם בני שלמה, ועוינים את שלום דומרני האב.
בבקשת המעצר עד תום ההליכים נטען כי דומרני הצעיר טען בתשאולים שלו בבית החולים לאחר האירוע, כי הוא אינו מסוכסך עם אף אחד ואינו יודע מי ירה בו.
מנגד, על פי הפרקליטות, בתא בו היה עצור אחד הנאשמים בירי נכתבו על קירות החדר כתובות רבות, וביניהן: "נאמנות לבני שלום הגבר"… "נאמנות לקווקזים הגברים"… אשקלון על המפה"… ואפילו – "שלום ז"ל".
שלא לציטוט גורמים במשטרה אומרים כי האירוע מוגדר כ"פגיעה בחף מפשע", רק משום שהוא הבן של דומרני, על רקע הסכסוך בין הארגונים כדי להכאיב לדומרני האב.

כתב האישום הוגש היום (4 מאי) לבית משפט המחוזי באר שבע נגד שלושה מוכרים למשטרה מאשקלון, ובו מייחסים להם ניסיון רצח ועבירות נוספות.
שלושת הנאשמים הם:
וילדסלב מייכלוב (28)
רוברט אובנסוב (20)
ישראל ביטון (27)

מבקשת המעצר עולה כי לכל השלושה יש עבר פלילי, ושלושתם כבר ריצו מאסרים בגין עבירות אלו:
למייכלוב הרשעות בעבירות סמים ואלימות
לאובנסוב הרשעות בעבירות אלימות
ביטון הסתבך בעבירות של קשירת קשר לפשע.

לפי כתב האישום שהוגש על בסיס חקירת ימ"ר לכיש, בפיקודו של סנ"צ ג'יאר דוידוב,  מסיבה שאינה ידועה כאמור השלושה קשרו לרצוח את דומרני הבן. ב–7 מרס, נטען, הנאשמים עשו שימוש ברכב מזדה גנוב שהוצמדה לו לוחית זיהוי של רכב אחר, והצטיידו באקדח גלוק.
ב–13 מרס, נטען, התקשר אובנסוב לאדם אחר וביקש ממנו שיכנס לאפליקציית טלגרם דרך סים חדש שמסר לו. לאחר מכן, השניים שוחחו דרך הטלגרם ומייכלוב ביקש מהאחר שיסייע לנאשמים להתניע את רכב המזדה, תוך שהבטיח לו כי הדבר ישתלם לו.
בהמשך, הנאשם ביטון ואדם נוסף שזהותו אינה ידועה, אספו את האחר למקום בו חנה רכב המזדה על מנת שיסייע להם להתניע אותו, אך ללא הצלחה.
משכך, נטען, ביטון הסיע את האחר למקום מסויים באשקלון והסביר לו שעליו להעביר את המאזדה לחניון תת קרקעי דרך רחובות מסוימים שהם בטוחים מבחינת מצלמות.

ב–14 מרס, נטען, מייכלוב התקשר שוב לאותו אחר וביקש ממנו לסייע להתניע את המאזדה. בסיום אותו יום נסע האחר עם אדם נוסף למקום בו חנתה המזדה והצליח להתניע אותה.

ב–20 מרס בשעת בוקר, נטען, ביטון נסע עם רכב טויוטה שלו לתחנת דלק במושב מבקיעים, רכש שם מגיני שמש, החליף את לוחיות הזיהוי של הטויוטה שלו כדי שתשמש רכב מילוט, ונסע למקום בו המתינו לו מייכלוב ואובנסוב על מנת למלט אותם לאחר ביצוע ניסיון הרצח.
סמוך ל-10:20, הנאשמים מייכלוב ואובנסוב הגיעו ברכב המזדה לחניה הסמוכה לעסק המכוניות של דומרני הבן, בדיוק כאשר הוא נכנס לרכב מסחרי במגרש והתיישב בכיסא הנהג.
לפי כתב האישום, אחד משני הנאשמים יצא מהמזדה ורץ לעברו של דומרני כשהוא חבוש בכובע קפוצ'ון, על פניו מסכת קורונה ועל ידיו כפפות, הוא אחז באקדח והחל לירות לעברו של דומרני הצעיר אשר הצליח לצאת מהרכב וניסה להסתתר מאחוריו, אך מעד ונפל. היורה המשיך לירות מהאקדח לעבר דומרני שהיה שרוע על הקרקע, ובסך הכל ירה לעברו 14 יריות.

דגימות די.אן.איי בשני כלי הרכב אשר שמשו את הנאשמים

לאחר הירי נמלט היורה בריצה לרכב המזדה שעמד מונע ובו המתין שותפו, והשניים נמלטו מהמקום. בהמשך הם הגיעו לרחוב בנימין בפאתי אשקלון, הציתו את הרכב יחד עם האקדח ושתי לוחיות הזיהוי, ועברו לרכב הטויוטה בו המתין להם הנאשם ביטון. השלושה נסעו מאשקלון לכיוון אזור היישוב נבטים, שם הציתו גם את בגדיהם של היורה ושותפו, הציתו את לוחית הזיהוי המזוייפת שהורכבה על רכב הטויוטה והחזירו למקומן את לוחיות הזיהוי המקוריות. כך הם עזבו את המקום בנסיעה, עד שנעצרו על ידי שוטרי ימ"ר לכיש ליד דימונה.

על פי הפרקליטות, עדי ראייה שהיו נוכחים במקום הירי הזעיקו את כוחות ההצלה. דומרני הובהל למרכז הרפואי ברזילי כשהוא פצוע קשה וסובל מחמישה פצעי ירי. הוא הוכנס לניתוח דחוף ובהמשך עבר סדרת ניתוחים נוספים. נכון למועד הגשת כתב האישום, ניסים דומרני מאושפז במצב סיעודי, כשהוא סובל משיתוק בשתי רגליו ובידו הימנית.

מעצרם של הנאשמים הוארך מעת לעת והיום הוגש לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום בעבירות הבאות:
ניסיון רצח
חבלה חמורה בנסיבות מחמירות
עבירות נשק
קבלת רכב גנוב
שינוי זהות של רכב או חלק מרכב
השמדת ראיה
חבלה במזיד לרכב.

התשתית הראייתית מתבססת על שורה ארוכה של ראיות:
עדויות שנגבו מעדי ראייה ועדים נוספים
צילומי מצלמות אבטחה ממקומות שונים
חוות דעת של מעבדת המשטרה לגבי הרכב והאקדח שנמצאו שרופים.
די אן איי של הנאשם מייכלוב על נעל חרוכה, גרב ושרידי בד, שנמצאו בצידי כביש 25 יחד עם בגדים ולוחיות הזיהוי המזויפות שהיו ברכב הטויוטה אשר שמשה את הנאשמים בהימלטות.

עוד בתיק החקירה, ניתוח פלט תקשורת ואיכון סים קאר של רכב הטויוטה, אשר מלמד על מסלול נסיעת הנאשמים לאחר הירי.
תיעוד הירי עצמו במצלמות אבטחה ובטלפון הנייד של עד ראייה.

בנוסף, המשטרה הכניסה מדובב (שוטר) לתא המעצר עם הנאשם ביטון.
בעת שהותו שם, נטען, ביטון התפתה לכתוב על פתק את השמות של שני שותפיו, ואף הסביר למדובב כי מייכלוב היה זה שירה בעוד אובנסוב נהג ברכב המזדה.
יום למחרת הורה ביטון לשותפו לתא, המדובב, לקרוע את הפתק ולזרוק לפח.
ראיה נוספת שצירפה הפרקליטות סותרת את גרסת המדובב על כך שהנאשם ביטון ייחס את ביצוע הירי למייכלוב. לפי הפרקליטות, על רגלו של הנאשם אובנסוב נמצאה חבלה התואמת את הפגיעה שספג היורה בעת שנפל לאחר הירי, כפי שתועד במצלמות אבטחה, מה שמלמד לכאורה כי הוא היורה.

בתגובה לכתב האישום, מפקד ימ"ר לכיש, סנ"צ ג'יאר דוידוב פרסם תגובה בה הוא חזר שוב על כך שדומרני ג'וניור התרחק מעולם הפשע: "מדובר באחד ההישגים היותר משמעותיים של הימ"ר, היתה פה פגיעה באדם שקיבל החלטה כנה ואמיתית לצאת מהעולם העברייני ולחיות חיים נורמטיביים, והנאשמים במעשיהם השיבו אותו לשם בעל כורחו, ואף גרמו לפציעתו הקשה. נמשיך להילחם במלוא הנחישות נגד הפשיעה האלימה ולהוביל להישגים משמעותיים ושוברי שיוויון".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות