קרל גוסטב ברכב, פתק מסתורי בבית המשפט

שתף כתבה עם חברים

ברכב בו נסעו רועי יהונתן ומשה נאמן בערב ליל הסדר נמצא רובה קרל גוסטב, מחסנית עם כדורים, כפפות, כובע גרב ועוד. המשטרה בודקת כמה כיווני חקירה, כולל את משמעות פתק שנמצא והעלה את החשד כי התכוונו לפגוע "באישיות מסוימת", כהגדרת המשטרה

 

 neshek karel
 הרובה שנתפס ברכב

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם של רועי יהונתן (35) מרמת השרון ומשה נאמן (27) מנתניה, שנעצרו ברמת השרון לפני ימים אחדים כשברשותם אמצעי לחימה. השניים נעצרו בערב ליל הסדר, לאחר שעוררו את חשדם של שוטרי תחנת גלילות. בחיפוש שבוצע ברכב מצאו השוטרים תיק שהכיל נשק אוטומטי מסוג קרל גוסטב (קרלו), מחסנית עם כדורים, וכן כפפות, כובע גרב וכלי פריצה. כעת בודקים במשטרה לאן היו מועדות פניהם של שני יושבי הרכב ומה היה בכוונתם לעשות.

יהונתן הוא פעיל חברתי שמוכר למשטרה מסכסוכי כנופיות ברמת השרון. בחקירתו שמר על זכות השתיקה ולא השיב לשאלות השוטרים. נאמן טען כי הרכב שייך למקום עבודתו והכחיש כל קשר למה שנמצא ברכב. לדבריו, בסך הכל הסיע את חברו לרמת השרון.

יהונתן עבד בעבר עבד כתקליטן במסיבות, והוא מוכר היטב למשטרה מעבירות שונות. בין היתר, בעבר הוא נעצר על הצתת בית על רקע סכסוך עם בעליו, כמו גם בחשד לעבירות אלימות. 

od yamin amihay 
 עו"ד עמיחי ימין

השופט עמיעד רט קבע כי מעיון בחומר החקירה עולה חשד סביר. מעצרם של השניים, המיוצגים על ידי עורכי הדין עמיחי ימין ורדא ענבוסי, הוארך.

היום (26.4) ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים ב-10 ימים נוספים, כשהפעם מייחסת להם המשטרה עבירות של נשיאת נשק, החזקת אמל"ח, ירי מנשק חם באזור מגורים, קשירת קשר לפשע והחזקת כלי פריצה. 

במהלך הדיון התברר כי בנוסף לפרטים שנתפסו ברשותם של החשודים, המשטרה איתרה גם פתק מסוים, שככל הנראה מחזק את החשד שהחשודים תכננו לבצע עבירה חמורה. כך סיפר נציג המשטרה בדיון. כשנשאל האם המשטרה יודעת איזו עבירה תכננו לבצע, השיב החוקר כי ישנם מספר כיווני חקירה, אך אין משהו ספציפי. "התיק לא חד משמעי, הוא מורכב. בתיק מרוכזות מספר עבירות הקשורות בנשק ולביצוע הפשע, וגם עבירות של תכנון לבצע כלפי רכוש וכלפי אישיות מסוימת. בשלב זה איני יכול לומר חד משמעית מה תכננו החשודים ומה היה בראשם".

השופט  עלאא מסארווה ציין כי הגיע למסקנה לפיה "הבסיס הראייתי התעבה מאז הדיון הקודם ועד היום", אך באותה נשימה הדגיש כי "שאר ההתפתחויות עליהן הצביע נציג המשטרה הן בגדר התפתחויות לא דרמטיות".

בתום הדיון, מעצרם של החשודים הוארך עד ה-1 במאי. 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות