תת מקלע עם ניסיון

שתף כתבה עם חברים

כתב האישום נגד רועי יהונתן ומשה נאמן חושף כי תת מקלע שנתפס ברשותם שימש בעבר באירוע ירי, שפרטיו טרם נחשפו. יהונתן טוען כי הוא וחברו התכוונו למכור את הנשק ולהתחלק בשלל, אבל לא בטוח שהמשטרה "קונה" את הטענה הזו

neshek karel400
ה"קרלו" שנתפס ברכב

כתב אישום, שהוגש (שלישי, 3.5) נגד רועי יהונתן (35) מרמת השרון ומשה נאמן (27) מנתניה בגין נשיאת והחזקת נשק ותחמושת,  חושף פרטים מעניינים לגבי נסיבות מעצרם.

על פי כתב האישום,  שהוגש על ידי הפרקליטות בתום חקירת שוטרי תחנת גלילות, ב-22 באפריל סמוך לשעה שבע בערב, נהג נאמן ברכב טיוטה מנתניה לרמת השרון, כשיהונתן יושב לצידו ברכב. השניים החזיקו ברכב, כך נטען, תת מקלע קרל גוסטב (קרלו) ומחסנית טעונה ב-26 כדורים. כמו כן, הם החזיקו ברשותם כובע גרב, זוג כפפות ושני מברגים.

בעת שהרכב הגיע לרחוב משה וילנה ברמת השרון, הוא עורר את חשדם של שוטרי תחנת גלילות, שהורו להם לעצור. במהלך החיפוש ברכב נתפסו הנשק והמחסניות בתיק אותו הסתיר יהונתן בין רגליו. כתב האישום מייחס לשניים עבירות של נשיאת נשק ותחמושת, החזקת נשק ותחמושת והחזקת כלי פריצה.

כתב האישום מתבסס על שורה של ראיות לכאורה, ובין היתר על גרסתו של יהונתן. מהבקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים עולה, כי יהונתן הודה בשיחה מוקלטת עם חוקר משטרתי, כי החזיק בנשק, בתחמושת ובכלי הפריצה במשך כשבועיים, לאחר שמצא אותם – כך לדבריו – בשטח חוות הסוסים שבבעלות משפחתו של נאמן. על פי גרסה זו של יהונתן, ביום המעצר הוא נסע יחד עם נאמן לרמת השרון, במטרה למכור את הנשק לאדם אחר ולהתחלק בתמורה שתתקבל. לתיק החקירה מצורף מזכר של שוטר שהבחין ביהונתן מסמן לנאמן, בעת שהותם בתחנת המשטרה, לשתוק בחקירתו.

בהקשר לאמירותיו של יהונתן בחקירה, יש לציין כי בשלב במשטרה לא בטוחים האם מדובר בגרסה שמשקפת את המציאות, או שאולי השניים היו בדרך לפגוע בדמות כזו או אחרת, כפי שעלה מחשדות המשטרה בשלב המעצר.

od yamin amihay
עו"ד עמיחי ימין

לראיות כנגד השניים מצטרפים דוחות פעולה של שוטרים, שהעידו על התנהגות מעוררת חשד מצד שני הנאשמים. לפי הדוחות הללו, השניים הזיעו ורעדו כשנתפסו. כמו כן, אותרה דגימת די-אן-איי של יהונתן על כובע הגרב בתוך הרכב, ועל חולצה בה היה עטוף התת המקלע בעת שנתפס.

פרט מעניין נוסף: חוות דעת של מעבדות המשטרה העלתה, כי הנשק שנתפס ברשות השניים היה מעורב בעבר באירוע ירי, שפרטיו לא נחשפו בשלב זה. עוד עולה מבקשת המעצר, כי השניים מוכרים למשטרה: יהונתן  מוכר גם כפעיל חברתי ברמת השרון והסתבך בין היתר בעבירות אלימות ורכוש; נגד נאמן תלוי ועומד כתב אישום בגין פריצה וגניבה.

בכתב האישום, בין עדי התביעה נגד השניים ניתן לאתר גורמים מנתניה, המוכרים היטב למשטרה. שמם של חלק מהם אף נקשר בעבר לגורמי פשיעה בעיר. ואולם, לא ברור בשלב זה אם מדובר בעדי תביעה טכניים או מהותיים לתיק החקירה. 

בינתיים, השופט בני שגיא האריך את מעצרם של השניים, המיוצגים על ידי עורכי הדין עמיחי ימין ואיתי רוזין, עד להחלטה אחרת. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות