ראשל"צ: למי שייכים שלושה רובי קרל גוסטב שהוסלקו בשטח ציבורי?

שתף כתבה עם חברים

כלי הנשק נמצאו אמנם בשקית שהוסלקה מתחת לשביל גישה לפארק סמוך, אבל בתוך השקית נמצא פתק שעליו נרשם שמה של החשודה, שנעצרה יחד עם קרוב משפחתה. השניים שוחררו מהמעצר

karl fustab zvulun
רובה קרל גוסטב (צילום ארכיון להמחשה)

אברהם פרץ (53) מראשון לציון וקרובת משפחתו (39) נעצרו בחשד להחזקת כלי נשק שנמצאו סמוך לביתם.

במהלך פעילות משטרתית, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל, איתרו שוטרי תחנת ראשון לציון שלושה כלי נשק מסוג קרל קוסטב מוסלקים בחצר, מטרים בודדים מבית החשודים. כלי הנשק היו בתוך שקית שבה נמצא גם פתק ועליו שמה של קרובת המשפחה. פרץ, לו מספר הרשעות קודמות, וקרובת משפחתו (ללא עבר פלילי), הכחישו כל קשר לכלי הנשק. כך או כך, כלי הנשק והפתק שנתפסו נשלחו למעבדות המשטרה על מנת לבדוק הימצאות ממצאים פורנזיים עליהם. 

סנגורו של החשוד, עו"ד עמיחי ימין, טען בדיון בבית משפט השלום בפ"ת – בו ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים – כי כלי הנשק נתפסו במקום ציבורי שהינו שביל גישה לפארק. בכל הנוגע לשקית בה היה אחד מכלי הנשק ונמצא פתח עם שמה של החשודה, אמר הסנגור: "מאוד יכול להיות שמישהו מצא את השקית ושם את הנשק בפנים. זה לא בהכרח אומר שהשקית קשורה אליו. אם היה מדובר בשקית שהוא הטמין שם את הנשק הוא לא היה משאיר פתק עם הפרטים של החשודה".

od yamin amihay od yohai moshe shani tomer 3 200 200  
עו"ד עמיחי ימין עו"ד משה יוחאי  

גם סנגורה של החשודה, עו"ד משה יוחאי, הכחיש כל קשר בין כלי הנשק למרשתו.

 בתום הדיון, השופטת אושרית הובר היימן קבעה כי קיים חשד סביר לגבי פרץ והאריכה את מעצרו עד 28 במאי. מנגד, קרובת משפחתו שוחררה בתנאים מגבילים. היום (28.5.17) הובא פרץ שוב בפני בית המשפט – שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בארבעה ימים נוספים. אולם, בתום הדיון,  השופט גיא אבנון קיבל את עמדת הסנגור והורה על שחרורו של פרץ למעצר בית עד 1 ביוני תוך שהוא קובע כי לא חלה התפתחות בחקירה מאז הדיון הקודם. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות