אבי חימי על נתניהו: "נאשם בעל כוח שפוגע במערכת המשפט"

שתף כתבה עם חברים

ראש לשכת עורכי הדין בפגישה עם סטודנטים: "הרסו את מערכת אכיפת החוק בגלל משפט של איש אחד". על הוועדה לבחירת שופטים: "נעמוד על מינוי עורך דין פרטי לעליון"

"אין תפירת תיקים במדינת ישראל". אבי חימי (ארכיון)

"מה שקרה בשלוש השנים האחרונות במדינת ישראל – ההתקפות על שלטון החוק, על מוסד היועץ המשפטי, על הפרקליטות ועל המשטרה – זה אחד הדברים החמורים ביותר. בלבלו את הציבור בישראל. הרסו את מערכת המשפט ומערכת אכיפת החוק, ופגעו במעמדה – בגלל משפט של איש אחד", כך אמר יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, במפגש עם סטודנטים בפקולטה למשפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן (31 נובמבר).

עו"ד חימי אמר לסטודנטים: "אין תפירת תיקים במדינת ישראל. זה הבל הבלים. הפרקליטים שלנו הם לא פחות מסיירת מטכ"ל. מה כן יש במדינת ישראל? לעיתים פרקליטים מתאהבים בקונספציה ועושים טעויות כבדות, אך זה לא מתוך רצון לתפור תיקים".

על פי הודעת המרכז האקדמי למשפט ועסקים, חימי תיאר את השפעת ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו כ"נאשם בעל כוח שפוגע במערכת המשפט ובדמוקרטיה בצורה נואשת".
חימי המשיך ואמר כי "כולנו חייבים להבין שבית המשפט העליון הוא מבצרנו, הוא מבצר האזרחים והזכויות האוניברסליות. פגיעה במשטרה, פגיעה בפרקליטות או פגיעה בבית משפט העליון – היא פגיעה בנו האזרחים".

חימי הסביר את עמדת לשכת עורכי הדין בעניין הוועדה לבחירת שופטים, ומינויי שופטי בית משפט עליון שעל הפרק. עקב חוסר הסכמות בין תשעת חברי הוועדה – חברי הכנסת, השרים איילת שקד וגדעון סער, נשיאת בית משפט העליון אסתר חיות ונציגי לשכת עורכי הדין – נדחתה בחירת ארבעה שופטים חדשים לעליון עד להשגת "דיל" מוסכם.

חימי הדגיש בדבריו את הצורך בגיוון שופטים בבית המשפט העליון: "אחד מתוך ארבעת השופטים המתמנים חייב להיות עורך דין מהמגזר הפרטי. היה לנו ניסיון נהדר עם השופט מלצר ועם השופט דנציגר (שופטי עליון בדימוס, שהיו קודם עורכי דין פרטיים) ואנחנו רוצים שופטים כאלו", אמר חימי. "שלא כל השופטים יהיו כאלו שצמחו במערכת המשפט הציבורית" (הפרקליטות, ז.ק).

לדברי חימי, "אנחנו רוצים שופטים שיצא להם לחתום על הסכם שכר טרחה עם לקוח, שראו את הקשיים של אדם שנכנס למעצר. אלו שופטים שיש להם חשיבה אחרת, ניסיון חיים אחר".

מועמדי הלשכה ברשימת המועמדים לבית משפט העליון הם עו"ד קובי שרביט ממשרד הרצוג פוקס נאמן שעיקר עיסוקו בתחום האזרחי והפליליסט עו"ד נתי שמחוני, גם הוא יוצא אותו משרד ממחלקת צווארון לבן.
עוד פורסם כי הלשכה תתמוך לחלופין במינויו של השופט המחוזי גרשון גונטובניק, אשר היה בעבר סנגור פרטי וציבורי וידוע בגישה סנגוריאלית מובהקת.
חימי תיאר בפני הסטודנטים את העומס על מערכת בתי המשפט, ולדבריו חסרים תקני שופטים רבים: "העומס אדיר. לשופט בישראל יש אלפי תיקים יותר מכל שופט אחר במדינות ה-OECD. שופטים בתחום הפלילי מקבלים לטיפולם 70-80 תיקים ביום. יש אלפי תיקים חשובים ומכריעים שממתינים. שופטי בית המשפט העליון מסיימים את סבב שמיעת הדיונים שלהם בשעה 16:00-17:00 ולאחר מכן הם צריכים לכתוב פסקי דין והחלטות. דרושה תוספת תקנים, זה עומס בלתי אנושי. צדק נדחה זה צדק גרוע".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות